Home / Aktualności / Mudita Bell i Mudita Harmony – dwa budziki dla fanów prostych rozwiązań

Mudita Bell i Mudita Harmony – dwa budziki dla fanów prostych rozwiązań

Mudita – polski start-up zorientowany na technologię, założony przez Michała Kicińskiego, współtwórcę CD Projekt kontynuuje swoją wizję prostych ale funkcjonalnych rozwiązań poprzez dwa nowe produkty – Mudita Bell i Mudita Harmony. Powstały one aby zachęcić nas do usunięcia smartfonów z naszych sypialni, ponieważ nie tylko utrudniają nam one zasypianie, ale powodują niepotrzebny stres już od momentu przebudzenia.

Według raportu Sypialnia Przyszłości opracowanego przez Infuture Hatalska Foresight Institute wśród osób w wieku 18–24 lat aż 73% respondentów przyznaje się, że serfuje po internecie i 45% rozmawia przez media społecznościowe, zanim zaśnie. Bezsenność staje się obecnie coraz powszechniejszym zjawiskiem. Szybsze tempo życia, sztuczne światło czy stres potęgują problem. 24% Polaków deklaruje problemy ze snem, w tym: bezsenność, trudności z zasypianiem i budzeniem się w ciągu nocy.

Mudita zdecydowała się na stworzenie budzików, gdy zespół postanowił zastosować się do własnych rad i usunąć smartfony z sypialni zastępując je dedykowanymi urządzeniami. Nie udało im się jednak znaleźć na rynku zadowalającego urządzenia.

Ponieważ jakość snu jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na zdrowie i ogólne samopoczucie, Mudita, dostrzegając lukę na rynku, postanowiła powołać do życia dwa produkty z linii budzików – Mudita Bell i Mudita Harmony.

Budzik z e-inkowym ekranem oraz z klasyczną tarczą zegarka, aby zaspokoić różne potrzeby. Mudita Harmony posiada przyjazny dla oka wyświetlacz E Ink oraz funkcje zaprojektowane tak, aby wspierać i utrzymywać zdrowe nawyki związane ze snem. Mudita Bell to analogowy budzik z klasyczną tarczą zegara, wyposażony w 10 różnych melodii zaprojektowanych tak, aby budzić nas w bardziej naturalny, łagodny i spokojny sposób.

Jeśli nie lubisz budzić się w ciemnym pokoju, oba urządzenia posiadają funkcję subtelnego światła, która aktywuje się razem z alarmem. Aby tarcza zegara była czytelna w nocy, ale nie zakłócała snu, budziki wyposażone są w ciepłe i delikatne podświetlenie (2300 K), które może służyć również jako subtelna lampka w Twojej sypialni. Oba budziki posiadają piękne melodie, a także wysokiej jakości głośnik.

Dodatkowe funkcje Mudita Harmony, które pomogą poprawić jakość snu:

● Przypomnienie o porze snu – eksperci od snu zgadzają się, że aby poprawić jakość naszego snu, powinniśmy dbać o regularne godziny zasypiania i budzenia się. Z tego względu Mudita Harmony posiada funkcję przypominania o porze snu, która delikatnym dźwiękiem przypomina kiedy rozpocząć rutynowe czynności związane z zasypianiem.
● 3-stopniowy system budzenia, który pomaga nam budzić się w bardziej naturalny i stopniowy sposób:
– Zwiastun pobudki, który świetlnie i dźwiękowo zapowiada nadchodzący alarmy budząc naszą podświadomość.
– Alarm z funkcją narastającej melodii
– Snooze chime – delikatny dźwięk dodany do drzemki, rozbrzmiewający co minutę, aby utrudnić ponowne zapadnięcie w głęboki sen, tym samym minimalizując negatywny wpływ drzemki.
● Timer medytacji – prosta, ale przydatna funkcja dla entuzjastów medytacji.
● Funkcja drzemki do wykorzystania w ciągu dnia jako dodatkowy zastrzyk energii.
● Biblioteka audio do relaksacji i ułatwiania zasypiania.

Od strony sprzętowej, budzik wyposażony jest w baterię o pojemności 2600 mAh, ekran E Ink z podświetleniem o ciepłej barwie, a także wysokiej jakości głośnik Harman. Warto zauważyć, że Mudita Harmony działa na systemie MuditaOS, który jest obecnie oprogramowaniem open-source, co umożliwia aktualizacje systemu i dodawanie dodatkowych funkcji w oparciu o opinie użytkowników.

Oprogramowanie open-source pozwala również na wkład społeczności, dzięki czemu jest to unikalny aspekt w budziku.

Oba budziki są dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej firmy, Mudita.com. Klienci, którzy zamówią urządzenia w przedsprzedaży mogą skorzystać z rabatu. Cena w przedsprzedaży Mudita Bell to 219 złotych i 499 złotych za Mudita Harmony.

Mudita Bell jest w ostatniej fazie rozwoju. Do firmy dotarły już ostateczne prototypy budzików. Masowa produkcja ma ruszyć w listopadzie, a wysyłka do klientów ma się rozpocząć w grudniu bieżącego roku. Na bardzo zaawansowanym etapie produkcji znajduje się również Mudita Harmony. Ostateczne prototypy pojawią się do końca października tego roku, co jest ostatnim krokiem przed rozpoczęciem masowej produkcji. Rozpoczęcie wysyłek szacowane jest na luty 2022 roku.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.