Home / Aktualności / Filmy / Najciekawsze nadchodzące premiery kinowe 14 -30 września

Najciekawsze nadchodzące premiery kinowe 14 -30 września

Jesienna, coraz zimniejsza pogoda, która bardziej przekonuje do pozostania w domowym zaciszu lub ewentualnie na spędzenie czasu w kinowej sali.

Jeśli więc czujecie się właśnie tak, to polecamy spojrzeć jakie ciekawe premiery kinowe nadchodzących dwóch tygodni są przed nami.

Anatomia zła 18.09.2015
Anatomia zła

Naszą pierwszą propozycją jest Anatomia zła czyli przedstawiciel kina akcji. Głównym bohaterem tego filmu ” jest płatny zabójca Lulek, który po warunkowym zwolnieniu z więzienia otrzymuje od swojego prokuratora propozycję nie do odrzucenia. Ma on zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego, za co wyczyści się jego niechlubna kartoteka.

Zabójca postanawia pomóc sobie nieco i angażuje do pomocy Staszka, wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podszywając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia mężczyźnie, że został wybrany do zadania specjalnego, które jeśli wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W filmie zobaczymy m.in. Marcina Kowalczyka, Krzysztofa Stroińskiego, Piotra Głowackiego, Magdalenę Kutę czy Andrzeja Seweryna. Film zaś wyreżyserował Jacek Bromski.

Więzień labiryntu: Próby ognia 18.09.2015
Wiezien labiryntu Proby ognia

Kontynuacja przeboju “Więzień labiryntu”, w którym po ucieczce z labiryntu, ocalała grupa dzieci, musi sprostać jeszcze większemu wyzwaniu jakim jest zniszczona planeta. Jak się okazuje życie w Labiryncie było o wiele łatwiejsze niż na zewnątrz. W filmie tym powrócą ponownie Dylan O’Brien, Kaya Scodelario oraz Thomas Brodie-Sangster, natomiast reżyserowania podjął się Wes Ball.

 

Młodość 18.09.15
Młodość

Dla mnie czyli jednego z fanów Michaela Keana to w zasadzie obowiązkowość. Tym niemniej jednak uważam, ze warto się na ten film skusić, gdyż opowiada on historie znanego kompozytora, który spędzając wakacje w pewnym luksusowym hotelu w Alpach ze swoja rodzina, decyduje się z powodu pewnych okoliczności na złamanie postawionej sobie przed laty obietnicy.
W filmie obok znanego brytyjskiego aktora wystąpili Rachel Weisz, Paul Dano oraz Jane Fonda.

Everest 18.09.15

Choć niby o górach wiemy prawie wszystko, to nadal stanowią wielka niewiadoma. Nawiązuje do tego film Everest, czyli ekranizacja prezentująca probe zdobycia tej góry przez grupę śmiałków, wśród których znaleźli się Jason Clarke, Robin Wright, Jake Gyllenhaal i Josh Brolin.

Akcja filmu opowiada o wydarzeniach z 1996 roku, kiedy to trzy ekipy wspinające się tego dnia na najwyższy szczyt świata zaskoczone zostały przez wielką zamieć śnieżną.

Czy naprawdę wierzysz? 18.09.15
Czy naprawdę wierzysz

W dzisiejszych czasach niezwykle trudno na takie pytanie odpowiedzieć, w związku z czym uznałem, ze warto będzie polecić wchodzący niebawem na ekrany film Jona Gunna, który prezentuje postawy życiowe dwunastu rożnych ludzi, których losy niespodziewanie się krzyżują.

W co oni wierzą, jak się zachowają gdy życie ich ze sobą skonfrontuje, czy i jaki wpływ będzie miała wiara. Na te pytania ma nadzieje odpowiedzieć ten właśnie film.

Sicario 25.09.15
Sicario

Sicario to ciekawy film akcji, w którym piękna policjantka (grana przez Emily Blunt) zostaje wydelegowana do rozpracowania kartelu narkotykowego w Meksyku, lecz to co tam zastanie, przekroczy jej wyobrażenia.

Przewodnikiem po kolejnych kręgach kartelu będzie dla Policjantki Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany „konsultantem”, grany przez Benicio Del Toro który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie.

Król życia 25.09.15

Film w reżyserii Jerzego Zielińskiego opowiadający historię o współczesnym świecie, i przedstawiający Edwarda (Roberta Więckiewicza), czterdziestokilkuletniego mężczyzny nie lubiącego delikatnie mówiąc swej pracy w wielkiej korporacji. Ta komediowa ekranizacja życia części z nas, zachęca także z uwagi na obsadę, wśród której znaleźli się m.in. Krzysztof Czeczot, Jerzy Trela, Jan Peszek, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska czy Bartłomiej Topa.

Mam nadzieję, że poniekąd zachęciłem was do skoczenia do kina na jakiś film, lub nawet dwa w polocie. Jeśli pójdziecie za którąś z owych rekomendacji, podzielcie się swoją opinią o danym filmie w komentarzach poniżej.