Home / Komputery mobilne i tablety / MWC 2017: Samsung Galaxy Tab S3 niczym powiększony Galaxy Note wkracza do akcji

MWC 2017: Samsung Galaxy Tab S3 niczym powiększony Galaxy Note wkracza do akcji

Samsung galaxy tab s3 01

Nie mogliśmy  oprzeć się wrażeniu, że zaprezentowany przez firmę Samsung tablet Galaxy Tab S3 jest powiększonym phabletem tej matki, czyli Galaxy Note. Wykorzystujący lekcję, którą otrzymali Koreańczycy przy okazji budowania smartfonów, nowy tablet oferuje zarówno styl jak i wydajność, a w połączeniu z klawiaturą niczym z Surface Pro, może namieszać bardziej niż to jest konieczne.

Samsung Galaxy Tab S3 02

Zacznijmy na początek od specyfikacji. Wśród niej znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4GB RAM, 13MP kamerę oraz potężną, 6000 mAh baterię. Nie można też zapominać o 9,7 calowym ekranie AMOLED ze wsparciem HDR, 4 głośniki stuningowane przez AKG czy stylus (tu właśnie przychodził nam wspomniany phablet Galaxy Note 7).

Na chwilę obecną nie ekscytowalibyśmy się HDR, gdyż treści w High Dynamic Range jest co na lekarstwo. Z pewnością nie można powiedzieć o braku treści jeśli chodzi o gry czy filmy, które przy użyciu tego wyświetlacza, no i oczywiście dźwięku ze wspomnianych głośników, oferują maksymalne doznania. 

Galaxy-Tab-S3-Header

Niekwestionowanymi atutami Galaxy Tab S3 jest S Pen, który umożliwia wykorzystanie komend Air commands, szybkiego tłumaczenia czy tworzenia animowanych Gifów, ponad oczywiste tworzenie notatek i edytowanie zdjęć oraz rysowanie.

Klawiatura jest także dosyć komfortowa, z co najmniej satysfakcjonującą głębokością podróżowania klawiszy. Niemniej usytuowanie klawisza backspace jest bardzo nieprzemyślane i może denerwować (nie tylko początkowych użytkowników). Nowy S Pen posiada cieńszą bo o grubości 0.7mm końcówkę ze zwiększoną czułością, co powoduje, że pisanie czy rysowanie jest bardziej intuicyjne i naturalne.

galaxy-tab-s3_ent-feature3

Wymiary nowego Taba to 237,3 x 169 x 6mm a jego waga wynosi 429g (434g w przypadku wariantu LTE), czyniąc go lżejszym niż konkurencyjny iPad oferujący tą samą wielkość ekranu. 

Design jest również mocną stroną, aczkolwiek co najmniej kilka osób, które poza nami się mu przyglądały, może się nie podobać z uwagi na podobieństwo do Tab S2. Nie do końca przemyślane jest poniekąd zastosowanie szkła z tyłu, które szczególnie łatwo łapie odciski palców. Poza tym urządzenie prezentuje się bardzo dobrze, a szybkość jego działania jest co najmniej satysfakcjonująca.

Samsung Galaxy Tab S3Galaxy Tab S3 powinien pojawić się na rynku pod koniec marca, z początkiem kwietnia, a przedsprzedaż ma rozpocząć się w połowie przyszłego miesiąca. Pomimo faktu, że Samsung nie podał dokładnej ceny nowego tabletu, to można niemalże śmiało założyć, że oscylować ona będzie w granicach 2 tys. zł. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.