Home / Gry / Najciekawsze premiery gier grudzień 2015

Najciekawsze premiery gier grudzień 2015

premiery gier grudien 2015

Witamy w grudniowym i zarazem ostatnim w tym roku zestawieniu najlepszych premier gier na komputery PC i konsole.

Jeśli jesteście wegetarianami to lepiej żebyście zasłonili teraz uszy. Już? OK, bowiem w grudniu z nowymi a już z ciekawymi grami to po prostu kicha … kaszanka.

Wśród wielkich produkcji można tylko wspomnieć o Just Cause 3, Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege czy dodatku do gry Star Wars: Battlefront – Bitwa o Jakku.

Żeby dolać oliwy do ognia wspomniemy, że na konsole pojawi się tylko dosłownie kilka premier, a zdecydowana ich liczba bo 8 odniesie się do pecetowców. Jeśli już mowa o nich, to specjalnie w tym miesiącu przygotowaliśmy wymagania wersji pc, które możecie poznać na naszym portalu. Konsole PS 3// PS4 otrzymają 4 nowe gry, PS Vita 1, Konsole Microsoftu 2 zaś

Mięsożercy będą mogli odgrzać kilka kotlecików z poprzednich miesięcy, ale co z wegetarianami? No nic będziecie musieli kombinować aby przetrwać. Odstawiając jednak żarty na bok zaczynamy z premierą gry…

 

Elite: Dangerous – Horizons        (PC)       1 grudnia

Elite Dangerous - Horizons

A raczej dodatkiem do gry Elite Dangerous, czyli kosmicznego symulatora. W nim tez znajdziemy Planetary Landings będąca możliwością lądowania na wybranych planetach odwzorowanych w skali 1:1, jak również na ich swobodną eksplorację.

Aby podnieść grywalność, twórcy oddali graczom możliwość bardziej efektywnego rozpoznania, poprzez dodanie dodatkowego pojazdu naziemny, tzw. Skarabeusza.

Ważna zmiana w stosunku do poprzednika jest to, ze gracze mogą przybyć wyłącznie na stacje kosmiczne pozostające na orbitach planetarnych.

Istotną zmianą jest również eliminacja ekranów ładowania gdy będziemy chcieli zbadać interesującą nas planetę.

 

Just Cause 3       (PC)       1 grudnia

Just Cause 3

Trzecia już odsłona przygód agenta Rico Rodrigueza, który tym razem zmaga się z dyktatorskimi rządami w rejonie Morza Śródziemnego to nasza druga premiera grudnia.

W grze tej doświadczymy dynamicznej i efektownej akcji, w której udział bierze pokaźna paleta broni i wymyślnych gadżetów, a której nie powstydził by się sam James Bond.

Znaczą cześć przygód agenta CIA będą usłane stosami trupów, eksplozjami i innymi zniszczonymi obiektami, bez wątpienia nie należącego do grupy „cicho-ciemnych”. Nasz bohater bez problemu obraca w proch dorobek dyktatora, rozpętując piekło w bazach wojskowych, przystaniach, więzieniach innych obiektach należących do niego.

 

This is the Police              (PC)       1 grudnia

this is the police

Trzecia premiera miesiąca, to nieco nietypowa gra bowiem jej główny bohater, niebawem emerytowany policjant, nie mogąc liczyć na godne podziękowania ze strony komisariatu, postanawia wziąć los w swoje ręce i pozostając na stanowisku naczelnego posterunku rozgrywa podwójną grę włączając się do świata przestępczego.

Rozgrywka w grze to zarówno element fabularny oraz strategiczny, w którym z pierwszym z nich śledzimy losy naszego bohatera oraz budujemy relacje z pozostałymi kluczowymi postaciami, zaś w drugim decydujemy o popełnianych przestępstwach i zarządzamy oddziałami policji, próbującymi im zapobiec. Jak sami zauważycie taka podwójna osobowość to wcale nic dobrego.

 

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege              (PC / PS4 / XONE)  1grudnia

Tom Clancys Rainbow Six Siege

Kolejna odsłona kultowej serii strzelanek taktycznych, Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege to druga z bardziej przez nas oczekiwanych gier serii Ton Clancy.

Zwiększony zakres destrukcji i modyfikowania otoczenia, bogate możliwości taktyczne także podczas szturmów umożliwia jeszcze bardziej ekscytujące i pełne napięcia zmagania wyspecjalizowanych jednostek antyterrorystycznych z przestępcami.

Rozgrywka w Rainbow Six: Siege rozpoczyna się od wybrania specjalizacji naszego żołnierza (przy założeniu ze wcielimy się w stróża prawa), w tym m.in tworzenia, niszczenia barier, zagłuszającym komunikacje, wyważaniu drzwi czy zatruwaniu gazem.

Gdy zaś nasze intencje są nieco inne niż obrona społeczności, wcielić się możemy w przestępców, a tym samym barykadować drzwi i fortyfikować swoje pozycje, by nie dać się zaskoczyć stróżom prawa.

Dynamicznie w trakcie potyczki, nierzadko wymusi na nas natychmiastowe modyfikowanie ustalonej wcześniej taktyki, a to za sprawa zniszczeń nie tylko do drzwi czy ścian ale i innych elementów otoczenia.

 

Minimalne: Intel Core i5 2500K 3.3 GHz/AMD FX-8120 3.1 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670/3 GB Radeon R9 280 X lub lepsza, Windows 7/8/8.1 64-bit

 

Sid Meier’s Civilization Revolution 2 Plus                 (PS Vita)         3 grudnia

Sid Meiers Civilization Revolution 2 Plus

Kontynuacją spin-offowej odsłony kultowej serii turowych gier strategicznych trafia na konsole PS Vita, a z nią jedną z kilkunastu dostępnych nacji, rozpoczęcia naszej ekspansji od zamierzchłych czasów, rozbudowywania i stawiania nowych miast, gromadzenia surowców, rozwoju wojsk, a także pięcia się w górę drzewka technologii.

W grze wprowadzono nowe jednostki wojskowe, wynalazki, jak również budynki i cuda świata do wybudowania oraz niedostępnych wcześniej liderów nacji.

 

Mario & Luigi: Paper Jam             (Nintendo 3DS) 4 grudnia

Mario-Luigi-Paper-Jam-Bros

Jedyny przedstawiciel konsol Nintendo nie mógł być nikim innym jak Mario, czyż nie tak? Tak czy inaczej w tej grze podczas zabawy trzeba używać obu form postaci (fizyczna i papierowa). Dzięki temu pokonujemy napotkane przeciwności losu oraz walczymy z przeciwnikami.

Cala zabawa polega na eksplorowaniu udostępnionego świata, w którym należy wykonywać rozmaite misje, np. zebrać wyznaczoną ilość grzybków czy to Mario, czy Luigi lub tez papierowym Mario.

 

Star Wars: Battlefront – Bitwa o Jakku    (PC / PS4 / XONE)            8 grudnia

Star Wars Battlefront - Bitwa o Jakku

Pierwszy dodatek DLC przygotowany z myślą o sieciowej strzelance Star Wars: Battlefront. Został on udostępniony dla posiadaczy pecetów za darmo z okazji premiery filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, zaś dla konsol dzięki zakupie gry w przedsprzedaży.

Battle of Jakku oferuje dwie mapy przeznaczone do rywalizacyjnych rozgrywek wieloosobowych., które zostały osadzone na pustynnej planecie Jakku, zlokalizowanej na Zewnętrznych Rubieżach – jednym z miejsc akcji Przebudzenia Mocy.

Minimalne: Intel Core i3 6300T 3.30 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 660 GTX/Radeon HD 7850 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8//10 64-bit

Rekomendowane: Intel Core i5 6600 3.9 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8//10 64-bit

 

Among The Sleep            (PS4)     10 grudnia

Among The Sleep

Horrorwata pierwszoosobowa gra przygodowa, to kolejna nasza premiera, w której wcielimy się w dwulatka z wszystkimi fizycznymi i psychicznymi cechami tego wieku.

Naszym zadaniem będzie głównie eksplorowanie otoczenia, szukaniu sposobu na dotarcie do kolejnych lokacji oraz unikaniu potworów co z uwagi na mały wzrost naszego bohatera i jego wiek może ukazać się nie lada wyczynem. Co to było, czy wy tez coś słyszeliście?

 

Gravity Rush      (PS4)     10 grudnia

Gravity Rush

Z gry o przestraszonym dziecku przenosimy się teraz do produkcji, w której gracze wcielają się w cierpiącą na amnezję bohaterkę. Naszym zadaniem będziemy musieli odkryć jej przeszłość, a także zrozumieć i wykorzystać moc kontrolowania grawitacji, którą została obdarzona.

Ciekawe aspekty gry związane są z potworami w grze, które możemy pokonać atakując ich słabe punkty, a których tylko część jest widoczna na pierwszy rzut oka. Aby nie było za łatwo, musimy wykazać się spostrzegawczością i zręcznością aby znaleźć „piętę Achillesową” silniejszych przeciwników.

 

RollerCoaster Tycoon World      (PC)       10 grudnia

RollerCoaster Tycoon World

Zarządcy parków rozrywki łączcie się. Dajcie upust waszej żądzy tworzenia niesamowitych i atrakcyjnych kolejek górskich i innych narzędzi rozkoszy dla waszych klientów.

Co ciekawe, grę stworzyło studio Atari, tak te samo Atari a nie Chris Sawyer, twórca kilku poprzednich części Roller Coastera.

Równie istotne jest to, ze na terenie parku da się robić właściwie wszystko, od kształtowania terenu, przez tworzenie trasy kolejki górskiej, aż po ustawianie każdego innego elementu. Ważnie okazać się również może dobre operowanie nowym edytorem, który sprawi, ze nasz park nie będzie wyglądał jak żaden inny.

Z kolei zastosowanie w grze realistycznego silnik fizyki, sprawiło, że musimy z uwagą projektować nasze kolejki, aby nie musieć patrzeć na poważne wypadki z udziałem naszych gości.

Wymagania systemowe:

Minimalne: Intel Core i5 2.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD Graphics 4000 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7

Rekomendowane: Intel Core i7 2.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7

 

 

Lightning Returns: Final Fantasy XIII       (PC)       29 grudnia

Lightning Returns Final Fantasy XIII

Miesiąc bez japońskiego RPG to miesiąc stracony, czy nie tak? Lightning Returns: Final Fantasy XIII to gra z tego gatunku, kontynuująca wątki oraz historię przedstawioną w Final Fantasy XIII i Final Fantasy XIII-2.

W grze pojawiają się jednak także najważniejsze postacie z poprzednich odsłon Final Fantasy XIII, a akcja w całości rozgrywa się na Navus Partus, dużym archipelagu czterech wysp połączonych linią kolejową.

Ważnym aspektem gry jest zmieniający się cykl dnia i nocy, wpływający na nasze otoczenie, czego rezultatem są pociągi kursują według rozkładów jazdy, czy zamykane o zmroku sklepy.

W czasie potyczek z przeciwnikami gracze korzystają z nowego systemu walki. Łączy on w sobie elementy z FF XIII i FF XIII-2 z zupełnie nowymi pomysłami. Wiąże się to z wykonywaniem skoków i swobodne poruszanie się po polu bitwy, a w przypadku większych monstrów możemy niszczyć konkretne części ich ciała, takie jak rogi czy kończyny.

 

Minimalne wymagania: Procesor: 2GHz Dual Core; Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 9.0c, karta graficzna NVIDIA Geforce 8800GT / ATI Radeon HD 4770 z 512MB pamięci  lub lepsza; Pamięć: 1500 MB RAM; Twardy dysk: 22 GB wolnego miejsca; System operacyjny: Windows XP SP2 lub nowszy.
 
Zalecane wymagania: Procesor: Intel Core 2 Quad (2.66 GHz) / AMD Phenom II X4 (2.8 GHz); Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 9.0c, układ NVIDIA Geforce GTX 460/ ATI Radeon HD 5770; Pamięć: 2 GB RAM; System operacyjny: Windows Vista, 7 lub 8.

 

StarDrive 2: Sector Zero                (PC)       30 grudnia

StarDrive 2 Sector Zero

Pierwszym dużym rozszerzenie do kosmicznej strategii StarDrive 2 kończymy tegoroczne zestawienie najciekawszych premier grudnia. Dodatek wprowadza do zabawy nowe mechanizmy rozgrywki, większe galaktyki, nowe misje, technologie, a także dodatkowe warunki zwycięstwa w tym oparte nauce czy historii.

Nowością w stosunku do bazowej gry są dwa nowe aspekty mechaniki, z których pierwszy Sectors, to system zmieniający nieco rozgrywkę we wczesnej fazie eksploracji, zaś drugi Deep Space Construction, pozwala przejmować sektory dla naszej frakcji i korzystać ze znalezionych zasobów.

Zalecane wymagania: Core 2 Duo 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

 

Dziękujemy za czas poświęcony na nimniejsze zestawienie, będącego dla przypomnienia ostatnim w tym roku.

Trochę to przykre nie tyle z powodu kończącego się roku, co z ilości dobrych premier na jego zakończenie, ale jesteśmy pewni, ze prawdziwi gracze, jakimi jesteście, posiadają nie tylko konsole, lecz i pecety, a dzięki temu jakoś podołacie posuchę w premierach.

Korzystając z okazji pragniemy wam również złożyć życzenia szczęśliwego nowego roku, konsol, padów, części komputerowych i peryferiów oraz wielu gier pod choinka. Ostatecznie kuponów na gry lub doładowań Steam.

W celu docenieniu naszej pracy niezbędnej przy powstawaniu odcinków premier miesiąca, prosimy o lajki i komentarze, a także o dobre słowo wśród waszych znajomych. Tradycyjnie nasze zestawienie kończy chronologiczne zestawienie premier grudnia.

Żegnamy sie staropolskim do siego roku i widzimy się już w styczniu. Oj już czuję ból głowy! Oczywiście z nadmiaru godzin spędzonych na graniu.

 

 

Elite: Dangerous – Horizons

PC

1 grudnia

Frontier Developments

Just Cause 3

PC

1 grudnia

Square-Enix / Eidos

This is the Police

PC

1 grudnia

Team 17 Software

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

PC / PS4 / XONE

1 grudnia

Ubisoft

Sid Meier’s Civilization Revolution 2 Plus

PS Vita]

3 grudnia

Firaxis Games

Mario & Luigi: Paper Jam

3DS

4 grudnia

Nintendo

Star Wars: Battlefront – Bitwa o Jakku

PC / PS4 / XONE

8 grudnia

Electronic Arts / DICE

Among The Sleep

PS4

10 grudnia

Sony Computer Entertainment

Gravity Rush

PS4

10 grudnia

Sony Computer Entertainment

RollerCoaster Tycoon World

PC

10 grudnia

Atari / Infogrames

Lightning Returns: Final Fantasy XIII

PC

29 grudnia

Square-Enix / Eidos

StarDrive 2: Sector Zero

PC

30 grudnia

Iceberg Interactive