Home / Aktualności / Najlepiej sprzedające się gry na Steam w 2019 roku

Najlepiej sprzedające się gry na Steam w 2019 roku

Jeśli korzystacie z platformy Steam do zakupu cyfrowych wersji gier, to zapewne zastanawiacie się czy wasz wybór dotyczący konkretnych tytułów był trafny. Dzięki udostępnionym właśnie statystykom sprzedaży gier na tej platformie, można w łatwy sposób sprawdzić czy kupiona (lub rozważana przez nas) gra cieszy się popularnością wśród innych graczy. Raport Steam przedstawia bestsellery tego roku, nowe wersje, tytuły wczesnego dostępu i gry VR, a także gry z większością graczy jednocześnie. Jak zwykle listy są podzielone na platynę, złoto, srebro i brąz i zawierają nieoczekiwane wpisy.

Dla wielu może okazać się zaskoczeniem, że wydana w 2015 roku, Grand Theft Auto V pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się w tym roku na Steamie. W kategorii Platinum znajdują się również PUBG, Sekiro: Shadows Die Twice i Total War: Three Kingdoms. Darmowe gry, w tym CS: GO, Dota 2 i Warframe, także widnieją na jednej z list. Można też tam zauważyć Destiny 2, mimo że uruchomiono ją na platformie 1 listopada.

W kategorii Złota pojawiły się takie tytuły jak Star Wars Jedi: Fallen Order, Resident Evil 2 oraz Halo: The Master Chief Collection. Jest też  Wiedźmin 3: Dziki Gon z 2015 (podobnie jak GTA V), który ostatnio zyskał na popularności dzięki serialowi Netflixa. Srebrna lista pokazuje, że tytuły takie jak Team Fortress 2 i Borderlands 2 pozostają popularne, a zamówienia w przedsprzedaży w Cyberpunk 2077 zapewniają jej miejsce w sekcji Brąz.

Jeśli chodzi o najlepsze gry wydane w tym roku, Red Dead Redemption 2 zajmuje pozycję Platinum, choć ta gra pojawiła się jedynie na Srebrnej liście najlepiej sprzedających się produktów.

Doskonałe Beat Sabre i Superhot VR znalazły się wśród najlepiej sprzedających w kategorii platynową jeśli chodzi o gry VR, natomiast They Are Billions i PC Building Simulator były dwiema największymi hitami, które opuściły Early Access w tym roku.

Wreszcie są najpopularniejsze gry 2019 roku. Dwanaście gier miało szczytową liczbę jednoczesnych graczy wynoszącą ponad 100 000 osób, w tym Sekiro, PUBG, Total War: Three Kingdoms i Halo: The Master Chief Collection.

Pełną listę najlepszych gier w 2019 na platformie Steam można zobaczyć tutaj. Patrząc na tą listę nie sposób nie zauważyć trwającej nadal promocji, które mają trwać do początku przyszłego roku.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.