Home / Telefonia mobilna / MWC 2016: Samsung zapowiada Galaxy S7 oraz S7 Edge

MWC 2016: Samsung zapowiada Galaxy S7 oraz S7 Edge

samsung galaxy s7 czarnyGalaxy S7 oraz S7 Edge czyli flagowe smartfony Samsunga z Androidem zostały w końcu zaprezentowane na rozpoczętych właśnie Mobile World Congres 2016 (MWC). 

Pomimo faktu, że wygląd potwierdził się z wcześniejszych wycieków informacji, tak samo jak większość specyfikacji, to kilka istotnych rzeczy nadal była tajemnicą, aż do dzisiaj.

W obu modelach na paczątek Samsung zastosował wyświetlacz, który jest cały czas w stanie czuwania (always on). Za jego pomocą nie będziemy musieli budzić smartfonu aby zobaczyć powiadomienia. Także kluczową zmianą (lub może raczej powrotem) jest zastosowanie rozszerzenia pamięci masowej przez karty microSD, które serwujemy przez tackę razem z kartą SIM. Coraz bardziej popularną funkcją, do której też powrócił koreański producent jest wodo i kurzo odporność czyli IP68.  

Podczas gdy Galaxy S7 posiada 5,1 calowy ekran OLED o rozdzielczości QHD, tak S7 Edge to już 5,5 cala z tą samą rozdzielczością. Oba modele wspiera 4GB pamięci RAM, jeden z dwóch procesorów Snapdragon 820 lub Exynos a także 32GB lub 64GB z możliwością rozszerzenia przez wspomniane microSD.

samsung galaxy s7 microSD

Jak wiadomo, Samsung zawsze dbał o jakość kamer w swoich produktach, i tym razem nie jest inaczej. Podczas gdy tym razem megapiksele się skurczyły – 12MP zarówno jest obecne w S7 jak i S7 Edge, to wykorzystujemy tym razem dwa sensory. Ponadto sensor ten ma się doskonale sprawdzać przy słabym oświetleniu i w nocy, tak samo jak wspierająca go przesłona f/1.7. Aparat główny oferuje oczywiście optyczną stabilizację obrazu (OIS). Z przodu choć tylko 5MP, to tak samo z przesłoną f/1.7, dzięki której nasze selfies przy słąbym oświetleniu nadal będą wyglądały co najmniej dobrze.

Idąc za ciosem Samsung zawarł w obu modelach potężne bateria. Tak więc w Galaxy S7 jest to 3000mAh, zaś w Galaxy S7 Edge 3600mAh. Razem z systemem Android 6.0 Marshmallow, powinnny zapewnić tym smartfonom wystarczająco energii na cały dzień i jeszcze trochę.

Mobilnych graczy ucieszy także wsparcie dla graficznego API Vulkan, które oznacza jeszcze bardziej realistyczną i lepiej wyglądającą na ekranie 2K grafikę.

Mimo, że Samsung Pay jest nadal w naszym kraju dosyć ograniczone, to oba modele posiadają jego pełne wsparcie.

Sprzedaż obu modeli ma zacząć się już w połowie marca. Część operatorów już zbiera zamówienia w przedsprzedaży. Jeśli interesuje was zatem jeden z tych dwóch smartfonów zalecamy odwiedzenie waszego ulubionego operatora telefonii komórkowej lub jego stronę.