Home / Aktualności / Nadchodzi nowy wygląd interfejsu Xbox One – tak po raz kolejny

Nadchodzi nowy wygląd interfejsu Xbox One – tak po raz kolejny

nowy dashboard xbox one 2017

Choć Xbox One doczekał się jakiś czas temu nowego interfejsu, to Microsoft pracuje nad jego kolejną wersją, która powinna być dostępna dla wszystkich posiadaczy tej konsoli jeszcze tej jesieni. Na razie mogą ją zobaczyć i przetestować członkowie programu Xbox Insiders.

W nowej odsłonie interfejsu pojawią się m.in. zmieniony wygląd głównego ekranu w tym grę, w którą graliśmy wcześniej, sugerowany znajomy czy szybkie ustawienia poza innym niż dotychczas rozmieszczeniem bloków. Po nowej aktualizacji będziemy zatem mogli bardziej dostosować wygląd swojego ekranu i albo go zminimalizować do jednego ekranu albo maksymalnie rozbudować aby otrzymywać jak najwięcej informacji o tym co się dzieje.

Poza wyglądem, kluczowym elementem aktualizacji ma być optymalizacja pozwalająca na szybsze działanie nie tylko interfejsu ale również systemu. Nie można jednak zapominać o negatywnych kementarzach internautów, którzy głównie narzekają na kolejną zmianę wyglądu, do którego niedawno zdążyli się dopiero przyzwyczaić. A co wy sądzicie o nowych zmianach, które Microsoft i zespół Mike Ybarra niebawem wprowadzi?


O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.