Home / Aktualności / gry / Najciekawsze premiery Gier Luty 2016

Najciekawsze premiery Gier Luty 2016

najciekawsze premiery gier luty 2016

Witamy w lutowym wydaniu “Najciekawsze premiery Gier“. Mamy nadzieje, ze po noworocznych zakupach spowodowanych wielkimi przecenami, wasze konta nie świecą pustkami. Dlaczego pytamy? Ano dlatego, ze rynek gier, a w szczególności konsolowy budzi się po mału ze stagnacji.

W niniejszym zestawieniu mamy całkiem pokaźna bo w ilości 22 liczbę gier, hmm.. no może trochę mniej a to z powodu kilku dodatków DLC, ale to już chyba szczegół, nieprawdaż?

OK, OK. Bierzemy ulubiony napój bezalkoholowy, paczkę chipsów lub popcornu i siadamy wygodnie. Acha, zapinamy tez pasy bo nasza jazda sie wlasnie rozpoczyna.

 

The Banner Saga 2 – PC, Premiera 2 lutego

The Banner Saga 2

Druga cześć banerowej sagi, to pierwsza propozycja dla blacharzy (pecetowców), która bynajmniej nie jest adaptacja brazylijskiej telenoweli.

Akcja tej gry toczy się w krainie fantasy opartej na wierzeniach ludów skandynawskich, a naszym zadaniem jest objecie dowództwa nad grupą ludzi i olbrzymów próbujących przetrwać w świecie, który powoli dobiega końca. Brzmi jak obecna sytuacja na świecie, czyż nie tak?

Poza samymi bitwami będziemy musieli także regularnie podejmować trudne, życiowe decyzje, które będą miały duży wpływ na dalszy rozwój opowieści. Autorzy nie zapomnieli również o systemie rozwoju bohaterów, w którym w ramach zdobytych w potyczkach punktów, możemy zakupić nowe umiejętności a tym samym ulepszyć nasze statystyki.

 

American Truck Simulator     –      PC           3 lutego

American Truck Simulator

Czy tylko pleć piękna uważa, ze duże jest piękne? Hmm.. No chyba nie, bo nie było by aż tylu fanów amerykańskich ciężarówek.

O tym jest właśnie nasza druga już premiera, w której przyjdzie nam zwiedzenie terytorium Ameryki Północnej za kierownicą osiemnastokołowych ciężarówek i przewożenie towarów pomiędzy poszczególnymi miastami.

Twórcy gry, studio SCS Software, postarali się o wierne odzwierciedlenie mapy drogowej, w tym najważniejszych autostrad i dróg ekspresowych Kalifornii. Kolejne stany mają być dodawane jako zawartość kolejnych dodatków DLC.

Co ważne, gra pozwala nam przejście zarówno ścieżki kariery zaczynając od zwykłego kierowcy pracującego na usługach innej firmy transportowej, a na stworzeniu własnego przedsiębiorstwa zatrudniającego dziesiątki pracowników skończywszy.

 

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4    –     PC           4 lutego              

Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 4

Haduken! Spokojnie, spokojnie, ćwiczę tylko do premiery Kolejnego Street Fightera a nie zapowiadam kolejna, produkcje z serii Naruto Shippuden.

W kolejnej odsłonie popularnej serii bijatyk tworzonych na podstawie słynnej mangi, wcielamy się w znanych z serialu wojowników, którymi walczymy w różnych trybach gry.

Poza ulepszona oprawa graficzna dostosowana pod konsole PS4 i Xbox One, oraz Pecety, gra wzbogaciła się o system walki 1 na 1 w trybie multiplayer.

 

XCOM 2     –   PC           5 lutego

XCOM 2

Będąca sequelem do wydanej w 2012 roku produkcji o walce z obcymi, którzy podbili ziemie, gra  oferuje kilka nowości, wśród których największą jest chyba losowe generowanie map.

Tradycyjnie już rozgrywka prowadzona jest na dwóch płaszczyznach – w warstwie strategicznej rozwijającej się w czasie rzeczywistym, gdzie zarządzamy rozwojem bazy i technologii bojowych, oraz turowej przy bezpośrednich starciach z obcymi.

Gracz w XCOM 2 dowodzić będzie oddziałem podwładnych należących do jednej z czterech klas postaci, zróżnicowanych dodatkowo dzięki drzewkom umiejętności. Co więcej skład zespołu oraz jego wyposażenie zależy od naszych decyzji.

W nasze łapska trafi szeroka paleta modyfikowalnej technologii oraz ekwipunku, która z pewnością ułatwi nam wysiedlanie obcych z naszej planety.

 

Rocket League    –    Xbox One            7 lutego

Rocket League

No w końcu panowie i panie. W końcu Rocket League trafia na konsole Microsoftu.

Dla nie zorientowanych, w grze nie handlujemy bronią, lecz jesteśmy członkiem drużyny złożonej z futurystycznych pojazdów o napędzie rakietowym, rywalizują ze sobą w nietypowej odmianie piłki nożnej.

Wśród wyróżniających tą grę spośród wielu wcześniejszych produkcji są nowe, ciekawe areny i samochody, a także ponad 100 rozmaitych modyfikacji, które wykorzystać możemy w grze z komputerem, bądź pojedynkach z żywym graczem w trybie wieloosobowym. Gra Rocket League to  także ulepszona fizykę i dynamika rozgrywki, oraz znacznie lepsza oprawa graficzna. Może nawet opadnie wam przy graniu szczeka.

 

Alekhine’s Gun         –       PS4 / Xbox One / PC       9 lutego

Alekhines Gun

W sam raz po premierze Mostu Szpiegów z Tomem Hanksem, przychodzi gra rozgrywająca się w okresie Zimnej Wojny szpiegowskiej.

W tej produkcji wcielamy się w rolę rosyjskiego agenta i wykwalifikowanego zabójcy, który we współpracy z amerykańskim CIA bierze udział w szeregu tajnych operacji w różnych częściach świata.

Gra oferuje 11 zróżnicowanych misji, podczas których zwiedzamy tajne bazy, wypożyczamy dokumenty i wysyłamy na wycieczkę 6 stop pod ziemie niewygodnych świadków.

 

Dying Light: The Following    –      PC           9 lutego

Dying Light The Following

No i jest. A nie mówiłem ze warto czekać na pierwszy dodatek DLC, tym bardziej, ze dotyczy on polskiej produkcji.

W tym obszernym rozszerzeniu dla pecetów, znajdziemy nowe tereny, przygody, przeciwników i uzbrojenie.

Ponadto nie bez znaczenia jest zwiększony rozmiar map, przewyższający te z podstawowej wersji gry, system rozwoju Driver Rank, w którym wraz ze zdobywaniem doświadczenia jako kierowca, otrzymujemy także możliwość zamontowania na pojeździe ulepszaczy w postaci kolców, usprawnienia sterowania czy, zwiększenia pojemności zbiornika paliwa.

Warto również wspomnieć, ze ten dodatek wykorzystuje tę samą technologię co Dying Light, a to z kolei gwarantuje, ze oprawa graficzna jest na wysokim poziomie, oferując rozległe tereny, dużą ilość postaci wyświetlanych w tym samym czasie na ekranie i bardzo atrakcyjne wizualnie efekty specjalne.

 

Mighty No. 9      –      PC / X360 / PS3 /WiiU / PS4 / Xbox One 9 lutego

Mighty No. 9

Będąca duchowym spadkobierca gra z serii Mega Man (która notabene pojawi się w późniejszej części tego zestawienia), wciela nas w robota, który musi ocalić świat przed niszczycielskim wirusem, powodującym wzmożoną agresje wśród innych metalowych istot.

W grze pojawiło się wiele elementów platformowych wymagających zręczności podczas biegania i skakania po kolejnych półkach, a także umiejętności wykorzystania mocy bohatera w walce.
Dzięki użyciu silnika Unreal Engine, oprawa graficzna prezentuje wysoką jakość a co za tym idzie większa grywalność.

Unravel              –           PS4          9 lutego

Unravel

No i co, trzeba było się śmiać z babci dziargającej na drutach i szyjących wam wełniane sweterki. Teraz za kare przyjdzie wam wcielić się w Yarny’ego – stworka stworzonego z włóczki.

W Unravel, 2,5 wymiarowej platformówce uczestniczyć będziemy w emocjonującej przygodzie, w której nie tyle rozwiniemy nasze umiejętności (choć to tez), co rozwijać swoje ciała, wykorzystując powstałą nić jako np. linę Ona z kolei ułatwi nam się dostanie do niedostępnego miejsca lub przedostanie przez wodę.

Dzięki tej produkcji przywiązanie do czegoś nabiera innego, bardziej humorowatego znaczenia. Niemniej jednak urokliwa grafika, z pięknie animowaną wodą oraz charakterystycznym efektem głębi poniekąd przypomina mi Yoshiego z tej czesci o wełnianej przygodzie.

 

Assassin’s Creed Chronicles: Russia     –   PC / PS4 / Xbox One       12 lutego

Assassins Creed Chronicles Russia

Akcja kolejnej nie w pełni trójwymiarowej produkcji z asasynem na czele, dziać się będzie w Rosji. Tym samym jest szansa, ze przed końcem roku doczekamy się edycji z polskimi krajobrazami, w której może będziemy walczyć z niektórymi politykami. Kto wie.

Wracając jednak na poważnie do tej premiery, gracz wcieli się w niej w jednego z członków zakonu asasynów i przeniesie do XX-wiecznej Rosji, która świeżo po dwóch krwawych rewolucjach zaczyna pogrążać się w brutalnej wojnie domowej.

Pod względem mechaniki rozgrywki nie odbiega od tego, co widzieliśmy w poprzednich odsłonach serii, w tym ostatniej części z Chinami. To i dobrze i złe, zależy jak leży.

 

 

Cobalt     –    PC / X360 / Xbox One     16 lutego

Cobalt

Jeżeli napatrzyliście się już na 2,5 wymiarówki, to schodzimy teraz o pól poziomu niżej. Cobalt, humorystyczna dwuwymiarówka, to gra trafiająca na obie konsole Microsoftu oraz pecety.

Głównym bohaterem tej gry jest robot ekspedycyjny Metalface MK1, któremu na odległej planecie Tunkopia udało się odnaleźć statek kolonizacyjny. Co za szczęściarz, no nie?

Kuzyn Wall-ego musi przedzierać się przez pełne niebezpieczeństw poziomy, by odkryć prawdę o tym, co zaszło na pokładzie zaginionej jednostki. Niemniej jednak tak jak Arnold w Terminatorze, chłopak nieźle sobie radzi z bronią, począwszy od karabinów plazmowych i granatów, a na paralizatorach skończywszy.

Nasz bohater potrafi także biegać, skakać, toczyć się, ślizgać, pływać, strzelać, a jak mu zagrają to nawet zatańczy.

 

Slain!     –     PS Vita  16 lutego  Slain

Wyobraźcie sobie taka sytuacje. Many lata osiemdziesiąte, szczytem osiągnięć są pierwsze komputery PC z prosta, pikselowatą grafika, a wy macie rekach PS Vite. Czyż to nie piękne.

Oj. W zasadzie nie musicie sobie tego wyobrażać, bo na wasza konsole trafia właśnie gra Slain. Ten platformowy slasher w gotyckim stylu retro, inspirowany był takimi klasykami jak Castlevania i przedstawia nam mroczny świat fantasy, gdzie przyjdzie nam wyrąbywać sobie drogę mieczem i magią.

Naszym celem jest dotarcie do wież opanowanych przez złe istoty, a sama gra cechuje się dużą dawką brutalności, która pewnie zaczerpnęła z Mortal Kombat.

 

Street Fighter V       –        PC           16 lutego 

Street Fighter V

Hadouken! No w końcu mi wyszło. W sam raz na premierę gry Street Fighter V na PC.

Najnowsza cześć różni się od poprzedniej przede wszystkim kilkoma innowacjami w systemie walki w tym systemem V-Gauge, nieznanymi wcześniej postaciami oraz nieco bardziej atrakcyjna z uwagi na użycie silnika graficznego  Unreal Engine 4 oprawa graficzna.

O co biega w Street Fighter V? O to aby nie dać sobie obić gęby. Tak wiec – dol, dol, przód, przód, piącha. Hadouken.

 

Talisman: The Horus Heresy      –       PC           16 lutego

Talisman The Horus Heresy

Choć sam tytuł może nie przyprawia o gięcie się kolan i ślinotok, to ta elektroniczna gra planszowa, będąca połączeniem mechaniki niezwykle popularnej serii Magii i Miecza z kultowym uniwersum Warhammera, może być ciekawa propozycja na długie godziny.

Akcja gry rozgrywa się w czasach realizacji planów wielkiego imperatora, realizowanych przez jego ulubionego syna Horusa.

Gracze wcielają się w jedną z 8 grywalnych postaci, podzielonych na dwie grupy: lojalistów oraz zdrajców, i przejmują dowodzenie nad jedną z 18 dywizji Kosmicznych Marines.

Właściwa rozgrywka toczy się w turach, podczas których grający wykonują swe ruchy na przemian, zaś istotny wpływ na rozwój sytuacji ma element losowy w postaci rzutów kośćmi oraz ciągniętych ze specjalnej talii kart zdarzeń.

 

Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games    –    Nintendo  3DS        18 lutego

Mario and Sonic at the Rio 2016 Olympic Games

Przy okazji naszej najnowszej premiery zastanawiałem się czy można mieć dość dwóch rzeczy. Nie chodzi mi o … i o picie. Raczej o lego i Mario.

Ten drugi gościu, kumając się z Jeżem, który tak jak on się nudził. Postanowili oni wziąć udział w olimpiadzie w Rio.

Zabawa jak się można domyśleć, polega na braniu udziału w rozmaitych konkurencjach sportowych, w tym piłkę nożną, ping ponga, siatkówkę plażową, gimnastykę, golf, bieganie czy też rugby.

Gra oferuje możliwość zapisania się do klubu Mario, w którym członkostwo potwierdzili Luigi, księżniczka Peach, Yoshi, Bowser czy też Donkey Kong.

Jeśli towarzystwo nam się nie podoba, z chęcią przygarną nas Miles “Tails” Prower, Shadow the Hedgehog, Dr. Eggman, Knuckles the Echidna i inni ze stajni Ferrari, sorki Segi.

 

Far Cry Primal   –    PS4         23 lutego

Far Cry Primal

Patrzysz na swój sprzęt lu konsole i myślisz – co za staroć. Nie przejmuj się, może nada się jeszcze do gry Far Cry Primal, która akcja przenosi nas do czasów kamienia łupanego.

Eksplorując otwarty świat, walczymy z członkami innych wrogich plemion, polujemy na dzikie zwierzęta, trudnimy się rzemiosłem, czyli wszystkim innym niż oglądanie telewizji czy jazda na rowerze, które i tak w tamtych czasach nie były by możliwe.

Do naszej dyspozycji oddano wiele odmian maczug, dzid, łuków, noży czy innego prymitywnego oręża, zaś niezwykle istotnym elementem rozgrywki uczyniono ogień, który nie tylko pełni kluczową rolę w dożyciu kolejnego dnia.

Za ta, nieco odmienna produkcje odpowiada studio Ubisoft Montreal, odpowiedzialne m.in za serie Assasin’s Creed, co juz z miejsca gwarantuje dobra grafikę oraz grywalność tip-top. Chyba szykuje się kolejny hicior.

 

Grim Dawn      –      PC           23 lutego

Grim Dawn PC

Grim dawn, ostatnio znowu popularny przedstawiciel kategorii hack-n-slash, to gra polegająca głównie na mordowaniu hord potworów.

W służbie graczowi oddano pięć klas postaci, z kilka unikalnymi drzewkami umiejętności, a także możliwość modyfikowania przedmiotów, czy możliwość tworzenia nowych. Mocną stroną tej gry jest wyjątkowo rozbudowany system rozwoju bohatera, jak również znany z serii Titan Quest system graficzny.

 

Mega Man Legacy Collection      –     3DS        23 lutego

Mega Man Legacy Collection

Kolejna premiera to nie gra, a zestaw dwuwymiarowych platformówek, w których przyjdzie nam eksplorować światy, omijać pułapki oraz walczyć z robotami, za pomocą bogatego wyboru uzbrojenia i różnorodnych umiejętności.

Na końcu każdego z sześciu gier należących do kolekcji po wykończeniu wszystkich przeciwników bedzie eliminacja mechanicznych bossów.

Poza podrasowanymi tu i tam elementami, w grze pojawił się nowy Tryb Challenge, łączący elementy z różnych części i wymagający od gracza pokonywania coraz trudniejszych wyzwań.

 

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2      –    PC / PS4 / Xbox One       23 lutego

Plants vs. Zombies Garden Warfare 2

Dumna kontynuacja hitu każdego ogrodnika, gra Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 to opowieść o heroicznej walce o opanowane przez umarlaków miasteczko Suburbia, które stało się Zomburbią.

Naszym zadaniem jest oczywiście przywrócenie dawnego stanu rzeczy, co przy przeszło 100 herosach, w tym starych oraz zupełnie nowych (Captain Deadbeard, Super Brainz, Citron czy też Rose, nie powinno być większym problemem.

 

Call of Duty: Black Ops III – Awakening  –     PS3 / PS4             26 lutego

Call of Duty Black Ops III - Awakening

Jeśli po kilku dniach od premiery poprzedniej gry Plants vs Zombies nadal będziecie czuli niedosyt, to radzimy zagrać w pierwszy dodatek DLC do gry Call of Duty: Black Ops III. Rozszerzenie to oferuje cztery niedostępne wcześniej mapy do rozgrywki wieloosobowej oraz nowy rozdział historii, przedstawionej w kooperacyjnej mini-kampanii zombie.

 

MXGP 2: The Official Motocross Videogame       –       PC           26 lutego

MXGP 2 The Official Motocross Videogame

Jesteś młody, pragniesz wiatru we włosach i ogromnej ilości emocji, ale nie stać cie na motor. W takim razie powinieneś zagrać w MXGP2.

Pod tym jakże prostym jak konstrukcja cepa tytule kryje się motocrossowa produkcja, w której wcielając się w młodego kierowcę, podpiszemy kontrakt z jednym z teamów MXGP, i wespniemy się po szczeblach kariery, rywalizując z najlepszymi motocyklistami z całego świata.

W grze nie zapomniano o szerokich możliwościach dostosowywania wyglądu motocyklistów oraz parametrów ich maszyn.

Podczas zabawy towarzyszyć nam będzie ryk silników oraz tryskające spod kół maszyn błoto i kurz. Upewnijcie się, ze macie pod ręką coś do wytarcia klawiatur czy padów.

 

Professional Farmer 2016         –        PC / PS3 / PS4 /Xbox One / WiiU               26 lutego

Professional Farmer 2016

Jak sie mowi – „Trening czyni mistrza”. W związku z tym, jeśli nadal nie czujecie się pewni przy obsłudze maszyn rolniczych czy zarządzaniu waszym gospodarstwem, to nasza ostatnia w tym miesiącu premiera jest jak najbardziej obowiązkowa.

Kolejna z dorocznych edycji popularnej serii symulatorów rolniczych, oddaje nam zarówno część symulacyjną, jak i ekonomiczną. Możemy w nich przejąć kontrolę zarówno nad dziesiątkami specjalistycznych maszyn rolniczych, nie zapominając także o ekonomiczny aspekt naszej działalności.

Nie skupiajcie się zatem tylko i wyłącznie na tuningowaniu waszych traktorów, ale poświęćcie nieco czasu na kultywacje pól, hodowle zwierząt, uprawę poszczególnych roślin i drzewek czy zbieranie wyhodowanych swoich plonów.

 

No i założę się, ze właśnie skończył się wam sok, a i kubełek z popkornem czy paczka chipsów tez świeci pustkami.

Znaczy to, ze wszystko złożyło się idealnie jak kostka Rubika. Dziękujemy bardzo za czas z nami spędzony.

Zapraszamy do polubienia tego zestawiania oraz podzielenia się nim z rodzina i znajomymi, a dla odświeżenia pamięci prezentujemy chronologiczne zestawienie najciekawszych premier lutego. Arrivederci panie i panowie. Widzimy i słyszymy się już za miesiąc.

 

The Banner Saga 2

PC

2 lutego

Stoic

American Truck Simulator

PC

3 lutego

SCS Software

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4

PC

4 lutego

Cyberconnect2

XCOM 2

PC

5 lutego

Firaxis Games

Rocket League

Xbox One

7 lutego

Psyonix

Alekhine’s Gun

PS4 / Xbox One / PC

9 lutego

Haggard Games

Dying Light: The Following

PC

9 lutego

Techland

Firewatch

PC

9 lutego

Campo Santo

Mighty No. 9

PC / X360 / PS3 /WiiU / PS4 / Xbox One

9 lutego

Comcept

Unravel

PS4

9 lutego

Coldwood Interactive AB

Assassin’s Creed Chronicles: Russia

PC / PS4 / Xbox One

12 lutego

Climax Studios

Cobalt

PC / X360 / Xbox One

16 lutego

Oxeye Games

Slain!

PS Vita

16 lutego

Wolf Brew Games

Street Fighter V

PC

16 lutego

Capcom

Talisman: The Horus Heresy

PC

16 lutego

Nomad Games

Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games

3DS

18 lutego

Nintendo

Far Cry Primal

PS4

23 lutego

Ubisoft Studios

Grim Dawn

PC

23 lutego

Crate Entertainment

Mega Man Legacy Collection

3DS

23 lutego

Capcom

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2

PC / PS4 / Xbox One

23 lutego

PopCap Games

Call of Duty: Black Ops III – Awakening

PS3 / PS4

26 lutego

Treyarch

MXGP 2: The Official Motocross Videogame

PC

26 lutego

Milestone

Professional Farmer 2016

PC / PS3 / PS4 /Xbox One / WiiU

26 lutego

UIG Entertainment