Home / Aktualności / Na rynek trafia najnowszy ultrabook XENIA 14 od XPG

Na rynek trafia najnowszy ultrabook XENIA 14 od XPG

Nikt chyba nie zaprzeczy, że praca z domu przyczyniła się do większego niż zwykle zapotrzebowania i sprzedaż na laptopy. Podążając za tym trendem, XPG znany głównie z pamięci Ram zapowiedział dziś swojego najnowszego ultrabooka XPG XENIA 14. Jak można wydedukować z oznaczenia jest to 14-calowy laptop przeznaczony dla użytkowników, którzy potrzebują lekkiego i cienkiego urządzenia mobilnego zapewniającego wydajność niezbędną do pracy i zabawy. Z pewnością wydajności najnowszej konstrukcji XPG nie zabraknie z uwagi na procesory Intel Core i7 1165G7 oraz Core i5 1135G7 11. generacji ze zintegrowaną grafiką Intel Iris Xe. Za wizualizację z kolei odpowiedzialny będzie wyświetlacz Full HD IPS o współczynniku ekranu 92%, zaś ciągłość pracy baterie zapewniające do 10 godzin pracy.

W związku z tym, że miano „ultrabook” zobowiązuje, XENIA 14 wykonano z lekkiego stopu magnezu, dzięki czemu cały laptop waży zaledwie 970 g. Na uwagę zasługuje również grubość samego urządzenia, która w tym przypadku nie przekracza 15 mm.

XENIA 14 oferuje ponadto szeroką gamę portów I/O zapewniających bezproblemową łączność, w tym wiele portów USB Type-C, z których jeden wyposażony to Thunderbolt 4, co zapewnia wygodne ładowanie i szybki transfer danych. Dostępne są również port USB 3.2 Gen2 Type-A, gniazdo audio typu combo 3,5 mm oraz port HDMI 2.0b. Co więcej, wspomniany ultrabook wspiera do trzech zewnętrznych monitorów 4K przez porty HDMI i USB-C.

Laptop XPG wyposażony jest też w bezprzewodową kartę sieciową Intel Wi-Fi 6 AX201 pozwalając tym samym cieszyć się najnowszą łącznością Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1. Wi-Fi 6 umożliwia routerom komunikację z większą liczbą urządzeń jednocześnie i wysyłanie danych do wielu urządzeń w tej samej transmisji z szerszym zasięgiem transmisji. Bluetooth 5.1 z kolei wprowadza nową funkcję „odnajdywania kierunku”, która umożliwia XPG XENIA 14 określenie fizycznej lokalizacji sygnałów Bluetooth, co zapewnia większą stabilność.

Wspomnieliśmy pracę mobilną nie bez przyczyny. Wspomniana w niniejszym artykule konstrukcja wspiera bowiem Windows Hello czyli system logowania do systemu Windows 10 za pomocą rozpoznawania twarzy przy użyciu kamery na podczerwień umieszczonej nad wyświetlaczem.

Ultrabooki XENIA 14 z procesorem Intel Core i7 będą dostępne w sprzedaży w cenie detalicznej wynoszącej niecałe 1200 dolarów, zaś z procesorem Intel Core i5 za niecałe 1100 dolarów.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.