Home / Aktualności / Nadchodząca aktualizacja systemu Windows 10 ostrzeże cię przed umierającym dyskiem SSD

Nadchodząca aktualizacja systemu Windows 10 ostrzeże cię przed umierającym dyskiem SSD

Aktualizacja systemu Windows 10 oznaczona numerem  20266 została przekazana do testerów w kanale developerskim, zawierająca nową funkcję monitorowania stanu pamięci masowej, która została specjalnie zaprojektowana do pracy z dyskami SSD NVMe. Najnowsza wersja systemu Windows 10 ma wprowadzić funkcję ostrzegającą użytkowników, jeśli ich dysk SSD znajduje się na ostatnim etapie swojej żywotności, zapewniając wystarczająco dużo czasu na skopiowanie ich do magazynu w chmurze.

Powiadomienie będzie prowadziło do właściwości w panelu „Zarządzaj dyskami i woluminami” w ustawieniach, gdzie będzie można zobaczyć bardziej szczegółowe informacje o danym dysku SSD, w tym szacunkowy pozostały okres eksploatacji i temperaturę jego pracy. To może być bardzo przydatne ostrzeżenie, naturalnie, dla tych, którzy zainwestowali w szybki dysk NVMe do swojego komputera, szczególnie ten o większej pojemności.

Na początku tego roku Microsoft był zmuszony zaprzeczyć, że oddzielna aktualizacja systemu Windows 10 uszkadzała dyski SSD użytkowników. Być może wspomniana aktualizacja ma zabezpieczyć dodatkowo firmę z Redmond przed potencjalnymi roszczeniami od użytkowników tego systemu.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.