Home / Aktualności / gry / Najciekawsze premiery gier marzec 2016 – w co warto zagrać

Najciekawsze premiery gier marzec 2016 – w co warto zagrać

Premiery gier marzec 2016

W co warto zagrać? Jakie premiery są warte uwagi. Witamy w marcowej edycji najlepszych premier gier, w której prezentujemy najciekawsze naszym zdaniem tytuły, warte czasu i pieniędzy.

Wśród polecanych tytułów pojawiły się głownie gry, choć nie zabrakło też dodatków DLC, wśród których nie można pominąć dodatku Do Battlefield Hardline czy Fallout 4. Te ostatnie można nabyć kupując tzw. Season pass, który pewnie cześć z was kupiła ze wspomnianymi grami.

 

Deponia Doomsday (PC) 1 marca

Deponia Doomsday

Deponia Doomsday to kolejna cześć ciekawej przygodówki z Rufusem na czele, który tym razem musi stawić czoła nadciągającej zagładzie Deponii.

Gra ta to klasyczna przygodówka typu point-and-click, w której najważniejsze jest prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi, eksploracja poziomów czy rozwiązywanie przeróżnych zagadek logicznych.

Gra charakteryzuje się rysunkową grafiką 2D, oraz potężną pasującą do tej produkcji dawka humoru.

 

Far Cry Primal (PC) 1 marca – Polska premiera

Far Cry Primal 01

Powrót klasycznego FPSa Ubisoftu, FarCry Primal oddaje w ręce gracza otwarty świat prehistoryczny, w którym walczymy z członkami wrogich plemion, polujemy na dzikie zwierzęta oraz trudnimy się rzemiosłem.

W porównaniu z poprzednimi częściami tej serii, Far Cry Primal kładzie większy nacisk na rzemiosło. W prehistorycznych realiach gracz musi wytworzyć sobie sam wszelką broń i inne przydatne rzeczy, korzystając ze znalezisk takich jak różne rodzaje kamieni czy roślin oraz kości i skóry zwierząt.

Jedynym minusem gry jest brak trybu wieloosobowego,  i skupienie wyłącznie na trybie solo.

 

 

Mortal Kombat XL           PS4 / Xbox One 1 marca

Mortal Kombat XL  01

Mortal Kombat XL to wydana w zeszłym roku bijatyka, zawiera ponad podstawową wersję gry wszystkie dodatki oferowane w ramach przepustki sezonowej Season Pass (Kombat Pack 1 i Kombat Pack 2).

Poza zestawem skórek dla poszczególnych zawodników, wartym wspomnienia są bonusowe grywalne postacie w tym Goro, Tremor, Tanya, Tri-Borg, Bo’ Rai Cho, a także jako Predator, Ksenomorf (seria Obcy), Jason Voorhees (seria Piątek Trzynastego) i Letherface (Teksańska masakra piłą mechaniczną).

 

Alienation          PS4         2 marca

Alienation ps4

2 marca PlayStation 4 otrzyma ciekawą strzelaninę w trybie izometrycznym osadzoną w klimatach science-fiction. W niej też gracz wcieli się w najemnika walczącego z hordami atakujących obcych w tym z bossami, a do tego będzie mógł zaprząc w trybie kooperacji swoich czterech znajomych.

Interesującym motywem gry jest możliwość wyboru pasującej nam klasy postaci, a następnie rozwijanie jej umiejętności w wybrany przez siebie sposób, tak samo jak modyfikowanie wykorzystywanej przez nas broni. Grę uatrakcyjnia także  spora liczba broni w tym zarówno tych konwencjonalnych, hybrydowe oraz zabranych zabitym obcym.

 

Shadow of the Beast      PS4         2 marca

Shadow of the Beast

Już widzę retro graczy zacierających ręce na temat bazującej na wydanych na komputery Amiga w na przełomie lat 80-tych i 90-tych produkcji, lecz nie jest jej bezpośrednią kontynuacją.

W trakcie naszej gry, nasz zawodnik będzie walczył z hordami przeciwników i w miarę postępów odblokowywał specjalne funkcje, w tym rozbudowany system ciosów czy zdobywanie energii z wyssanej z krwi pokonanych.

Powinniście także zainteresować sie trybem sieciowym tej gry, który pozwala odkrywać dusze innych graczy, a następnie wzywać je, aby wsparły nas w walce lub pokazały drogę do innych lokacji.

 

 Extraterrestrial                 PC           3 marca

Extraterrestrial

Kolejna premiera, kolejna gra z fikcyjnym światem z przyszłości, w którym ludzkość ogarnięta jest wojnami o dostęp do zasobów energetycznych.

Zadaniem gracza jako żołnierza jednej z uczestniczących w konflikcie frakcji, udział w bitwach z do szerokiego arsenału rozmaitych broni i wojskowego wyposażenia, z którego mogą korzystać w starciach z przeciwnikami.

  

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD            WiiU      4 marca

The Legend of Zelda Twilight Princess HD

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD na Nintendo Wii U to odświeżona wersja tej gry z 2006 roku, w tym jak się można domyśleć udoskonalonej oprawy graficznej i dedykowanej figurki amiibo Wolf Link.

W grę ta warto spróbować aby przekonać się o legendzie Zeldy oraz czemu gromadzi ona takie rzesze zwolenników na całym świecie i czemu jest nadal rozwijana.

 

Kholat   PS4         4 marca

Kholat

Nasza przygoda w grze Kholat, pierwszej produkcji polskiego studia IMGN.pro, rozpoczyna się zupełnie tak samo, jak wyprawa grupy Diatłowa – na stacji kolejowej Iwdiel, skąd ruszamy drogą obraną przez sowieckich studentów.

Bohater, poruszając się po niegościnnej okolicy, używa mapy i kompasu. Podczas gry musimy się nimi sprawnie posługiwać, ponieważ nie uświadczymy żadnych strzałek, czy wskaźnika pokazującego, w którym miejscu aktualnie się znajdujemy.

Dzięki wyjątkowemu klimatowi, zapadającym w pamięć i mistrzowsko zaprojektowanym lokacjom oraz tajemniczej historii inspirowanej autentycznymi wydarzeniami z pewnością spędzimy na wirtualnej Przełęczy Diatłowa wiele godzin, które dostarczą nam niecodziennej rozrywki na bardzo wysokim poziomie.

 

Tom Clancy’s The Division           PC / PS4 / Xbox One       8 marca

Tom Clancy's The Division - promocja NVIDIA 04

Najnowsza i jakże ważna premiera marca, czyli Tom Clancy’s The Division, to gra przedstawiająca Nowy Jork, który w wyniku terrorystycznego zamachu z użyciem groźnego wirusa pada ofiarą pandemii.

Ogarnięci paniką mieszkańcy robią wszystko, by przetrwać, a my wcielamy się w członków tajnej agencji, która próbuje zapanować nad chaosem.

Chociaż gra jest głownie nastawiona na kooperacyjną rozgrywkę sieciową, łączącą elementy typowej trzecioosobowej strzelaniny z otwartym światem oraz akcentami RPG, to począwszy od trybów rozgrywki, przez gadżety w niej używane aż po efektowny silnik generowania śniegu Snowdrop, sprawia, ze ciężko znaleźć podobna do tej produkcje.

 

Blast ‘Em Bunnies             XBOX ONE           11 marca

Blast em Bunnies

Blast ‘Em Bunnies czyli pierwszoosobowa strzelanka z bajkowym a przez to niezwykle kolorowym zacięciem, to gra w której eliminujemy nacierające na nas fale agresywnych królików.

Kiedy uszaci zbliżą się wystarczająco blisko, ranią nas, opróżniając pasek zdrowia, co w rezultacie może się skończyć kaput. 

Do eksterminacji króliczków wykorzystujemy cztery rodzaje broni, a wśród nich marchewkową strzelbę, arbuzowy karabin maszynowy, moździerz wystrzeliwujący rzepy, czy fasolkowy railgun. Grę rozpoczynamy ze strzelbą, a kolejne bronie kupujemy pomiędzy poziomami za zdobyte wcześniej pieniądze.

Hitman PC / Xbox One / PS4       11 marca

Hitman

Kolejna odsłona przygód płatnego zabójcy, aczkolwiek z nieco zmodyfikowaną recepturą w tym otwartym światem i sporych rozmiarów lokalizacjami.

Podczas rozgrywki protagonista odwiedzi sześć niezwykle rozległych lokacji, rozsianych po całym świecie, gdzie będzie realizował kolejne zlecenia.

W nowym Hitmanie sprawdzimy swoje umiejętności w tym przedostawanie się na miejsce akcji w przebraniu, ataki snajperskie, przekradanie się między strażnikami, pozorowanie wypadków oraz stosowanie trucizn. Należy jednak wspomnieć, iż studio stojące za tą grą znacznie usprawniło sztuczną inteligencję, dzięki czemu trudniej jest pokonać czy przechytrzyć przeciwników.

 

WWE 2K16          PC           11 marca

WWE 2K16

WWE 2K16, czyli symulator wrestlingu, który właśnie trafia na komputery PC, wnosi ze sobą sporą ilość ulepszeń w warstwie wizualnej i jeszcze lepiej oddaje unikalną atmosferę wrestlingu.

Wyraźnie ulepszona została także fizyka oraz animacja zawodników, czego przykładem jest pot, włosy czy szczegóły twarzy. Znacznie bardziej zróżnicowano też otoczenie ringu oraz tłumy wspierające swoich faworytów.

AntiheroAntihero              PC           15 marca

Bycie bohaterem jest takie nudne, takie wczorajsze. Z takiego założenia powstała chyba gra Antihero czyli Antybohater, produkcja będąca turową strategią o zarządzaniu organizacją przestępczą osadzoną w epoce wiktoriańskiej (dokładnie Dickensa).

Naszym zadaniem w grze będzie zatem werbowanie potencjalnych kryminalistów oraz zarabianie na morderstwach, kradzieżach, napadach czy innych niecnych występkach.

 

Battlefield Hardline: Zdrada         PC / X360 / PS3 / X One / PS4      15 marca

Battlefield Hardline Zdrada

Czwarte już rozszerzenie (dodatek DLC) do Battlefield Hardline wprowadza do rozgrywki przede wszystkim nowe mapy przeznaczone do trybu wieloosobowego, którymi są  Alcatraz, Cmentarz (Cemetery), Chinatown oraz Thin Ice.

Oprócz tego w dodatku znalazły się nowe pojazdy, w tym skuter śnieżny, a poza tym wszystkim udostępnili szereg rozmaitych broni, z których szczególnie ciekawe są noże Karambit i Devil’s Toothpick, tasak, czy miecz z gry Dragon Age.

 

EA Sports UFC 2                PS4         15 marca

UFC 2

Druga odsłona serii przeznaczonej dla fanów walk MMA. Jeszcze lepsza grafiką, animacją i systemem  ataków kończących Knockout Physicsczy kolekcjonowaniem kart, z których tworzymy zespół zawodników MMA. Tych z kolei wystawiamy do walk, zarabiając pieniądze na nowe karty, zapewniające m.in. wzrost możliwości naszych wojowników.

This is the Police               PC           15 marca (PL)

this is the police

Nietypowa gra bowiem z powodu głównego bohatera, niebawem emerytowanego policjant, który nie mogąc liczyć na godne podziękowania ze strony komisariatu, postanawia wziąć los w swoje ręce i pozostając na stanowisku naczelnego posterunku rozgrywa podwójną grę włączając się do świata przestępczego.

Rozgrywka w grze to zarówno element fabularny oraz strategiczny, w którym z pierwszym z nich śledzimy losy naszego bohatera oraz budujemy relacje z pozostałymi kluczowymi postaciami, zaś w drugim decydujemy o popełnianych przestępstwach i zarządzamy oddziałami policji, próbującymi im zapobiec. Jak sami zauważycie taka podwójna osobowość to wcale nic dobrego.

 

IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow             PC           22 marca

IL-2 Sturmovik Battle of Moscow

IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow to nic innego jak stanowiący kontynuację gry IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad symulator lotniczy z akcją osadzoną w okresie II wojny światowej.

Do dyspozycji gracza producent gry udostępnił osiem nowych samolotów, z których I-16 typ 24, MiG-3, IL-2 model 1941 i Pe-2 seria 35 występują po stronie rosyjskiej oraz Bf 109 E-7, Bf 109 F-2, Bf 110 E-2 i Ju 88 A-4 dostępne dla wojska niemieckiego.

 

Red Goddess: Inner World          WiiU      22 marca

Red Goddess Inner World

Przygodowo-zręcznościowa produkcja, w której wcielamy się w boginię Divine, wyruszającą w głąb własnej podświadomości, na wykreowaną przez swój umysł żyjącą i niebezpieczną Planetę w celu znalezienia odpowiedzi na dręczące ją pytania.

Gra opiera się na wykorzystywaniu umiejętności zdobytych podczas przemierzania kolejnych lokacji, a w trakcie rozgrywki będziemy często walczyć z wytworami  umysłu Divine oraz rozwiązywać łamigłówki. Ciekawa bajkowa grafika oraz odpowiednia do klimatu muzyka, czyli esencja grania na konsoli Nintendo.

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited – Thieves Guild            Xbox One 22 marca / PS4  23 marca

The Elder Scrolls Online Tamriel Unlimited - Thieves Guild

Duży dodatek do gry The Elder Scrolls Online koncentruje się na tytułowej Gildii Złodziei z Abah’s Landing, a my wcielamy się w jej członków, próbujących jednocześnie pomóc  odzyskać jej nadszarpniętą reputację.

Sam dodatek jest równie ważny nie tyle z powodu nowych lokacji, przeciwników i bossów, elementów ekwipunku oraz nowe zdolności pasywne dla członków gildii, lecz  sporej łatki, wprowadzającej do gry kilka poprawek i udoskonaleń.

 

Rogue Stormers               PC           24 marca

Rogue Stormers

Kolejna premiera marca to zręcznościowa strzelanina w w nieco odmiennym stylu, a to za sprawą wybijamy w pień hord uzbrojonych goblinów i orków.

Akcja tej gry osadzona została w mieście Ravensdale, w którym tradycyjne realia fantasy uzupełnione zostały nowoczesną technologią opartą na silnikach spalinowych.

Podczas walki wykorzystujemy głównie broń palną, którą sami konstruujemy, a potem modyfikujemy poszczególne jej typy, swobodnie wybierając różne części, co znacnie usprawnia samą rozgrywkę i czyni ją bardziej interesującą.

 

Trackmania Turbo          PC / Xbox One   24 marca / 29 marca

Trackmania Turbo

Zręcznościowych gra wyścigowa z efektownym pokonywaniem szalonych trasy, z nastawieniem na jak najlepszy czas podczas takiego przejazdu. Trackmania Turbo to cztery zróżnicowane środowiska, każde z odmienną formą rozgrywki oraz jeszcze bardziej urozmaicającym rozrywkę rozbudowanym edytorem poziomów.

Bardzo interesujący jest szczególnie tryb kampanii, w którym na pokonanie czeka nas 200 torów, podzielonych na pięć kategorii pod względem stopnia trudności.

 

Tropico 5              Xbox One            24 marca

Trafiająca z małym opóźnieniem na konsolę Xbox One Tropico 5, piąta część serii gier strategiczno-ekonomicznych, oferująca nam praktykę jako przywódca niewielkiego wyspiarskiego państwa, w którym naszym zadaniem będzie utrzymać się przy władzy oraz dbać o pozycję naszego małego imperium na światowej arenie.

Nowością w grze jest możliwość stworzenia własnej dynastii. Członkowie rodziny panującej będą mogli zostać nie tylko przywódcami, ale również managerami wielu przedsiębiorstw czy fabryk na wyspie.

 

The Park              PS4         27 marca

The Park PS4

Horrorowata gra przygodowa, rozgrywająca się nawiedzonym parku rozgrywki. W tej nieco strasznej produkcji wcielamy się w Lorraine, kobiety której synek Callum zaginął podczas niefortunnej wizyty w w owym parku rozrywki . Naszym zadaniem jest odnalezienie chłopca i odkrycie tajemnic, skrywanych przez to upiorne miejsce.

 

Battlefleet Gothic: Armada          PC           29 marca

Battlefleet Gothic Armada

Bardzo ciekawy kosmiczny RTS osadzony w uniwersum Warhammer 40,000, który może spodobać się nie tylko fanom tej serii. 

W kosmicznym konflikcie biorą udział najpotężniejsze frakcje uniwersum w tym Imperium, Chaos, Eldarzy i Orkowie. Prowadzą one zaciętą walkę o kontrolę nad sektorem Gothic wykorzystując m.in.statki kosmiczne o różnych rozmiarach i zastosowaniach, począwszy od szybkich fregat, po kolosalne okręty wojenne.

W celu uatrakcyjnienia rozgrywki będziemy mogli stosować dodatkowe zdolności specjalne oraz usprawnienia m.in. broni, systemów obronnych czy innych podsystemów.

 

Blitzkrieg 3          PC           29 marca

Blitzkrieg 3

Blitzkrieg 3 to nastawiona na tryb wieloosobowy kontynuacja popularnej serii strategii czasu rzeczywistego, osadzonych w realiach II wojny światowej. Gra przenosi gracza na symulowaną linię frontu, na której musi on dołączyć do jednej z trzech frakcji i rozwijać swoją bazę i bronie, a także prowadzić ataki na umocnienia przeciwnika.

N szczególną uwagę zasługuje bardzo szczegółowa grafika i dźwięk, a także atrakcyjne efekty wizualne, w tym wybuchy i wystrzały.

 

Demons Age      PC           29 marca

Demons Age

Mrocznym RPG  osadzony w świecie fantasy z turowym modelem rozgrywki i izometryczną perspektywą to kolejna polecana premiera. Demons Age na już na wstępie pozwala graczom stworzyć odpowiadającego ich indywidualnym preferencjom bohatera, którego wraz  postępem będą mogli ulepszać.

Z czasem gra oferuje także możliwość zatrudnienia nowych postaci, które pomogą nam rozprawić się przeciwnikami i  przeciwnościami, oraz posiadającymi własne, unikalne umiejętności.

 

Fallout 4: Automatron    PC / PS4 / Xbox One       31 marca

Fallout 4 Automatron

Pierwsze rozszerzenie DLC do gry Fallout 4, w którym pustkowia opanowują złe roboty tajemniczego Mechanika. Likwidując maszyny będziemy  zdobywać części, i konstruować oraz modyfikować własnych mechanicznych pomocników.

Co więcej, do naszej dyspozycji oddano mnóstwo elementów w postaci unikalnej broni, pancerzy i innych. Pozwalają one tworzyć roboty dopasowane do naszych potrzeb, oraz personalizować je przez modyfikację ich kolorów czy głosów.

 

Organic Panic     PS4         31 marca

Organic Panic

Niezależna platformowa 2,5D, w której zastosowano niezwykłe połączenie humoru, dynamicznej akcji i rozwiązywania zagadek środowiskowych. Istotnym elementem tej gry jest fizyka, oddziałująca realistycznie na niszczone elementy plansz, wodę czy wulkaniczną lawę.

Ciekawym elementem tej produkcji jest również modyfikacja poziomów, która powoduje .in. że odcięcie półki od podstawy skutkuje jej upadkiem i zmiażdżeniem przeciwników znajdujących się poniżej.

Oto najciekawsze premiery gier na marzec naszym zdaniem, a mamy nadzieję, że także i waszym. Mamy również nadzieję, że poniekąd pomogliśmy wam w jakże trudnym wyborze tej jednej lub kilku gier na ten miesiąc.

Samodzielne przeczesywanie wychodzących na komputery PC czy konsole jest niezwykle czasochłonne. Za pomocą tego artykułu możecie je w bardzo łatwy sposób zidentyfikować i kupić się na graniu.

Swoją drogą prosimy o komentarze w jaki sposób moglibyśmy tenże artykuł usprawnić, co chcielibyście w nim zobaczyć, co wam się w nim nie podoba. Jak zwykle jesteśmy otwarci na wasze sugestie.