Home / Peryferia / Myszki / Myszka Microsoft Arc Touch

Myszka Microsoft Arc Touch

Myszka microsoft arcMicrosoft Arc Touch

Microsoft nadal twierdzi, że tak archaiczne i zastępowane rzeczy jak peryferia a w tym przypadku myszki komputerowe mają jeszcze jakąś przyszłość. No może nie w tradycyjnej formie. Dlatego inżynierowie z Redmond zdecydowali się przeprojektować przysłowiowe „koło”. Samych projektów myszki typu Arc było już kilka od jej wprowadzenia kilka lat temu ale ogólny koncept i zasada działania pozostała niezmieniona.

 

Myszka microsoft arc od środkaAby wyginanie myszki co sprzyja np. zmniejszeniu jej gabarytów a więc jej transportowi było możliwe należało tak przeprojektować wnętrze myszki by można je było wyginać jak gumę. Jak widać nie było to łatwe zadanie oraz ile części zawiera w sobie sama myszka. Możemy już na wstępie powiedzieć, że jeśli już by się coś w niej popsuło to naprawa byłaby dosyć droga. Byłaby ponieważ myszka wygląda na solidną i z przeprowadzonych testów nie wynika, aby w najbliższym czasie miało się coś popsuć.

 

Microsoft Arc

Myszka jest oczywiście bezprzewodowa i do komunikacji wykorzystuje komunikację w paśmie 2.4 GHz i działa do 9 metrów jak deklaruje producent. Myszka zasilana jest dwoma bateriami AAA mieszczącymi się w przedniej części myszki, które mają starczyć aż do 6-ciu miesięcy.
 

Technologia Bluetracking

Innowacyjna technologia (Bluetrack technology) wykorzystana w myszce Arc Touch umożliwia korzystanie z niej nawet na powierzchniach chropowatych, pomalowanych itp. bez utraty precyzji działania. Strumień niebieskiego lasera w połączeniu z sensorem optycznym i geometrią pikseli opracowaną przez Microsoft tworzy obraz powierzchni o wysokim kontraście umożliwiający niespotykaną dotychczas precyzję działania. Światło niebieskiego lasera według Microsoftu jest ponad 4-ro krotnie bardziej dokładne w porównaniu do tradycyjnych laserów stosowanych w innych konstrukcjach, czego dowodem jest precyzyjna praca na prawie każdej powierzchni i w każdych warunkach.

 

Podsumowanie Microsoft Arc Touch

 

Myszka bardzo przypadła wszystkim do gustu w naszej redakcji. Jedyną rzeczą na którą większość zespołu narzekała była głośna praca przycisku skrolowania (w zwykłych muszkach kółeczka). Poza tym praca z Microsoft Arc Touch była bardzo precyzyjna i przyjemna. Przy cenie wahającej się w granicach 250 zł nie jest może najtańszą na rynku lecz jest jedną z najbardziej oryginalnych i precyzyjnych w działaniu.

O użytkowniku admin