Home / Aktualności / Najlepsze gry GamesCom 2013

Najlepsze gry GamesCom 2013

Jak co roku tak i w tym odbyły się targi gier GAMESCOM. Kolonia w Niemczech stała się mekką dla wielu graczy z całego świata. Wielu wydawców próbowało przykuć uwagę swoimi produkcjami ale nie wszystkim się to skutecznie udało.

Jakie gry naszym zdaniem były najlepsze i mają szansę na sukces na zatłoczonym rynku rozrywki? O tym poniżej.

Call of Duty: Ghosts (PC, Xbox 360, Playstation 3, Xbox One, Playstation 4)

Premiera najnowszego Call of Duty już niemal za rogiem gdyż zarówno wersja na komputery osobiste jak i na konsole pojawić ma się w listopadzie. W grze wcielamy się w członka elitarnej grupy mającej na celu udaremnić atak terrorystyczny na Stany Zjednoczone. To co wyjątkowe w tej grze poza olśniewającą grafiką to możliwość ustalenia wyglądu swojego żołnierza wykorzystując ponad 20 tysięcy kombinacji. Także gracze staną przed trudnymi wyborami w postaci rozdzielania pieniędzy na główne i pomocnicze bronie, wyposażenie taktyczne oraz inne dodatki.

Bezpłatnie będziemy mogli otrzymać przystawki do broni czy bonusy za unicestwienie określonej liczby przeciwników bez utraty własnego życia w grze. W miarę postępu w grze gracze będą otrzymywać tokeny, dzięki którym odbezpieczą nowe bronie czy inne rzeczy.

Battlefield 4 (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)

Ta odwiecznie konkurująca z Call of Duty gra jest jeszcze lepsza i naszym zdaniem bardziej wyjątkowa. Nie to, że nie lubimy zombie ale w grach wojennych nie chodzi chyba o zabijanie umarlaków.  Wracając do samej gry to to co szczególnie interesujące w Battlefieldzie 4 to system Levolution polegający na interakcji otoczenia z graczem.

Tak więc możemy zmienić efekt rozgrywki poprzez wysadzenie ważnego w grze budynku czy też zalanie wodą strategicznie ważnej ulicy czy miejsca walki. Widząc ten system w akcji czy to w postaci dema czy prezentacji rozgrywki z gry jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Myślimy, że takie podejście studia DICE jest słuszne gdyż wprowadza znacznie więcej niż konkurencyjny produkt EA.

Need for Speed: The Rivals (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)

Kolejna z serii Need for Speed wygląda również jeszcze lepiej niż poprzednie. W Rywalach jak podaje producent gry EA zatarto granicę pomiędzy trybem pojedynczego gracza a trybem wielu graczy zmagających się ze sobą. Nowe opcje kariery, personalizacji czy postępu osiąganego przez graczy to tylko niektóre z nowych funkcji w grze.

Watch Dogs (PC, PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One, Wii U)

Na tą grę czekają chyba wszyscy a to ze względu na klimat w jaki gracz zostaje wprowadzony. Gra ma pojawić się już w listopadzie. Aiden główny bohater gry włamuje się do głównego komputera Chicago i wtedy zaczynają się problemy.

Destiny (PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)

Ta post apokaliptyczna strzelanka nie byłaby pewnie niczym specjalnym gdyby nie szczególnym gdyby nie dynamicznie zmieniający się świat. Koniec z zapamiętywaniem map. Dzięki temu rozgrywka stała się jeszcze ciekawsza.

FIFA 14 (PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)

Grywalność jak i wygląd tej klasycznej gry od Electronic Arts po raz kolejny została ulepszona w stosunku jej poprzedniej wersji na PS3 i Xbox 360. To co szczególnie przykuwa uwagę to efektowne animacje, wyjątkowo płynna rozgrywka a także dynamiczna publiczność sprawiają, że typową fifę odkrywa się na nowo.

DriveClub (PS4)

Ten wyjątkowy nie tylko na fakt, że jest bezpłatny dla posiadaczy kont PS plus tytuł wygląda wyjątkowo dobrze i tak też się w niego gra. Dodatkowo Sony wyróżniło korzyści dla tych którzy zamówią grę w przedsprzedaży. Wśród nich znajdą się inny wygląd pudełek, dostęp do supr samochodów takich jak Mercedes, McLaren, RUF RT12 czy też zwiększenie umiejętności naszego gracza przez tzw. bonusy sławy (zdobywane mi.in za efektowny drifting w zakrętach, najszybszą prędkość na poszczególnych odcinkach trasy itp.).

Wiedźmin 3: Dziki gon (PC, PS4, Xbox One)

Kolejne poczynania Gerlata w najnowszej odsłonie będą jeszcze bardziej fascynujące nie tylko pod względem rozgrywki lecz ze względu na przepiękną grafikę i animacje. Już jakiś czas temu mogliśmy się o tym przekonać na podstawie opublikowanego dema do tej właśnie gry. Gracze zmierzą się z kolejnymi przeciwnikami w tym ogromnym świecie. Gra oferuje możliwość decyzji odnośnie pomocy mieszkańcom tego świata fantasy lub jej braku. Na ten hit polskiej produkcji czekają gracze na całym świecie, namiastkę której był ten pokaz na Gamescom.

Gran Turismo 6 (PS3, PS4)

 Rywalizować w wyścigach samochodowych można na wiele sposobów. Jednak najlepiej gdy warunki w grze doskonale odzwierciedlają rzeczywistość której gracz nie jest w stanie odróżnić ze światem wirtualnym. Takie jest właśnie Gran Turismo 6 gdzie znajdziemy bardzo realistycznie wyglądające samochody, otoczenie, dynamiczne oświetlenie czy też 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1980 x 1080 pikseli. Realizm prowadzenia auto również został znacząco ulepszony.

Zapomnijmy o pojazdach przyklejonych do nawierzchni, w GT6 za pomyłki w prowadzeniu zapłacimy efektownymi piruetami w powietrzu i zniszczeniami auta mającymi efekt na późniejsze prowadzenie (zawieszenie aut w grze również zostało dopracowane do perfekcji). Mnogość aut (w tym te znane z GT5 Prologue) oraz tras czynią z tego tytułu jeden z najlepszych o ile nie najlepszy symulator wyścigów samochodowych.