Home / Aktualności / Filmy / Najlepsze zestawy kina domowego do 2 tys. zł

Najlepsze zestawy kina domowego do 2 tys. zł

Na zestawy kina domowego decydujemy się czasami z lenistwa do wyjścia do kina, wygody oglądania w domowym zaciszu czy w jakimkolwiek innym. Co by to nie było warto wyposażyć się w taki, który spełni nasze oczekiwania zarówno pod względem jakości dźwięku, obsługi formatów wideo oraz po części estetycznym. 

W tym artykule wybraliśmy kilka zestawów, w różnym przedziale cenowym (oczywiście nie przekraczającym 2 tys. zł), abyście w miarę budżetu mogli tak czy inaczej coś sobie wybrać. 

Swoją drogą, jeśli znaleźliście jakiś inny godny polecenia egzemplarz, prosimy o podzielenie się tym z nami i naszymi czytelnikami.

  

LG LHB725 (cena ok. 1300 zł Agito.pl)

LG LHB725Dla ceniących nowe technologie, w tym multimediów przesyłanych strumieniowo oraz fascynujących się dźwiękiem przestrzenny kino domowe 5.1 LG LHB725 zaoferuje wiele ciekawych rozwiązań.

Cały zestaw jest w stanie zapewnić 1200W mocy muzycznej, głośniki wykonano z wykorzystaniem włókna aramidowego, obsługuje przesyłanie muzyki za pomocą Bluetooth i treści z internetu przy pomocy dedykowanej aplikacji a także posiada napęd Blu-ray.

Ten nietypowy zestawik może ponadto przesyłać muzyki z płyt CD i pamięci USB do głośników LG w kilku pomieszczeniach. Na uwagę zasługuje tu także obecność wejścia optycznego, DLNA i SIMPLINK. Pełna specyfikacja znajduje się tutaj.

 

Samsung HT-J4530 (cena ok. 930 zł)

  Samsung HT-J4530

 

W cenie do 1 tys.zł możemy nabyć niezwykle interesujący zestaw kina domowego 5. firmy Samsung o oznaczeniu HT-J4530, którego napęd odtworzy praktycznie każdy format płyt DVD, w tym DVD-Video oraz Blu-ray BD 3D i BD Video. Nie będzie te problemów z odtwarzaniem plików korzystających z DivX, WMA czy WMV.

Na uwagę zasługuje obsługa standardu dźwięku przestrzennego DTS Digital Surround, Dolby Digital, DTS 96/24 i DTS-HD Master Audio, pośród kilku innych. Zestaw Samsunga został wyposażony ponadto obficie w takie porty jak USB, Audio in, HDMI, Wejście optyczne Audio cy w końcu łączność WEB Bluetooth.

Dla fanów bajerów, Samsung przygotował platformę Opera, która umożliwia zabawę z ponad 250 aplikacjami oraz możliwość włączania / wyłączania poszczególnych głośników za pomocą smartfona.

Moc całkowita tego systemu to 500W, co powinno wystarczyć do wypełnienia dźwiękiem przestrzennym sporej wielkości mieszkania, w tym pry oglądaniu filmów, czy słuchaniu muzyki (także przy użyciu wbudowanego tunera FM).

 

LG LHB 625 (cena ok. 790 zł)

LG LHB 625Nieco taniej niż powyższy zestaw, można nabyć alternatywę od LG a mianowicie kino domowe LHB 625. Tańszy zestaw nie oznacza mniejszej funkcjonalności, bowiem w tym maleństwie znalazło się wystarczająco krzepy do obsługi wszystkich formatów Blu-ray, DVD oraz CD, z CD-Audio włącznie.

Nie gorzej jest z obsługą kodeków i innych plików, co potwierdza lista 19 pozycji, w tym MPEG4 AVC (H.264), MKV, 3GP czy wielu innych. Także moc tego zestawiku nie pozostawia złudzenia, że sąsiad nie będzie naszym fanem – 1000W. 

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, LG nie pożałowało wyjść i wejść, wśród których znalazły się HDMI, USB, Wejście optyczne, gniazdo sieci Ethernet, czy Wi-Fi . Także łączność Bluetooth, DLNA, Smartn czy SIMPLINK, nie są temu zestawowi obce.

Poza normalnym słuchaniem muzyki, zestaw ten umożliwi nam jej przesyłanie, co nie jest dosyć powszechnie spotykaną funkcją.

 

Philips HTB3580G/12 (cena ok. 1250 zł Agito.pl)

Philips HTB3580G 12

Fanom mocnego uderzenia, a do tego sporej ilości dostępnych funkcji z pewnością spodoba się kolejna propozycja, zestaw kina domowego 5.1 od Philipsa, w którym moc muzyczna wynosząca 1000 W zapewnia doskonały dźwięk w przypadku filmów i muzyki, zaś Dolby TrueHD i DTS-HD troszczy się o doskonały dźwięk przestrzenny. Także cieszy możliwość regulacji basu i trebli, oraz podwójne podbicie tonów niskich.

Zestaw obsługuje nośniki AVCHD, CD, DVD i Blu-ray Disc, a ponadto prawie każdy format wideo, audio i zdjęć zapisanych w formacie jpg czy png.

Poza wejściami wspomnianymi we wcześniejszych zestawach, Philips umieścił w swoim produkcie koncentryczne wejście audio, a ponadto zastosował technologię NFC, pozwalającą na parowanie go ze smartfonem, zaś opcjonalne bezprzewodowe głośniki tylne zapewnią estetyczność i funkcjonalność. Jeśli lubicie zabawy w sieci, to Net TV oraz funkcje sieciowe powinny was zadowolić.

 

Samsung HT-J5550W (cena ok. 1800 zł)

Samsung HT-J5550WW górnej granicy naszego budżetu nabędziemy kino domowe 5.1 Samsung HT-J5550W, które charakteryzuje się również mocą 1000W, obsługą wszystkich typó nośników Blu-ray (w tym 3D) i DVD, aczkolwiek liczba odtwarzanych formatów mogła by być nieco lepsza (DivX, WMA, WMV).

Zestaw jest dosyć podobny do HTJ-4530, który opisaliśmy powyżej, aczkolwiek jako bonus otrzymujemy tu większą moc (plus lepiej brzmiący subwoofer), oraz łączność sieciową LAN i Wi-Fi.

Wbudowany adapter WLAN to ponadto bezprzewodowe połączenie z internetem, dostęp do aplikacji oraz udostępnianie za pomocą DLNA. Seria ta obsługuje także standard Dual Band Wi-Fi, który zwiększa prędkość przesyłu danych.

 

Słowem podsumowania, jeśli mielibyśmy wybrać tylko jeden ze wspominanych zestawów kina domowego, nasz wybór padł by na LG LHB 625, które oferuje chyba najwięcej funkcji, obsługuje sporą ilość formatów, a do tego kosztuje jedyne 790 zł. Jedynym minusem może być brak obsługi 3D. Z kolei jeśli możecie nieco dołożyć, warto zainteresować się kosztującym 1300 zł modelem LG LHB725