Home / Telefonia mobilna / MWC 2016: Lenovo Vibe K5 Plus oraz Vibe K5 czyli dobra cena i funkcje

MWC 2016: Lenovo Vibe K5 Plus oraz Vibe K5 czyli dobra cena i funkcje

Lenovo-Vibe-K5

Lenovo Vibe K5 Plus oraz jego słabszy brat Vibe K5, to dwa świeżo zaprezentowane smartfony, które pojawią się na sklepowych półkach już w marcu.

Pomimo imitującego metal plastiku (w niektórych miejscach jest jednak metal), w kosztującym 150 dolarów Vibe K5 Plus siedzą całkiem iponujące podzespoły. Niech za przykład posłuży ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 616, 2 GB RAM, 5 calowy ekran 1080p czy 13 / 5MP kombo kamer odpowiednio z tyłu i przodu urządzenia.

Lenovo postarało się także o baterię 2750 mAh, system audio Dolby Atmos, 16GB pamięci masowej rozszerzalnej przez micro SD oraz łączność LTE.

Słabszy jak wspomnieliśmy brat, czyli Vibe K5 posiada niemalże identyczną specyfikację, z tą różnicą, że ekran jest nieco słabszy, bo 720p i procesor to Snapdragon 415 (aczkolwiek także ośmiordzeniowy). Także cena tego smartfonu jest nieco niższa, bo wynosząca 130 dolarów.

Oba smartfony mierzą 8,2mm grubości i ważą jedyne 150g. Przy tak podobnych konfiguracjach, jedyną decyzją jaką będziemy musieli podjąć jest jakość ekranu. Minimalna różnica w cenie, nie jest chyba kluczowym czynnikiem w tym przypadku, nieprawdaż?