Home / Gry / Najciekawsze premiery gier styczeń 2016

Najciekawsze premiery gier styczeń 2016

Premiery gier styczen 2016 v1

Tak tak Kochani, mamy już nowy rok, mimo, że część z was gra jeszcze w zeszłoroczne gry. Najciekawsze premiery gier na styczeń 2016 wkraczają z impetem, więc czas odstawić na bok gry których nadal nie skończyliście (a przynajmniej część z nich), i przygotować się na nową porcję cyfrowej rozrywki.

Producenci gier chyba wyssali z graczy całą gotówkę, gdyż styczeń nie jest pod względem ilości gier dużo lepszy.

W tym miesiącu, tak jak poprzednio doświadczymy w większości premier PC, z których zapewne część pojawi się w przyszłości również na konsole.

Tym akcentem zaczynamy nasze zestawienie, w którym

zalazło się 12 premier na PC, 6 na PS4, 2 na konsole Nintendo oraz 4 na Xbox One. Mamy nadzieję, że zaopatrzyliście się w dietetyczną kolę i bezkaloryczne chipsy, bowiem zaczynamy premierą gry …

 

Amplitude          PS4         05 stycznia

Amplitude

Amplitude, czyli odświeżonym shootem’upem znanym m.in z PlayStation 2, w którym to sterujemy pewnym statkiem kosmicznym Beat Blaster przemierzającym muzyczną galaktykę.

Naszym zadanie nie jest jednak tak sielankowe i proste jakby się mogło wydawać, gdyż podobnie do Guitar Hero, w odpowiednim momencie musimy wciskać przyciski aby trafić w odpowiednie brzmienie i uwolnić w ten sposób melodię. W Amplitude znalazło się jedynie lub aż 31 utworów, co i tak powinno zapewnić dobrych kilka godzin dobrej zabawy.

 

Assassin’s Creed Chronicles: India           PC / PS4 / Xbox One       12 stycznia

Assassins Creed Chronicles India

Jeśli wiktoriańskie klimaty z ostatniej części Assasins Creed was nie pociągają, może warto powalczyć w nieco innej epoce i regionie.

Co więcej Assassin’s Creed Chronicles: India to 2,5 wymiarowa platformówka, przenosząca nas do roku 1841 i czasów imperium Sinków. W grze przyjdzie nam zaprowadzenie porządku zaburzonego walką Indusów i Brytyjczyków, chcących zagarnąć ich terytorium.

Pomimo tego, że jest to platformówka, gra w dużej mierze nawiązuje do typowego Assasyna, a więc pojawią się w niej ewolucje w powietrzu, zakradanie się, unikilub walkaze strażnikami, a także realizacje i zlecenia na zabójstwa.

 

Gone Home       PS4         12 stycznia

Gone Home

Nietypowa, eksploracyjna gra przygodowa, utrzymana w stylu filmu obyczajowego, to nasza kolejna propozycja dla posiadaczy PS4-ki.

Jeśli z jakiś względów nie możemy lub nie dostaliśmy wizy do US and A, to zdecydowanie powinniśmy zagrać w Gone Home, jako że prezentuje ona żyie typowej amerykańskiej rodziny.

Naszym zadaniem jako 21 jednoletniej dziewczyny, jest wyjaśnienie zniknięcia jej rodziny, po jej powrocie z rocznego wypadu do Europy. Oczywiście grze towarzyszy delikatny dreszczyk emocji, a to za sprawą ciekawej oprawy muzycznej i dźwiękowej, aczkolwiek, nie jest to niczym w horrorach, jeśli wiecie o co mi chodzi.

Nastawcie się zatem na spokojną eksplorację oraz odnajdywanie wszelkich poszlak i śladów, mogących dać odpowiedź na dręczące bohaterkę pytania.

 

Pro Basketball Manager 2016     PC           14 stycznia

Pro Basketball Manager 2016

Jeśli nie wiecie kto to jest Robert Lewandowski, a Manchester United kojarzy się z wam z jednym ze stanów w USA, to znaczy, że nie jesteście fanami futbolu, a tymsamym powinniście spróbować menadżera koszykówki.

W Pro Basketball Manager 2016 zajmiemy się zarządzeniem jedną z ponad 1000 drużyn z całego świata, w tym reprezentacji narodowych, dbając o kluczoweelementy funkcjonowania drużyny, począwszy od pozyskiwania zawodników, planowanie treningów, finanse, aż po ustalanie składów i taktyk na kolejne spotkania.

Grafika może nie spowoduje opadu naszej szczęki na podłogę, ale w tego typu grach chyba nie o to chodzi, lecz o główkowanie.

 

Darkest Dungeon             PC         19 stycznia

Darkest Dungeon

Fanom ciemnych klimatów z kolei,polecić możemy naszą następną premierę czyli Darkest Dungeon, typowego RPG z turowym systemem walki, w której eksplorujemy pełne potworów lochy.

Akcja samej gry ma miejsce w ponurym świecie fantasy, przypominającym rozwojem technologicznym ziemskie średniowiecze. Kampania z kolei toczy się głównie w ruinach starej twierdzy oraz znajdującym się pod nią olbrzymim systemie lochów.

Niemniej jednak nie to jest najważniejsze, gdyż nasz bohater (typowy człowiek), musi sobie radzić przede wszystkim z lękami, stresem i innymi emocjami, ponad otaczający go świat, który w bardzo duży sposób na niego wpływa.

Na uwagę zasługuje także system kombosów czy mechanizm wyprowadzania kontr, jak również system pułapek, które mogą być równie niebezpieczne co zamieszkujące krainę potwory.

 

The Deadly Tower of Monsters                 PC / PS4               19 stycznia

The Deadly Tower of Monsters

The Deadly Tower of Monsters, produkt twórczej myśli studia ACE Team, jest niezwykle, niczym konstrukcja koła produkcją stylizowaną na stary film z obcymi, których możemy mieć wrażenie grali poprzebierani ludzie.

W grze wcielimy się w rolę kosmonautów, którym towarzyszy robot, i których zadaniem jest wydostanie się z planety pełnej obcych, a konkretnie z wieży-pułapki.

Jednym z ciekawszych elementów jest jednak arsenał gracza, czyli człekokształtne jaszczury, zmutowane gigantyczne mrówki, dinozaurami czy mechaniczne i małpy.

 

Bus Simulator 16              PC           20 stycznia

Bus Simulator 16

Gdy nadal zastanawiacie się jak jeździć bez biletu autobusem, lub bez robienia na niego prawa jazdy, to odpowiedź jest prosta. Kupić naszą kolejna premierę czyli symulator autobusu.

W tej jakże realistycznej symulacji poza kursowaniem wzdłuż wyznaczonych linii będziemy także odpowiedzialni za interakcję z pasażerami, sprzedaż biletów i radzenie sobie z przeróżnymi przypadkami losowymi, jakie mogą przydarzyć się w transporcie miejskim. Pomimo takiego nawału obowiązków nadal musimy jeździć zgodnie z przepisami kodeksu drogowego, być punktualni i zapewniać bezpieczeństwo naszym pasażerom.

Jak w prawdziwej symulacji, tak i tu grafika nie jest najważniejszym aspektem gry, zatem nie powinniście się na niej zbytnio skupiać.

 

Hyrule Warriors Legends             3DS / Wii U         21 stycznia

Hyrule Warriors Legends

Fani Zeldy jednoczcie się. Wasz dzień nadszedł, a raczej premiery gry Hyrule Warriors Legends, w której wcielicie się w bohaterów przebojowego cyklu i walczyć będziecie z hordami przeciwników w otwartym świecie.

Ten hack’n’slash podbiera pomysły z takich produkcji jak Dynasty Warriors, a tym samym stawia przed nami nie tylko wielu przeciwników, lecz również Bossów, którym zaprezentować będziemy musieli nasze specjalne ataki i kombosy.

 

Life is Strange   PC           21 stycznia

Life is Strange PC

Kolejna osoba, a raczej studio DONTNOD, które myśli, że odkryło Amerykę. Życie jest dziwne, naprawdę? Life is strange, to będąca epizodyczną przygodówką rozgrywającą się w pewnym amerykańskim mieście produkcja.

Ta gra z kolei bazuje na popularności The Walking Dead, więc jeśli jesteście jej fanem, Life is Strange, przypadnie i wam do gustu. Znów będzie można eksplorować świat i oddziaływać na jego elementy. Wyróżniającym tą grę elementem są zdolności naszej bohaterki, która może cofać się w czasie, a tym samym zmieniać wydarzenia według własnego upodobania i z zamierzonym zakończeniem.

 

LEGO Marvel’s Avengers              PC           26 stycznia

LEGO Marvels Avengers

Jeżeli w ciągu kolejnych kilku następnych sekund nie odwrócicie wzroku od monitora lub telewizora, to znaczy, że przeszliście test na Jedi. Jesteście w stanie przetrwać kolejną produkcję z serii LEGO, w której tym razem pojawili się znani bohaterowie świata Marvel Avengers.

Trafiająca na PC produkcja jest podobna do wydanej przed laty LEGO Marvel Super Heroes, i tak samo się zachowuje. Trzecioosobowa wizja bohatera, rozwiązywanie zagadek, walka z bossami itp. Nic dodać nic ująć.

 

Oxenfree            PC           26 stycznia          Night School Studio

Oxenfree

Dla wszystkich ‘nie przestrzennych’ graczy prezentujemy kolejną dwuwymiarówkę utrzymaną w stylu strachu i grozy, oraz w której znów wcielimy się w płeć piękną.

Alex, bohatera tej gry postanawia uświęcić zakończenie szkoły wybierając się ze znajomymi na wyspę naznaczoną mianem pożegnań szkolnych znajomych. Na wyspie tej przyjdzie jej spotkać się z pewnymi zjawami, ale to tyle, więcej będziecie musieli odkryć sami. Nic więcej nie mówię, bo będziecie się bać w nocy.

 

Pillars of Eternity: The White March Part II          PC           26 stycznia

Pillars of Eternity The White March Part II

Drugi dodatek do popularnej gry Pillars of Eternity kontynuuje wątki zapoczątkowane w pierwszej części białego marszu, rozszerzając świat tej gry o nowe lokacje oraz misje fabularne i oferując zwiększony maksymalny poziom postaci.

Poza niedostępnymi wcześniej zdolnościami specjalnymi bohaterów, pojawi się także nowy towarzysz – barbarzyńca Meleha oraz specjalny, przyspieszony tryb rozgrywki Story Time.

 

 

 

The Witness      PS4 / PC               26 stycznia

The Witness ps4 pc

Naszą następną propozycją jest gra przygodowa z elementami logicznymi, częściowo nawiązująca do niegdyś popularnej Myst.

Nasz bohater, został z pewnych względów osadzony na sporej wielkości wyspie, po której możemy się swobodnie poruszać i rozwiązywać kolejne łamigłówki. Niezwykle zagadkowa , pomimo wyraźnych śladów zamieszkania wyspa okazuje się całkowicie wyludniona, ale mimo to zapewni wam wiele godzin dobrej zabawy.

Gracz widzi całą akcję z perspektywy pierwszej osoby i musi jak wspominaliśmy rozwiązywać napotkanych zagadki logiczne, oraz w tym celu np. opuszczanie mostów, aktywowanie jakiegoś mechanizmu lub otwarcie zamkniętych drzwi.

 

Shadow of the Beast      PS4         27 stycznia         

Shadow of the Beast

Już widzę retro graczy zacierających ręce na temat bazującej na wydanych na komputery Amiga w na przełomie lat 80-tych i 90-tych produkcji, lecz nie jest jej bezpośrednią kontynuacją.

W trakcie naszej gry, nasz zawodnik będzie walczył z hordami przeciwników i w miarę postępów odblokowywał specjalne funkcje, w tym rozbudowany system ciosów czy zdobywanie energii z wyssanej z krwi pokonanych.

Powinniście także zainteresować sie trybem sieciowym tej gry, który pozwala odkrywać dusze innych graczy, a następnie wzywać je, aby wsparły nas w walce lub pokazały drogę do innych lokacji.

 

Slain!    PC           27 stycznia

Slain

Jak widać slashery są nadal w modzie. Jeśli tak naprawdę jest, to Slain – gra utrzymana w gotyckim stylu powinna dowieść prawidłowości tego stwierdzenia.

w Związku z ciekawą metalową ścieżką dźwiękową, słuchacze tej muzyki powinni być w niebie, wyrąbując sobie mieczem i magią drogę do siedmiu wież opanowanych przez istoty rodem z piekielnych czeluści. Gra cechuje się także dużą dawką brutalności, wysokim poziomem trudności i w związku z czym osoby o słabych nerwach powinny poszukać sobie innej niż ta rozrywki.

 

Bombshell          PC           29 stycznia

bombshell-2

Twórcy takich gier jak Rise of the Triad, oraz z serii Duke Nukem atakują najnowszym RPGiem, w którym wcielimy się w najemniczkę z mechanicznym ramieniem, która przemierza cztery zróżnicowane światy, aby uratować prezydenta z rąk kosmitów. Oj ci biedni kosmici, z nimi źle, bez nich jeszcze ogrzej.

No ale wracając do gry Bombshell, należy wspomnieć, że stylowi niczym z horroru towarzyszy specyficzne poczucie humoru, sama bohaterka może w miejsce swojego ramienia umieścić co najmniej 10 różnych broni, co jest dosyć imponujące.

Jeśli już ślinicie się na myśl tej produkcji, to zapewne zainteresuje was to,że do waszej dyspozycji będzie też możliwość korzystania z elementów otoczenia w walce oraz obecność efektownych „wykończeń”.

 

Dragon’s Dogma: Dark Arisen     PC     29 stycznia

Dragons Dogma Dark Arisen

Rozszerzona wersja trzecioosobowego RPG akcji Dragon’s Dogma, to nasza kolejna propozycja premiery stycznia. Gra oferuje pełną kampanię oryginalną oraz całkowicie nową, osadzoną w niedostępnej wcześniej lokacji – przeklętej wyspie Bitterblack.

Wersja na PC dzięki bardziej zaawansowanym technologiom, w tym kartom graficznym, cechuje się wyraźnie ulepszoną oprawą graficzną.

Akcja gry toczy się w otwartym świecie fantasy, wypełnionym różnymi rodzajami mitycznych stworzeń, takich jak smoki, gryfy czy hydry.

Nowa wersja oferuje także podrasowany mechanizmy rozgrywki, w tym interfejs gry oraz system szybkiego podróżowania, a także kompleksowy system walki, z różnorodną paletą broni oraz widowiskowych czarów.

 

Final Fantasy Explorers                 3DS        29 stycznia

Final Fantasy Explorers

Przenośna konsola Nintendo, 3DS otrzyma w styczniu modyfikację klasycznej odmiany Final Fantasy, w której wątek fabularny skupia się wokół drużyny poszukiwaczy przygód, których zadaniem jest zebranie porozrzucanych po świecie gry diamentów.

Gracze znajda więc tam masę zróżnicowanych zadań do wykonania, przeróżne potwory, dwadzieścia grywalnych postaci, szeroką gamę dodatkowego wyposażenia, a także różnorodne klasy i umiejętności do wykorzystania w czasie właściwej rozgrywki.

 

Sebastien Loeb Rally Evo             PC / PS4 / Xbox One       29 stycznia

Sebastien Loeb Rally Evo

Wroom, wroom… No w końcu jakaś rajdówka, a do tego nie byle jaka. W grze wcielimy się w rolę początkującego kierowcę rajdwego wspinającego się po kolejnych szczeblach rajdowej kariery.

Na graczy czeka rywalizacja w 15 różnych trybach rozgrywki, takich jak klasyczne rajdy, wyścigi head-to-head, zawody RallyCross, czy wspinaczka na górę Pikes Peak.

Na potrzeby tej produkcji, twórcy odwzorowali ponad 300 km dróg, bazując na najbardziej znanych i najpiękniejszych trasach wyścigowych z całego świata.

Wrażenia z jazdy po różnych nawierzchniach i w różnych warunkach pogodowych w połączeniu z next-genową oprawą graficzną, sprawiają, że jest to jeden z bardziej realistycznych symulatorów jazdy, który będzie dostępny w tym roku.

 

This War of Mine: The Little Ones           PS4 / Xbox One 29 stycznia

This War of Mine The Little Ones

Kto nie zna lub nie słyszał o grze This Wold of Mine, która teraz trafia na konsolę PlayStation 4. Główną nowością w grze jest wprowadzenie postaci dzieci, które dołączają do dorosłych i odgrywają wyjątkowo istotną rolę w rozgrywce.

Dla nie wtajemniczonych, w grze kierujemy grupką zaskoczonych konfliktem wojskowym cywilów, starających się przeżyć w oblężonym mieście.

Istotną rolę w trakcie rozgrywki odgrywa cykl dnia i nocy. Ważne jest również dbanie o zdrowie i kondycję psychiczną naszej grupy. Podczas gdy wypady z kryjówki za dnia są niezwykle niebezpieczne, tak pod osłoną nocy możemy spokojniej wyjść na ulice miasta w poszukiwaniu rzeczy, które ułatwią naszym postaciom codzienną egzystencję.

Wprowadzone do tej edycji dzieci, z czasem, od opiekunów nauczą się także wielu przydatnych umiejętności, a w zamian poprawią im nastrój, dając nadzieję oraz dodatkowy powód do kolejnej wyprawy po cenne zasoby.

 

 

Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga – The Temple of the Witch                 XBOX 360 / Xbox One     29 stycznia

Rise of the Tomb Raider Baba Yaga

Ostatnią premierą lub raczej dodatkiem jest DLC nazwany Babą jagę. W nim to też nasza pani archeolog trafia do zakazanego lasu, gdzie przyjdzie jej stawić czoła samej Babie Jadze – mitycznej wiedźmie wywodzącej się ze słowiańskich wierzeń i legend.

Dodatek dostępny za pośrednictwem tzw. Season Passa, zapewni nam co najmniej kilka godzin zabawy, w której będziemy mogli wykorzystać nowy strój Lary oraz niedostępny wcześniej łuk.

 

 

No i Tomb Raiderem zakończyliśmy styczniowe zestawienie najciekawszych naszym zdaniem premier gier. Mamy nadzieję, że choć częścią z nich wcelowaliśmy w wasze gusta, mając na uwadze to, że znalazło się w nim kilka naprawdę ciekawych, jeśli nie wyjątkowych pozycji.

Dziękujemy za wspólnie spędzone z nami kilkadziesiąt minut i z czystym sumieniem zobaczymy się z wami już za miesiąc, z czystym, bowiem jesteśmy teraz pewni, że grać będziecie w najlepsze tytuły miesiąca.

Tradycyjnie zachęcamy do polubienia naszego zestawienia na Facebooku, podzielenie się z nim ze znajomymi i rodziną, a dla zapominalskich chronologia premier za chwilę się pojawi. Długopisy i kartki papieru w ręce i notować.

Pozdrawiamy, Ekipa Tech Dice.

 

Amplitude

PS4

05 stycznia

Harmonix Music Systems

Assassin’s Creed Chronicles: India

PC / PS4 / Xbox One

12 stycznia

Ubisoft

Gone Home

PS4

12 stycznia

The Fullbright Company

Pro Basketball Manager 2016

PC

14 stycznia

Cyanide Studio

Darkest Dungeon

PC

19 stycznia

Red Hook Studios

The Deadly Tower of Monsters

PC / PS4

19 stycznia

ACE Team

Bus Simulator 16

PC

20 stycznia

StillAlive

Hyrule Warriors Legends

3DS / Wii U

21 stycznia

Nintendo

Life is Strange

PC

21 stycznia

Square-Enix / Eidos

LEGO Marvel’s Avengers

PC

26 stycznia

Traveller’s Tales

Oxenfree

PC

26 stycznia

Night School Studio

Pillars of Eternity: The White March Part II

PC

26 stycznia

Obsidian Entertainment

The Witness

PS4 / PC

26 stycznia

Number None Inc

Shadow of the Beast

PS4

27 stycznia

Heavy Spectrum Entertainment Labs

Slain!

PC

27 stycznia

Wolf Brew Games

Bombshell

PC

29 stycznia

Interceptor Entertainment

Dragon’s Dogma: Dark Arisen

PC

   

Final Fantasy Explorers

3DS

29 stycznia

Square-Enix

Sebastien Loeb Rally Evo

PC / PS4 / Xbox One

29 stycznia

Milestone

This War of Mine: The Little Ones

PS4 / Xbox One

29 stycznia

Deep Silver / Koch Media

Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga – The Temple of the Witch

XBOX 360 / Xbox One

29 stycznia

Crystal Dynamics