Home / Aktualności / Mudita Pure – minimalistyczny telefon z Kickstartera trafia na rynek

Mudita Pure – minimalistyczny telefon z Kickstartera trafia na rynek

Właśnie dzisiaj na rynku debiutuje Mudita Pure, minimalistyczny telefon komórkowy klasy premium, który pierwotnie pojawił się na Kickstarterze i z którym związany jest Michał Kiciński, współtwórca CD Projektu, firmy która stoi za sukcesem trzech części gry RPG “Wiedźmin” i przygotowuje “Cyberpunk 2077”. Bardzo niska wartość współczynnika absorpcji promieniowania elektromagnetycznego (SAR) 0,08 W/kg i wyświetlacz E Ink, to idealne rozwiązanie dla osób korzystających z technologii, jednocześnie dbających o swoje zdrowie. Dodatkowo poprzez brak przeglądarki internetowej, aplikacji, gier i dostępu do portali społecznościowych – Mudita Pure, ma na celu ograniczenie rozproszenia uwagi, dając możliwość cieszenia się życiem, offline. Opracowane przez polskich inżynierów urządzenie jest przeznaczone dla osób, które chcą pozostać w kontakcie, jednocześnie zachowując zdrowe relacje ze swoim telefonem.

Firma Mudita rozpoczęła dziś kampanię na platformie Kickstarter. Z tej okazji, dla pierwszych wspierających, przygotowano ograniczoną liczbę telefonów ze zniżkami aż do 40%.

Niemniej jednak podobne propozycje przedstawiła kiedyś Nokia i choć była pod wieloma względami bardziej rozbudowana i oferowała przeglądarkę, gry czy Facebooka, to było to dalekie od tego do czego byliśmy przyzwyczajeni ze smartfonów. Rozwiązanie Mudity może więc pod tym względem trafić do osób chcących tak na poważnie zdecydować się na „cyfrowy odwyk”, w tym osoby, które pamiętają początki telefonii mobilnej.

„Każdego dnia jesteśmy przeładowani informacjami i coraz trudniej jest nam znaleźć wewnętrzny spokój. Jako zespół Mudity wierzymy, że wspaniałe rzeczy dzieją się, gdy jesteśmy w pełni obecni. Ponieważ duże firmy technologiczne dążą do pozyskania jak największej naszej uwagi, naruszają naszą prywatność, zachęcają do jak najdłuższego korzystania z ich urządzeń lub platform, Mudita chce zrobić coś odwrotnego. Poprzez edukację i tworzenie nowych rozwiązań chcemy pomagać ludziom w budowaniu bardziej zrównoważonych relacji z technologią.”  – powiedział Michał Kiciński.

I dodaje – „Jesteśmy przekonani, że Mudita Pure może być używany na przykład jako drugi telefon, pomagający nam wieczorami, w weekendy lub święta w odłączaniu się od sieci, aby w spokoju spędzić czas z najbliższymi.” 

Najważniejsze cechy telefonu Mudita Pure:

Design – Minimalistyczny design dla spokojniejszego życia. Inspiracja została zaczerpnięta z japońskich i skandynawskich tradycji projektowych, łącząc estetykę ZEN z naturą.

Wyświetlacz E Ink – Mudita Pure posiada 2,84” wyświetlacz E Ink o rozdzielczości 600×480 i gęstości PPI 270, obsługujący 16 odcieni szarości. Wyświetlacze E Ink zapewniają naturalny analogowy efekt podczas czytania i mniej obciążają oczy. Ponadto są doskonale czytelne, nawet przy świetle słonecznym.

Brak emisji niebieskiego światła – Podświetlenie wyświetlacza o temperaturze około 3800K ogranicza ekspozycję na niebieskie światło, co jest niezbędne do zachowania nieprzerwanego i zdrowego snu.

Globalny zasięg – Mudita Pure jest wyposażony w najnowszy wielopasmowy globalny moduł GSM, który można używać do podróżowania w dowolne miejsce na świecie. Działa w ponad 180 krajach na 7 kontynentach. Jest to wyjątkowa funkcja, szczególnie w przypadku klasycznego telefonu.

Własny system operacyjny – Mudita Pure działa na kompaktowym i niezwykle szybkim MuditaOS, który został samodzielnie stworzony przez firmę. Przy jak najmniejszej liczbie powiadomień zapewnia najwyższe standardy prywatności, wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa.

Bardzo niski SAR – Korzystając z opatentowanej anteny o bardzo niskim współczynniku absorpcji promieniowania elektromagnetycznego (SAR) oraz ze specjalnie zaprojektowanym ekranowaniem, Mudita Pure zapewnia wysoką jakość połączeń, minimalizując jednocześnie narażenie na potencjalnie szkodliwe promieniowanie o częstotliwości radiowej. Na podstawie wewnętrznych testów przeprowadzonych na przedprodukcyjnych prototypach, oszacowano SAR (głowa) na poziomie poniżej 0,08 W/kg.

Udostępnianie internetu – Mudita Pure może służyć jako zewnętrzny modem GSM. Możliwe jest korzystanie z Internetu za pomocą kabla USB-C podłączonego do laptopa lub komputera stacjonarnego.

Trwała bateria – Bateria o dużej pojemności 1900 mAh zapewnia swobodę kilkudniowego użytkowania. Szacowany czas pracy baterii to 14 dni w trybie czuwania.

Mocny głośnik Harman o mocy 1W – Wbudowany głośnik zapewnia wysoką jakość i naturalny dźwięk zarówno w cichym, jak i w głośnym otoczeniu. Jest to niezbędne do prowadzenia rozmów bez użycia rąk, słuchania ulubionych utworów lub audiobooków z wbudowanego odtwarzacza muzyki.

Odtwarzacz muzyki – Doskonale nadaje się do odtwarzania muzyki będąc w ruchu, jak i w trakcie sesji jogi czy medytacji. Obsługuje formaty: FLAC, MP3, WAV.

Timer do medytacji – Prosty, wbudowany zegar odliczający czas podczas medytacji, pomoże w codziennej praktyce. A przyjemny dźwięk gongu w idealny sposób poprowadzi naszą medytację.

Europejski projekt – Mudita Pure została zaprojektowana i opracowana w Europie, gdzie również będzie miał miejsce końcowy montaż telefonu. Firma Mudita przestrzega europejskich przepisów społecznych i środowiskowych, aby zapewnić dobre warunki pracy wszystkim pracownikom.

 

Źródło: https://mudita.com/products/pure/

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.