Home / Aktualności / Najciekawsze premiery gier kwietnia

Najciekawsze premiery gier kwietnia

Najciekawsze premiery gier kwiecien 2015

Witam w szóstej już edycji najlepszych premier gier, tym razem miesiąca kwietnia.

W zestawieniu tym doczekaliśmy się kilku weteranów, wśród których jest oczywiście GTA V.

Pomimo mniejszej ilości polecanych tytułów, zabawy będzie tyle samo o ile nie więcej co jest dla nas wszystkich bardo dobrą wiadomością. Szczególnie usatysfakcjonowani będą posiadacze pecetów, na których będzie czekała potężna dawka nowych gier. Oby tylko ich portfele to wytrzymały.

Mamy w zanadrzu kilka niespodzianek jeśli chodzi o premiery kwietnia, ale niech o pozostanie przez chwilę tajemnicą, przez chwilę bo czas zacząć nasze zestawienie, które otwiera…

 

Xenoblade Chronicles 3D
02-04-15

Premiera: icon_3ds


Xenoblade Chronicles 3D
Niektórzy nazwą tą grę ochłapem przeniesionym z Nintendo Wii, inni zaś ciekawą konwersją na 3DS.

Co by nie było gra ta oferuje duże, zróżnicowane tereny do eksploracji, możliwość teleportowania się między nimi czy urozmaicają zmienne pory dnia i nocy.

Na uwagę zasługuje także oprawa dźwiękowa, która została stworzona przez twórcę ścieżki dźwiękowej chociażby do takiej gry jak Kingdom Hearts.

Xenoblade Chronicles 3D to naszym zdaniem jeden z ciekawszych tytułów z gatunku jRPG na handheld Nintendo 3DS.


Dark Souls II: Scholar of the First Sin

03-04-15

Premiera: icon_PC

Również dostępna na: icon-ps3 icon_x360 icon_ps4_03 icon_xbox_one_2

Dark Souls II Scholar of the First Sin
Ta ulepszona wersja gry Dark Souls II, gra która pierwotnie ukazała się na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC, oferuje wsparcie zarówno dla konsol najnowszej generacji jak i nowych bibliotek Direct X, co jest w zasadzie kluczową zmianą w stosunku do oryginału.

Drugą istotną różnicą jest zawarcie wydanych wcześniej rozszerzeń (Crown of the Sunken King, Crown of the Old Iron King oraz Crown of the Ivory King), ponad nieco rozszerzoną fabułą, kolejnymi postaciami czy też lepszymi opisami przedmiotów.

Podoba ci się ta gra? Kup wersję dla PC tutaj: Dark Souls II: Scholar of the First Sin


Stealth Inc. 2

03-04-15

Premiere: icon_PC
Również dostępna na: icon-ps3 icon_ps_vita icon_ps4_03 icon_xbox_one_2Stealth Inc. 2
W Stealth Inc. 2, czyli sequelu  gry osadzoej w relaliach sicence-fiction, wcielamy się w hakera-włamywacza, przemierzającego kompleks badawczy pewnej korporacji w celu uwalniania uwięzionych tam klonów.

Nasz bohater będzie się musiał wykazać umiejętnościami omijania zabezpieczeń czy hakowania systemów tejkorporacji, unikając przy tym wykrycia i kontaktu z przeciwnikami.

Choć gra może być znajoma co niektórym posiadaczom pecetów dzięki tytułowi Stealth Bastard, który zawitał na blaszaki w 2011 roku, to tym razem gra dostała drugą szansę trafienia do serc graczy. Czy się to uda, zobaczymy.


Bastion

07-04-15
Premiera: icon_ps4_03
Dostępna także na: icon_PC icon-ps3 icon_ps_vita

Bastion

Nie za ciekawa sytuacja na świecie najwidoczniej trafiła także do wiata gier, a w szczególności do tj właśnie produkcji. W Bastionie wcielamy się bowiem w chłopca,któremu nie w głowie były zabawy przed komputerem czy konsolą, tylko budowanie twierdzy – bezpiecznego schronienia dla siebie swoich bliskich.

W grze będziemy głównie przemierzać zniszczony przez katastrofę świat i walczyć z bogu winnym zamieszkującymi go potworami. Na okrasę tej smutnej rzeczywistości producent dorzucił przepiękna kreskówkową grafikę ukazaną w rzucie izometrycznym, w której nie sposób się nie zakochać, ach..

Podoba Ci się ta gra? Kup wersję na PC tutaj: Bastion


Fire

09-04-15
Premiera: icon_PC

Fire Daedalic Entertainment
Uga czaka, uga czaka… Oj, przepraszam, ćwiczyłem właśnie przed premierą gry Fire, w której akcja toczy się w epoce kamienia łupanego, a my wcielamy się w postać niezdarnego Neandertalczyka imieniem Ungh, który zaniedbał swoje obowiązki i zasnął, doprowadzając do wygaśnięcia plemiennego ogniska.

Zimno, ciemno a spółdzielnia zamknięta aby zapłacić zaległe rachunki. Nie ma innego wyjścia jak odnaleźć nowe źródło ognia i dostarczyć je do wioski. Ubaw po pachy, mówię wam.. szczerze. Nie wierzycie to zobaczymy co powiecie jak sami pogracie trochę w tą grę.


StarDrive 2
09-04-15

Premiera: icon_PC


StarDrive 2
Ciemno, słychać strzały.. nie nie, to nie wschodni front, to codzienna rzeczywistość w grze Stardrive 2 czyli sequelu do części pierwszej, której akcja toczy się także w kosmicznym uniwersum.

Pobawimy się zatem trochę w kosmicznego Kolumba odkrywając galaktykę, trochę pohandlujemy, popodbijamy tych którym nasze plany nie spowodują uśmiechu natwarzy no i jak James Bond – poszpiegujemy obce rasy.

Gra oferuje klasyczny, turowy model rozgrywki połączony z walkami, rozgrywanymi w czasie rzeczywistym. Kosmiczni piraci i najemnicy, unikalne technologie ach … moda na sukces w kosmicznym wydaniu, ale i takie pasje mogą być ciekawe.

GTA V / GTA V Online
14-04-15

Premiera: icon_PC
Dostępna także na: icon_x360 icon-ps3 icon_ps4_03 icon_xbox_one_2


GTA V PC
Oj Oj Oj, a skąd wziął się u was taki grymas na twarzy. Czyżbyście również nie wierzyli, że GTA V oraz GTA Online trafi w końcu na komputery PC. Czy tak się stanie, wiedzą tylko najstarsi górale.

Rozgrywająca się w olbrzymim, otwartym świecie miasta Los Santos oraz w jego okolicach akcja GTA V, oferuje rozbudowaną fabułę czy większą liczbę bohaterów (Michaela – byłego rabusia banków ze wschodniego wybrzeża, Trevora – pilota wojskowego w stanie spoczynku, cierpiącego na zaburzenia psychiczne oraz Franklina – chłopaka z getta, odzyskującego samochody od niewypłacalnych klientów lokalnego armeńskiego dilera, w których możemy się wcielić.

Producent, czyli Rockstar North dodał w niej także wiele nowych elementów rozgrywki, co sprawiło, że świat gry bazującej na Los Angeles oraz południowej Kalifornii zaczął żyć własnym życiem.  No nie mogę się już doczekać, ale tak na wszelki wypadek powstrzymam emocje do czasu jak będę mógł kupić tą grę.

Podoba Ci się ta gra? Możesz kupić wersję na PC tutaj: Grand Theft Auto V


Mortal Kombat X

Premiere: 14-04-15 icon_PC icon_xbox_one_2 icon_x360 icon_ps4_03 icon-ps3Mortal Kombat X
Fight … Mortal Kombat.. Czy wam też pojawiła się gęsia skórka na samą myśl o te produkcji.

Udoskonalana do perfekcji niczym najnowszy iPhone gra wprowadza dreszczyk emocji połączony z ciekawą grafiką, wsparciem dla najnowszego sprzętu oraz szeregiem unikalnych funkcji jak te sieciowe czy używania części otoczenia do okładania naszego przeciwnika.

W tym popularnym mordobiciu poza nowymi arenami pojawiły się nowe postacie z racji tego, że stare.. się nieco zestarzały. Nic chyba dziwnego, gdyż akcja tej części toczy się 25 lat później.

Postacie jednak występuje teraz w kilku wariantach, różniących się między sobą stosowaną taktyką, stylem walki oraz dostępnymi ciosami.

Oj, ta rzeź przypomniała mi, że miałem iść do sklepu po mięso, ale chyba poczekam bo zaraz będą latać kawałki mięska tu i tam.

Podoba Ci się ta gra? Kup wersję na PC tutaj: Mortal Kombat X

Titan Souls

14-04-15 Premiera: icon_ps_vita
Dostępna także na: icon_PC icon_ps4_03

Titan Souls
Jak może i wy skojarzyliście sporo odniesień do gry Dark Souls w tym zestawieniu. Widać, że twórcy Titan Souls również z niej nieco zaczerpnęli, mieszając ją w jednym kociołku z Shadow of Collosus.

Akcja gry osadzona jest w ruinach, stanowiących spuściznę tajemniczej, dawno wymarłej cywilizacji a podczas rozgrywki wcielimy się w postać młodego wojownika, którego zadaniem jest pokonanie potworów i zgromadzenie wszystkich fragmentów artefaktu.

Hit to może nie będzie ale i tak zagram, a co nie mogę?


Shovel Knight

Premiera: icon-ps321-04-15

Dostępna także na: icon_PC icon_ps_vita icon_ps4_03 wii u icon_xbox_one_2 icon_3ds

Shovel Knight

Czy pamiętacie może jak wasze babcie kub nawet rodzice mówili – “ucz się bo będziesz musiał machać łopatą”? No właśnie, to dokładnie to co spotkało naszego biednego rycerza, który zamiast średniowiecznej szkoły wybrał imprezy z kolegami czy latanie za spódnicami.

W tej nietypowej produkcji przyjdzie nam kierować poczynaniami tytułowego rycerza, który wyposażony w legendarną łopatę wyrusza na ratunek swojej ukochanej,stawiając przy okazji czoła członkom groźnego zakonu The Order of No Quarter.

Ta zainspirowana Megamanem i Dark Souls gra oferuje niesamowitą dozę rozrywki, także dzięki interakcji z niekórymi elementami otoczenia czy sporą ilością przeciwników. Zagrajcie a nie pożałujecie.


Podoba Ci się ta gra? Możesz kupić wersję na PC tutaj: Shovel Knight

Carmageddon: Reincarnation 23-04-15
Premiera: icon_PC

Carmageddon Reincarnation

No już myślałem, że ta gra się nigdy nie pojawi. No, ale lepiej późno niż wcale. Jest to kolejna część serii niezwykle kontrowersyjnych wyścigów samochodowych, w których krew leje się gęsto, a części latają wysoko.

To tak jak skrzyżowanie Mortal Kombat z wyścigami samochodowymi, nie uważacie. Co by to nie było nadal naszym głównym zadaniem jest wywołanie jak największej destrukcji i strat ludzkich na ulicy – w skrócie piekiełko na ziemi.


Nie masz wybory jak tylko lubić tą grę, więc możesz kupić wersję na PC tutaj: Carmageddon: Reincarnation

 

Dungeons 224-04-15
Premiera: icon_PC

dungeons 2
Jak widzicie pozostaniemy na chwilę w mrocznych klimatach, które tym razem przeniosą nas do podziemi.

W grze przyjdzie nam wydobywać surowce, budować pomieszczenia i szkolić potwory, a po wyjściu na powierzchnię będziemy mogli zrobić to co chłopaki lubią najbardziej, przepraszam chciałem powiedzieć tygrysy, czyli przeprowadzać ataki na zamki i miasta ludzi.

Szczerze powiedziawszy obiecujące jest te połączenie strategii ekonomicznej  taktycznym RTS-em, i wydaje mi się, że trafi onrównież w wasze gusta.

 


Tropico 5

Premiera: icon_ps4_03

Dostępna także na : icon_PC icon_x360

Tropico 5
No tak, pozbędziesz się jednego dyktatora, to w jego miejsce przyjdzie kolejny. I tak w kółko. Dobrze tylko, że tym razem to taki wirtualny, w którego ty się wcielisz.

Piąta część serii gier strategiczno-ekonomicznych debiutująca tym razem dla PlayStation 4, zaoferuje nam praktykę jako przywódca niewielkiego wyspiarskiego państwa, w którym naszym zadaniem będzie utrzymać się przy władzy oraz dbać o pozycję naszego małego imperium na światowej arenie.

Nowością w grze jest możliwość stworzenia własnej dynastii. Członkowie rodziny panującej będą mogli zostać nie tylko przywódcami, ale również managerami wielu przedsiębiorstw czy fabryk na wyspie.


Podoba Ci się ta gra? Kup wersję na PC tutaj: Tropico 5


Zombie Playground

Premiera: icon_PC28-04-15

Zombie Playground
Pewnie tak jak jak zastanawialiście się jak można zmodyfikować grę o zombie aby nie była nudna. Ano właśnie tak, jako grupa uczniów podstawówki, która wspólnymi siłami próbuje powstrzymać hordy zombie przed opanowaniem ich szkoły.

Rozgrywkę urozmaica system rozwoju postaci, a za osiągnięcia nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które wydajemy następnie na odblokowanie nowych umiejętności.

Ukierunkowana na współpracę do czterech graczy produkcja, może rewolucji nie wprowadzi, ale na pewno dobrej zabawy tam nie zabraknie.


Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition28-04-15

Premiera: icon_3ds

Puzzle & Dragons Super Mario Bros. EditionEj, Mario! No nie, już myślałem że wyleczyłem się z hydraulicznej choroby a tu… dobrze, że to jedyna premiera z Mario na czele.

Osadzona w uniwersum Mario Bros produkcja wykorzystuje niemal identyczną mechanikę rozgrywki, co Puzzle & Dragons Z, a zatem podczas zabawy musimy uratować księżniczkę Peach (który to już raz, ach…).

Będąca połączeniem układanki logicznej match-3 z elementami gatunku RPG gra, polega na eksplorowaniu udostępnionych terenów oraz walce.

Dodatkowo gameplay urozmaicany jest przez system zbierania podwładnych, a wygrywanie starć nieraz sprawia, że do naszej drużyny dołączają nawet kolejne stworki.


The Sims 4: Get to Work29-04-15
Premiera: icon_PC

sims 4 get to work expansion
No w końcu! Po zabawach, wakacjach i milionie innych dodatków, w których Simsy się relaksowały a reszta świata pracowała, przyszła i na nich pora.

Witaj w pracy to kolejny dodatek do popularnej (z niewiadomych mi względów) serii Sims 4. Dodatek wprowadził możliwość rozwijania kariery Simów, którzy mogą teraz zostać lekarzami, naukowcami czy policjantami. Producent zatroszczył się także o nowe lokale, umiejętności czy nawet obcych, którzy jak się kazało żyją wśród wirtualnych ludzi i najprawdopodobniej nas też.

Hmm.. to ciekawe. Coś mi ta kobieta w spożywczaku dziwnie wyglądała. Muszę się jej jutro przyjrzeć.

Lubisz Simsy? Kup dodatek DLC dla wersji PC tutaj: The Sims 4: Get to Work


Xenoblade Chronicles X29-04-15
Premiera: wii u

Xenoblade Chronicles X29-04-15
O tak, jak mogłoby się obejść bez premiery na Nintendo Wii U, a w dodatku bez jakiegoś tytułu z gatunku jRPG.

Rozgrywająca się w otwartym świecie akcja pełna jest zaawansowanych technologicznie robotów oraz stworzeń podobnych do dinozaurów. Z kolei oprawa wizualna prezentuje się bardzo zadowalająco i doskonale oddaje futurystyczną atmosferę tej jakże ciekawej produkcji.


Northern Shadow30.04-15
Premiera: icon_PC

Northern Shadow
Northern Shadow to gra kończąca nasze zestawienie najpopularniejszych gier kwietnia, jednak robiąca to bardzo efektywnie.

Łącząca w sobie elementy RPG-a i strategii, gra pozwala zarówno na swobodą eksplorację świata fantasy z perspektywy pierwszej osoby, jak również rozbudowę własnego imperium, toczenie wojen czy zawiązywanie stosunków handlowych i dyplomatycznych z sąsiednimi nacjami.

Myślę, że ten zwiastun najlepiej wam to zobrazuje i zachęci do zagrania, zaraz po premierze.To już jest koniec, nie ma już nic jak mówił Kuba Sienkiewicz, ale nie martwcie się, bo znów zasypiemy was kolejną dawką dobrych gier w kolejnym miesiącu.

Mamy nadzieję, że spodobały się wam najciekawsze premiery gier kwietnia, jak jak i gry w nich prezentowane. Prosimy jak zwykle o jego polubienie,jak i o komentarze.

Tradycją jest, że na końcu prezentujemy wam chronologiczne i tak jest i tym razem. Pomoże wam to zorganizować fundusze na gry, których pecieciarz mają aż nadmiar.

 Chronologiczne zestawienie premier gier kwiecień 2105:

Project CARS PC / PS4 / XONE 2 kwietnia
Xenoblade Chronicles 3D 3DS 2 kwietnia
Dark Souls II: Scholar of the First Sin PC / X360 / XONE / PS3 /PS4 3 kwietnia
Stealth Inc. 2 PC / XONE / PS3 / PS4 / PSV 3 kwietnia
Bastion PC / X360 / PS4 / PSV 7 kwietnia
Fire PC 9 kwietnia
StarDrive 2 PC 9 kwietnia
Grand Theft Auto V PC 14 kwietnia
Grand Theft Auto Onilne PC 14 kwietnia
Mortal Kombat X PC / X360 / XONE / PS3 /PS4 14 kwietnia / 17 kwietnia PL
Titan Souls PC/ PS4 / PSV 14 kwietnia
Shovel Knight PC / XONE / PS3 / PS4 / PSV / 3DS / Wii U 21 kwietnia
Dungeons 2 PC 24 kwietnia / 27 kwietnia PL
Tropico 5 PC / X360 / PS4 24 kwietnia / 28 kwietnia PL
Zombie Playground PC 28 kwietnia
Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition 3DS 28 kwietnia
The Sims 4: Witaj w Pracy PC 29 kwietnia
Xenoblade Chronicles X WiiU 29 kwietnia
Northern Shadow PC 30 kwietnia