Home / Telefonia mobilna / MWC 2016: Acer Liquid Jade 2 czyli kolejne natarcie na Windows 10 mobile

MWC 2016: Acer Liquid Jade 2 czyli kolejne natarcie na Windows 10 mobile

Acer-Liquid-Jade-2 (1)

Acer najwidoczniej nie czuje się zbyt pewnie na rynku mobilnym, czego przykładem ma być Liquid Jade 2 – smartfon ze średniej półki zaprezentowany na MWC 2016.

Pomimo faktu, że producent ten nie był w stanie zdobyć wystarczająco uwagi zabranej przez LG G5, czy Galaxy S7 / S7 Edge, to Liquid Jade 2 upatruje swojej szansy w całkiem niezłej specyfikacji, w tym kamerze głównej systemowi audio oraz innym dodatkom.

Już na początku, czyli patrząc na opisywany tu smartfon nie sposób nie zauważyć ciekawego wyglądu z delikatnymi, ale subtelnymi liniami oraz zaokrąglony tył oraz przód z tzw. dwu i pół wymiarem (2.5).

Jade 2 cameraDołączając się do trendu sporych rozmiarów smartfonów, 5,5 calowy Acer Liquid Jade 2 wyposażono w procesor Snapdragon 808, 3GB pamięci RAM, 32GB pamięci masowej rozszerzanej przez karty microSD  oraz ekran 1080p. Bardziej niż to imponuje 21MP kamera z tyłu ze stopniowym autofokusem i podwójnym flashem. Przednia kamerka jest również całkiem dobra, bo pakująca sensor 8MP i 84 stopniowy kąt widzenia.

Acer tak jak wielu innych producentów, w tym LG, stawia na zaawansowaną technologię audio, która w tym przypadku to DTS Headphone:X dla dzwięku przestrzennego.

W Liquid Jade 2 znalazły się ponadto szybki internet LTE Cat. 6, wi-fi 802.11ac dual-band MIMO, a także USB Typu-C i najnowszy system Android 6.0. Tymsamym ten spmartfon konkuruje poniekąd z modelem Jade Primo z systemem Windows 10 mobile.

Ze smartfonem ma być dostarczane 1TB tzw.  hybrydowej pamięci masowej, która jest niczym innym jak 32GB pamięci w smartfonie oraz resztą dostępną w chmurze. 

Pomimo, że Acer nie podał do wiadomości ceny tego urządzenia, to podejrzewamy, że wyniesie ona ok. 500 euro, czyli nieco mniej niż Jade Primo z systemem Windows i technologią Continuum. 

acer-liquid-jade-2