Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / MSI zaprezentowało energooszczędne płyty główne H110M ECO, B150M ECO oraz H170M ECO

MSI zaprezentowało energooszczędne płyty główne H110M ECO, B150M ECO oraz H170M ECO

MSI H110M ECO

Energooszczędne płyty główne H110M ECO, B150M ECO oraz H170M ECO, które jak określa jej producent, firma MSI, to najnowsza propozycja dla osób szukających wysokiej wydajności i niskiego poboru energii.

Wspomniane trzy modele płyt charakteryzują się tym, że wspierają najnowsze procesory Skylake, są wyposażone w chipset serii 100 oraz oferują nowszy, ulepszony desig płytki PCB, co przekłada się na niski pobór energii, który w przeciwieństwie do konkurencji nie jest osiągany czy to przez obniżanie napięcia czy też taktowania procesora.

Całością steruje oprogramowanie ECO Genie i ECO Center Pro, za pomocą którego można dowolnie dostosowywać parametry pracy i balans wydajności i zużycia prądu. Za jego pomocą można nieco podrasować także układ dźwiękowy (Audio Boost). Poza tym ECO Genie to łątwość odblokowywania lub zablokowania takich funkcji jak Hyper-Threading czy napięcie zasilania, a to wszystko dzięki pre-konfigurowanym ustawieniom zapisanym przez producenta.

Z kolei wspomniane ECO Center Pro to praktyczne możliwości wyłączenia zasilania dla wentylaorów, diod LED czy innych podzespołów, dzięki czemu udaje się uzskać pełne znaczenie słowa Ekologiczny, czy Energooszczędny w przypadku płyt MSI H110M ECO, B150M ECO oraz H170M ECO. Co może też zaciekawić co niektórych, MSI kilka automatycznych ustawień płyty, wśród których znalazły się tryby ECO mode, Lounge mode czy Server.

Na uwagę zarówno w przypadku płyt głównych drugiej generacji MSI H110M ECO, B150M ECO oraz H170M ECO jest m.in gigabitowa karta Intela z 15kv zabezpieczeniem przeciwprądowym, ich kompatybilność z procesorami 6 generacji serii Core, Pentium, Celeron, serii S i T, a ponadto wsparcie pamięci DDR4

Jedyną wadą, która w niektórych przypadkach może okazać się kluczową jest poświęcenie takich funkcji jak slot M.2, SATA Express, dwa gniazda RAM, EPS 12V czy USB 3.1. Pomimo, że producent nie podaje ceny tych konstrukcji, to z uplasowania ich poniżej serii pro, pozwala oczekiwać pułapu cenowego 150-180 zł. Nabywcy opisanych tu płyt muszą się zastanowić czy warte jest poświęcenie wyżej wymienionych funkcji wzgędem oszczędności energii.

 MSI B150M ECOMSI H170M ECO