Home / Telefonia mobilna / MWC 2016: HTC One X9 – nowy smartfon warty uwagi

MWC 2016: HTC One X9 – nowy smartfon warty uwagi

HTC One X9

HTC One X9, choć pojawił się na chińskim rynku już w grudniu zeszłego roku, niemniej jednak zapożyczając wygląd i pewne cechy ze swojego brata One A9, z większym wyświetlaczem czy BoomSound ma nadzieję zdobyć część rynku.

Smartfon ze średniej półki One X9, nie jest może najszybszym na rynku i nie ma być takim, ma on dawać przyjemność z użytkowania, częściowo dzięki przyjemnej w dotyku metalowej obudowy, częściowo za sprawą nadal dobrej specyfikacji.

Podążając za ciosem, HTC zastosowało w tym modelu 5,5 calowy wyświetlacz 1080p, ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio X10 oraz 3 GB pamięci RAM. Ekran choć z nie najwyższą rozdzielczością, oferuje bardzo żywe kolory oraz bardzo dobrą jasność.

Zapożyczoną 13 MP kamerę z modelu A9, znajdziemy także w HTC One X9, która oferuje optyczną stabilizację obrazu oraz przesłonę f/2.0, nagrywanie 4K, zdjęcia w formacie RAW i HDR a ponadto dorzuca 5MP sensor z przodu urządzenia.

Tak jak już w wielu konkurencyjnych rozwiązaniach, tak i tu HTC wprowadza minimalną pojemność pamięci masowej w One X9 na 32GB. Pojemność tą możemy oczywiście rozszerzyć przez karty microSD. Także bateria o pojemności 3000mAh powinna być wystarczająca, a dzięki szybkiemu ładowaniu i systemowi Android 6.0 Marshmallow (aczkolwiek na chwilę pisania tego artykuły była to wersja Lollipop), umożliwić długi czas pracy.

HTC nie podało żadnych informacji na temat dokładnej dostępności ani cen HTC One X9. Niemniej jednak uważamy, że przy odpowiedniej cenie, ten właśnie model ma spore szanse na sukces.

HTC One X9 02