Home / Aktualności / Najciekawsze premiery gier – luty 2015

Najciekawsze premiery gier – luty 2015

Premiery gier Luty 2015

Premiery gier luty 2015
Witamy was już w nowym roku Anno Domini 2015. Mamy nadzieję, że choć trochę się za nami stęskniliście i z uwagą obejrzycie zestawienie najciekawszych naszym zdaniem premier gier lutego.

Jak mówi stare przysłowie „Dla każdego coś miłego”, tak i u nas znajdzie się coś dla każdego gracza.

Bitwy historyczne, manga, klasyczna siekanka czy szczypta zagadek to tylko niektóre składniki naszego eliksiru, którym planujemy was napoić w lutym.

Swoją drogą to zostało wam nieco talarów w sakiewkach? Pytam, bo kilka tytułów jest obowiązkowych, więc usprawiedliwień nie przyjmuję.

Deathtrap (PC), Neocore Games,  Premiera: 4 luty 2015 Świat

Death Trap PC

Naszą pierwszą premierą jest gra z gatunku towerdefense, gdzie z oczywistych względów zmierzymy się z potworami starającymi się nielegalnie, czyli bez wizy wkroczyć do ludzkiego świata.

Jedyna przeszkodą w ich zacnym planem jesteśmy my, więc dla dobra ludzkości musimy powstrzymać inwazję. Do dyspozycji mamy wieże strażnicze w tym zamrażające, porażające prądem czy też tnące delikwentów na małe kawałeczki, i dzięki którym pozbędziemy się natrętów w efektywny sposób.


Dragon Ball: Xenoverse (PC, X360, PS3, PS4, XONE) Dimps studio, Premiera: 5 luty Świat, 27 luty PL

Dragon-Ball-Xenoverse

Dragon Ball: Xenoverse to bijatyka oparta na wydarzeniach przedstawionych w popularnej mandze znanej każdemu fanowi japońskich kreskówek. A co ty nie za bardzo wiesz o co dokładnie w tej części chodzi? Tak ty, ty w tylnym rzędzie. O tobie mowa.

No nic zostawimy cię na razie w spokoju i wytłumaczymy, iż e Xenowerse przedstawione zostają najważniejsze a zarazemnajbardziej efektowne starcia w historii tej serii z udziałem SonGoku, począwszy od pojedynku z Vegetą i Nappą, przez walkę z Freezerem w czwartym stadium i Cellem, kończąc zaś na Bubu.

Trafiająca jakopierwsza produkcja w historii marki na PlayStation 4 i Xbox One oferuje nową strukturę świata, futurystyczne miasto i kolejne tajemnicze postaci o nadludzkich zdolnościach.


Evolve (PC,PS4, Xbox One), Turtle Rock, Premiera: 10 luty Świat / PL

Evolve
Evolve to szczególnie oczekiwany tytuł, a to za sprawą nie tyle ciekawej grafiki, coodmiennego systemu wieloosobowego, w którym jeden gracz wciela się z ewoluującego potwora a pozostali w jednego z czterech łowców polujących na biedne, przestraszone maleństwo.

Wśród wspomnianych łowcówznalazł się myśliwy, szturmowiec, medyk i jednostka wsparcia.

Asynchroniczna i unikatowa dla każdej ze stron powoduje, że gra staje się przez to jeszcze bardziej interesująca. W tropieniu potwora, najlepiej odnajdzie się myśliwy wykorzystujący sondy dźwiękowe czy unieruchamiający potwora przy pomocy harpunów. Mam nadzieję, że wyobrażacie sobie schemat postępowania dla kolejnych klas.

Rozgrywka potworem jest nieco inna, gdyż początkowo musi on uciekać przed tropicielami, żywić się upolowaną zwierzyną, a następnie ewoluować by skutecznie zapolować na swoich tropicieli.

Cities XXL (PC), Focus Home Interactive, Premiera: 12 luty Świat

Cities XXL
Cities XXL to rozgrywana w czasie rzeczywistym strategia ekonomiczna, traktująca o zarządzaniu współczesnym miastem. Domyślacie się zapewne, że zamówiło ją wielu prezydentów miast oraz burmistrzów aspirujących do promocji w niedalekiej przyszłości.

Podczas zabawy w tą grę konieczne jest dbanie o odpowiednie tempo rozwoju aglomeracji, zaspokajanie potrzeb mieszkańców oraz odpowiednie zbilansowanie budżetu.

Budynki przemysłowe, mieszkalne oraz użyteczności publicznej, pomogą nam w budowaniu infrastrukturę miasta a ustalona wysokość podatków i świadczeń socjalnych zapewni wymarzone wakacje, oj przepraszam, zadowolenie mieszkańców.

Choć jeszcze jej nie próbowałem, to wydaje mi się, że nie ma tam opcji łapówek, więc nasi drodzy, może wam trochę zejść zanim opanujecie tą grę do perfekcji.

 

The Battles of King Arthur (PC), Excalibur Publishing, Premiera: 12 luty Świat

battle_of_king_arthur
Bitwy Króla Artura to dla zaskoczenia produkcja Brytyjskiego studia Excalibur Publishing. Aby nie trzymać was dłużej w niecierpliwości powiem, że waszym zadaniem będzie pokierowanie losami Króla Artura i jego sprzymierzeńcami bądź jedną z czterech wrogich mu nacji, zjednoczenie Wielkiej Brytanii, i rozszerzenie królestwa o tereny Irlandii, Islandii, Galii czy Norwegii.

Skupiająca się na ekonomicznych oraz militarnych aspektach gracz musi zająć się rozbudową kontrolowanych wiosek i miast, aby wygenerować niezbędne surowce potrzebne mu do rozwijania technologii oraz rekrutowania armii.


The Escapists (XBOX ONE), Mouldy Toof studio,  Premiera:13 luty Świat

The-Escapists
Escapist to jedna z kilku premier na konsolę Xbox One w lutym. Może ona się przydać co niektórym, nielegalnie ściągającym gry, filmy czy inne rzezy na swojego peceta gdyż wcielamy się w niej w przestępcę próbującego uciec z więzienia.

Ten symulator więźnia, łączączy w sobie elementy zręcznościówki, przygodówki, a nawet cRPG-a i gry logicznej. Grafiką ten tytuł może nie zachwyca, ale przynajmniejgdyby pojawił się na PS4, nie działał by wcale szybciej niż na konsoli Microsoftu.

Życie naszego bandziora płynie jak to w więzieniu. Wykonuje on rozmaite prace, ćwiczy, socjalizuje się ze współwięźniami, a wychodząc na okazjonalne spacery myśli o ucieczce.


The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D (3DS), Nintendo, 13 luty (swiat)

legend-of-zelda-majora-s-mask-3d
Ta kolejna wersja Zeldy jest nie tylko jednym ze szczególnie polecanych tytułów lutego, ale przede wszystkim obowiązkowym dla wsystkich posiadaczy Nintendo 3DS. Czymże byłaby ta konsola bez Zeldy czy Mario. Zresztą chyba jak każde Nintendo.

W grze wcielamy się ponownie w postać Linka trafiającego do krainy Termina, stojącej w obliczu zbliżającej się zagłady. Aby jej zapobiec, Link będzie musiał odnaleźć leśnego stwora Skull Kida i odzyskać z jego rąk starożytną Maskę Majory.

Fabuła gry nawiązuje do he Legend of Zelda: Ocarina of Time, w czym nie odbiega także mechanika najnowszej części. Wyróżnikiem jest jednak oryginalny najmroczniejszy klimat z dotychczas wydanych, co jeszcze bardziej podkręca rozgrywkę.

 

MX vs. ATV Supercross (PC), Rainbow Studios, Premiera: 15 luty Świat

MX vs. ATV Supercross
Na zewnątrz zimno, wychodzić się nie chce ale  by się trochę poszalało. Tu z pewnością pomoże właśnie ta gra, w której na motokrosie lub quadzie czy innego typu pojazdach będziemy mogli się wyżyć.

Najnowsza część wykorzystuje najlepsze elementy od poprzedników MX vs. ATV: Alive oraz MX vs. ATV Reflex, i oferuje tryb  multiplayer, a także sieciową funkcja Motoclub Depot

Więc na co czekacie, odpalać wirtualne maszyny i.. szalejemy panowie i panie.


Kalimba (PC), Press Play, Premiera: 17 luty Świat

Kalimba PC
Aby się wybyć w dziejszyh czasach trzeba naprawdę być oryginalnym. Z takiego założenia wyszedł producent gry Press Play, tworząc platfomówkę, w której jeden gracz kieruje dwoma totemami.

I tu pojawia się problem, bowiem rozgrywka toczy się na podzielonym w poziomie ekranie i polega na doprowadzeniu do celu dwóch różnokolorowych fragmentów magicznego totemu.

Połączone ze sobą i wykonują dokładnie te same ruchy totemy muszą rzwiązać szereg zagadek logicznych i pokonać dziesiątki przeszkód, blokujących im drogę. No ale od czego mamy głowy.


Resident Evil: Revelations 2 (PS Vita, PS3, PS4,Xbox 360, Xbox One), Capcom, Premiera: 17 luty Świat, 13 marca PL

Resident Evil Revelations 2
Resident Evil: Revelations 2 to kolejna odsłona słynnej serii gier z gatunku survival horror tworzonych przez coraz lepiej czującą się w tym temacie firmę Capcom. Tak tak, to ta firma od Street Fightera.

Akcja produkcji rozgrywa się w zupełnie nowym miejscu, a szczerze powiedziawszy także z nowymi postaciami, bo zabrakło tutych znanych z pierwowzoru.

Cała zabawa rozpoczyna się zaraz po przebudzeniu się bohaterek (Clare oraz Moira), które zupełnie przypadkiem porwano i porzucono w zakładzie karnym znajdującym się na opuszczonej wyspie.

Grając nimi w trybie pojedynczego gracza lub z drugą osobą, zmierzymy się z chordami Zombie. Producent wysłuchując fanów tej serii stworzył Revelations 2 nastawiając się na survival. Normalnie aż strach się bać.


Shadow of a Soul: Chapter I (PC), Vivec Entertainment, Premiera: 17 luty Świat

Shadow of a Soul Chapter I
Pierwszy rozdział Shadow of Soul to wprowadzenie do serii mrocznej przygodówki, w której wcielimy się w złodzieja przemysłowego działającego w miejscach przypominające bardziej mroczne horrory niż zakładowe hale.

Wśród zadań jakie przyjdzie nam wykonywać będzie np. kradzież nowego produktu z pozoru prostego kompleksu biurowego.

Jednak klimat tej gry jest na tyle mroczny, że złodziej doświadczy także nadprzyrodzonych sił utrudniających mu wykonywanie zadań.


Total War: Attila (PC), Creative Assembly / Cenega, 17 luty Premiera: Świat / PL

Total War Attila
Total War: Attila to epicka strategia, w  której wcielamy sié w dowodzącego Imperium Rzymskim w jego schyłkowym okresie.

Gra przenosi nas kilkadziesiąt lat przed upadkiem zachodniej części rzymskiego cesarstwa i początkiem średniowiecza, a tym samym pozwalając rozegrać prawdziwie potyczki z Wizygotami, Hunami oraz innymi barbarzyńskimi plemionami.

Ta ciekawa mieszanką RTS-a i turówki w czasie rzeczywistym pozwala na rozgranie gigantycznych bitew, nawet z tysiącami żołnierzy. Słowem, zabawa nie tylko dla historyków ale ludzi z głową.

Postarajcie się więc jej nie stracić podczas walki.


Dead or Alive 5 Last Round (PC, PS3, Xbox 360, Xbox One), Tecmo Koei, Premiera: 19 luty Świat

Dead or Alive 5 Last Round
Dead or Alive 5 Last Round  to ostateczna wersja popularnej trójwymiarowej bijatyki, wzbogaconej o zawartość dostępną wcześniej jedynie w zestawach DLC.

Seria Dead or Alive była dostępna na konsole już od dobrych kilku lat, lecz dopiero teraz debiutuje na komputery osobiste.

Ta produkcja studia Team NINJA to niezwykle grywalna produkcja cechująca się niesamowitą dynamiką pojedynków i fantastyczną oprawą graficzną.

Wielu z was przypadnie pewnie do gustu niezwykle dynamiczny i złożone przypieranie wroga do ściany oraz przechwytywania ciosów skierowanych na poszczególne partie ciała.

Co więcej, gra ta oferuje wielopoziomowe areny rozsiane po całym świecie pełne obiektów ulegających zniszczeniu w czasie walk, a także ataki zrzucające wroga głęboko w przepaść czy też po schodach.

Oj mówię wam, to nie to, do czego przyzwyczaił was Street Fighter.


European Ship Simulator (PC), Excalibur Publishing, 20 luty swiat

European Ship Simulator
Ahoj załogo! Tu mówi wasz Kapitan Jack Sparrow. Oj przepraszam was najmocniej, zostało mi to po ostatnim seansie Piratów z Karaibów.

W European Ship Simulator czyli symulatorze europejskiej łajby wcielimy się w kapitana, którego zadaniem będzie dowodzenie prawie wszystkim od niewielkich trawlerów i holowników po potężne krążowniki.

Zgodnie z ideą gatunku, główny nacisk w grze położono na aspekt symulacyjny, choć nie zapomniano także o szczegółach samych statków. Wiąże się to z odmiennymi wymaganiami dla każdej jednostki, szczególnie jeśli chodzi o kapitańskie umiejętności w dowodzeniu.

Oczywiście pływać będziemy mogli po największych i najwspanialszych portach i wodach Europy, więc radzę wam postarać się zawczasu o zapas kawy i ewentualnie herbatników, bo wydaje mi się, że się wam przydadzą.


The Book of Unwritten Tales 2 (PC), Nordic Games Publishing, 20 lutyswiat

The Book of Unwritten Tales 2
The Book of Unwritten Tales 2 lub jak by to powiedzieli Anglicy – Księga niezapisanych opowieści, to dosyć niezwykła przygodówka łącząca element klasycznych pozycji z gatunku fantasy.

Producent gry KING Art Games w nieco inteligentny sposób wyśmiał klasyczne schematy znanych m.in. z Władcy Pierścieni, Harrego Potter, Świat Dysku, Gry o Tron czy nawet legendarnego Warcrafta.

Gracze mają możliwość kierowania postaciami znanymi z pierwszej części gnomem Wilburem, elfią księżniczką Ivo, łowcą Nate’em, stworkiem Critterem.

Co dla niektórych wydać się może dziwne, to, że postaciami sterujemy odrębnie, choć pojawią się takie momenty, gdy trzeba będzie kontrolować dwoma lub trzema z nich naraz. Bez paniki, poradzicie sobie. Odrobina praktyki jeszcze nikomu nie zaszkodziła.


The Order: 1886 (PS4), Ready At Dawn, 20 lutyswiat, PL

The Order 1886
Ta steampunkowa produkcja, która została zapowiedziana jeszcze podczas premiery konsoli PlayStation 4 w końcu doczekuje się realnych kształtów.

Odbiegająca nieco od szkolnych podręczników historia przedstawiona w grze, jest zasługa studia mającego na swoim koncie serię cyklu God of War, którą znają chyba wszyscy konsolowcy.

Rozgrywka The Order: 1886 obfituje w wiele sekwencji strzelankowych, w których gracz wykorzysta przeróżne rodzaje broni. Mechanika zabawy zaś opiera się na systemie osłon, podobnym do tego, co znamy w Gears of War.

Sama akcja przedstawia walkę ludzi pod dowództwem sir Galahada, najsłynniejszego z rycerzy Zakonu, podczas dwóch kluczowych momentach. Pierwszy z nich prezentuje walkę ze zmutowanymi ludźmi, zaś drugi dotyczy rewolucji technologicznej i dalszą kontrofensywę z mutantami.


Verdun (PC), M2H, 24 luty swiat

Verdun PC
Wojna, wojna, wojna… jakby nie próbował, nie można o niej zapomnieć. Verdun to kolejna nasza propozucja na długie zimowe wieczory, tym razem pochodząca ze studia BlackMill Games.

Naszym zadaniem w tej grze będzie stworzenie 4-osobowego oddziału żołnierzy o różnych specjalnościach i uczestniczenie w walkach w okolic Verdun i tamtejszej twierdzy w 1916 roku.

Historycy, nosy od książek i chwila rozgrywki przy komputerze bowiem twórcy gry postawili na realizm i wierność faktom historycznym. Można zatem sprawdzić fakty z rzeczywistością.

Oczywiście grę tę polecamy w zasadzie wszystkim, gdyż węszymy w Verdunie dobrą zabawę, no chyba że to się mój obiad przypala.

 

Trainz Simulator: A New Era (PC), N3V Games, 27 luty swiat

Trainz Simulator A New Era
Oj nie, wiem co myślicie. Po niezbyt przyjemnych doznaniach z polską koleją każemy wam jeszcze grać w symulator pociągu.

To nie tak, no może nie zupełnie, bowiem w grze tej po pierwsze będziemy mogli spełnić dziecięce marzenia, które kończyły się co najwyżej na kolejce elektrycznej, a po drugie sami będziecie mogli stworzyć sobie teren po którym wasza lokomotywa będzie sunąć.

Zaawansowane efektów, HDR, dynamiczne oświetlenie i cieniowanie, spektakularne skutki zmiennych warunków atmosferycznych – jeśli nic wam to nie mówi, to prawdopodobnie robicie sobie teraz przerwę w Simsach.

Spróbujcie zagrać w ten Trainz Simulator sami, a zobaczycie jak wciągający może być symulator kolei. Może nie tak jak Goat Simulator, ale nadal dobry.Cytując Królika Baksa “I to by było na tyle”, kończymy lutowe zestawienie najciekawszych gier, które pojawią się na sklepowych półkach.

Standardowo, bez opłat prezentujemy chronologiczne zestawienie tytułów na końcu a jednocześnie zachęcamy to polubienia owego zestawienia oraz komentowania.

Zapraszamy na kolejne zestawienie już za miesiąc i choć pogoda temu nie sprzyja, oczekujemy 100 procentowej frekwencji pod względem obecności. No, ale gdzie moglibyście przecież być, prawdziwy gracz nie opuszcza przecież swojego stanowiska pracy, czyż nie tak?

Prezentowane tu zestawienie najciekawszych naszym zdaniem gier lutego można zobaczyć w naszym filmiku dostępnym pod tym adresem.

Deathtrap (PC) 4 luty 2015
Dragon Ball: Xenoverse (PC, X360, PS3, PS4, XONE) 5 luty Świat, 27 luty PL
Evolve (PC,PS4, Xbox One) 10 luty (PL)
Cities XXL (PC) 12 luty
The Battles of King Arthur (PC) 12luty
The Escapists (XBOX ONE) 13 luty
The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D (3DS) 13 luty
MX vs. ATV Supercross (PC) 15 luty
Kalimba (PC) 17 luty
Resident Evil: Revelations 2 (PS Vita, PS3, PS4,Xbox 360, Xbox One) 17 luty
Shadow of a Soul: Chapter I (PC) 17 luty
Total War: Attila (PC) 17 luty
Dead or Alive 5 Last Round (PC, PS3, Xbox 360, Xbox One) 19 luty
European Ship Simulator (PC) 20 luty
The Book of Unwritten Tales 2 (PC) 20 luty
The Order: 1886 (PS4 20 luty (PL)
Verdun (PC) 24 luty
Trainz Simulator: A New Era (PC) 27 luty