Home / Aktualności / Myszki i klawiatury Corsar również uzyskują błogosławieństwo Microsoftu dla konsoli Xbox One

Myszki i klawiatury Corsar również uzyskują błogosławieństwo Microsoftu dla konsoli Xbox One

Po niedawnej zapowiedzi wsparcia peryferiów przez Razera, wydawać by się mogło, że uzyskał on wyłączność dla konsoli Xbox One, aczkolwiek dzisiejsza zapowiedź współpracy między firmami CORSAIR i Microsoft wydaje się temu zaprzeczać. Kompatybilność sprzętu Korsarzy z Xbox One wiąże się z ogłoszeniem przez firmę Microsoft nowego projektu, który ma na celu wprowadzić pełne wsparcie peryferiów gamingowych dla najnowszych generacji konsol tworzonych przez amerykańskiego giganta.

Dzięki nowemu projektowi Microsoftu, deweloperzy otrzymali możliwość dodania do swoich gier dodatkowego wsparcia dla myszek i klawiatur. Na liście pierwszych tytułów na Xbox One, które uzyskają pełną kompatybilność z peryferiami komputerowymi CORSAIR, znajdują się m.in. Fortnite, Warframe i Minecraft. Microsoft zapewnił, że będzie bardzo blisko współpracował z twórcami gier. W wyniku tych starań tytuły oferujące opcję podłączenia myszki czy klawiatury będą odpowiednio zbalansowane i skierowane do wszystkich graczy, niezależnie od rodzaju sprzętu wykorzystywanego do kontroli rozgrywki.

Użytkownicy Xbox One, podłączając profesjonalną myszkę i klawiaturę mechaniczną CORSAIR do swojej konsoli, będą cieszyć się tą samą precyzją rozgrywki, która dotychczas zarezerwowana była wyłącznie dla graczy PC. CORSAIR zapewnia, że jako licencjonowany partner sprzętowy dołoży wszelkich starań, aby rozszerzyć współpracę z firmą Microsoft, dzięki której kalifornijska marka stworzy specjalne produkty, jeszcze bardziej kompatybilne z konsolą Xbox One. Dodatkowo, Korsarze poinformowali, że zobowiązują się do ściślejszej współpracy przy innych inicjatywach Microsoftu, takich jak np. Mixer, interaktywna usługa do prowadzenia relacji na żywo. Dzięki Elgato, marce będącą częścią rodziny CORSAIR, użytkownicy Mixera będą mogli korzystać z m.in. Stream Decków i innych, jeszcze niezapowiedzianych produktów w celu podniesienia poziomu jakości tworzonych live streamów.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.