Home / Aktualności / Nagrywanie i udostępnianie klipów z gier w systemie Windows 10

Nagrywanie i udostępnianie klipów z gier w systemie Windows 10

Na przestrzeni ostatniej dekady nagrywanie tak zwanego contentu gamingowgo, a więc treści ściśle związanych z grami komputerowymi stało się niezwykle popularne – nie tylko jest to doskonały sposób na pozyskanie sporej widowni oraz przedstawienie własnych, okraszonych sporą dawką humoru obserwacji na temat świata wirtualnej rozrywki, ale także na wygenerowanie niemałego dochodu.

Aby jednak było to możliwe, warto choćby pobieżnie zapoznać się z sekcją naszego portalu poświęconą grom, dzięki której dowiesz się, jakie produkcje są w chwili obecnej popularne, cieszą się największym uznaniem graczy i mogą przyciągnąć przed ekrany komputerów lub urządzeń przenośnych największą liczbę użytkowników.

Zacznijmy od tego dlaczego warto nagrywać rozgrywkę bezpośrednio z komputera. Daje to bowiem twórcy możliwość przygotowania surowego materiału, który następnie może zostać poddany dalszej edycji, na przykład poprzez dodanie komentarza.

Jak wynika z obecnych trendów obserwowanych w ramach platform YouTube i Twitch, użytkownicy nie są zainteresowani oglądaniem zwyczajnego zapisu rozgrywki, bowiem poświęcając nieco czasu mogą oni daną grę przejść samodzielnie. O wiele bardziej ciekawi ich osobowość autora, który to może z nawet najprostszej produkcji zrobić prawdziwe dzieło sztuki, czy to dzięki rzucanym na prawo i lewo dowcipom, czy też stawianiu sobie dodatkowych wyzwań (na przykład – przechodzenie gry z zasłoniętymi oczami lub w określonym czasie).

Wbrew temu, co mogą sądzić mniej doświadczeni czytelnicy, nagrywanie rozgrywki wcale nie jest zadaniem trudnym – jeżeli tylko jesteś posiadaczem systemu operacyjnego Windows w wersji 10, z całą pewnością zainteresuje Cię opublikowany niedawno poradnik dotyczący nagrywania zawartości ekranu. Zapraszamy do zapoznania się z nim – z całą pewnością rozwieje on wiele Twoich wątpliwości oraz sprawi, że lepiej zrozumiesz takie zagadnienia jak przycinanie filmów czy też stosowanie nad wyraz przydatnego narzędzia jakim bezsprzecznie jest program do konwersji wideo.

Jeżeli chcemy, aby produkt finalny został przez odbiorców przyjęty możliwie jak najcieplej, niezwykle ważne jest, aby poddać go przed publikacją odpowiedniej edycji. Przyda się nam bez wątpienia w tym celu zaawansowany, a jednocześnie łatwy w obsłudze i intuicyjny program do konwertowania filmów (umożliwi on zmianę ich formatu na obsługiwany przez daną platformę, jak też zmniejszenie objętości całkowitej filmu), jak również oprogramowanie gwarantujące szybkie oraz bezproblemowe przycinanie filmów (celem okrojenia ich z niepotrzebnej treści, na przykład zbyt długich przerywników filmowych lub momentów, w których na ekranie nic się nie dzieje). Jeżeli nie jesteś pewien, który z programów najlepiej sprawdzi się w przypadku posiadanej przez Ciebie konfiguracji sprzętowej, odsyłamy do lektury jednego z najciekawszych artykułów poświęconych tej tematyce.

Kiedy już posiadamy nagrany oraz okraszony odpowiednim komentarzem materiał, który to poddaliśmy uprzednio edycji, doprowadzając go do stanu, który naszym zdaniem jest w pełni zadowalający, przyszedł czas na publikację naszego dzieła na portalu YouTube.

Jest to najpopularniejsza platforma umożliwiająca współdzielenie treści ściśle związanych ze światem gamingu. Aby było to możliwe, na początku musimy zarejestrować  konto na platformie oraz wybrać nazwę naszego kanału. Zadbajmy o to, aby była ona rozpoznawalna, co pozwoli nam wyróżnić się na tle grupy użytkowników oferujących swoim odbiorcom podobne treści. Kiedy już to zrobimy, nie pozostaje nam nic innego, jak załadować przygotowany wcześniej film na serwer (w zależności od długości klipu oraz szybkości naszego łącza internetowego, może to zająć od kilkunastu minut do nawet kilku godzin). Po wczytaniu, wideo będzie widoczne na naszym kanale, a my dodatkowo będziemy mogli ułatwić jego wyszukiwanie poprzez opisanie go dodatkowymi tagami oraz wprowadzenie opisu, w którym możemy podać odnośniki do materiałów pomocniczych, z których korzystaliśmy tworząc nasze dzieło.

Niekiedy zdarzyć się może, że przed dodaniem materiału do serwisu YouTube będzie konieczne jego przekonwertowanie – z przyjemnością informujemy, że w chwili obecnej w Sieci znaleźć można całe multum programów umożliwiających przeprowadzenie takiej operacji…i to nawet przez osoby, które do tej pory nie miały styczności z podobnym oprogramowaniem. O jednej z takich aplikacji (noszącej nazwę Movavi Video Converter) przeczytać możesz tutaj.

Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł pomoże wszystkim miłośnikom gier oraz elektronicznej rozrywki postawić pierwsze kroki w branży, jak również ułatwi publikowanie filmów na platformach do tego przeznaczonych. Jesteśmy wręcz przekonani, że omówione we wpisie narzędzia i oprogramowanie okażą się wysoce pomocne i zagwarantują szybki sukces zapewniając możliwość dotarcia do znacznej grupy odbiorców. Jeżeli tylko przygotowywane filmy będą za sobą niosły znaczną wartość merytoryczną i rozrywkową, a dodatkowo zostaną uprzednio prawidłowo wyedytowane, tak aby nie znalazły się w nich jakiekolwiek dłuższe przerwy, przekłamania audiowizualne, czy też elementy, które odbiorca uznać można za nudne, prędzej czy później z całą pewnością zostaniemy docenieni za swoją ciężką, systematyczną pracę.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.