Home / Aktualności / MSI Z97S SLI Krait Edition – monochromatyczna płyta główna dla fanów moddingu

MSI Z97S SLI Krait Edition – monochromatyczna płyta główna dla fanów moddingu

MSI Z97S SLI Krait Edition 01

Firma Micro-Star International (MSI) poinformowała o poszerzeniu swojej oferty płyt głównych o model Z97S SLI Krait Edition, który dedykowany jest fanom moddingu. Konstrukcja ta wyposażona jest w chipset Intel Z97 Express oraz gniazdo LGA 1150 i jest ona dedykowana do obsługi procesorów Intel 4- oraz 5-generacji (Haswell oraz haswell Refresh).

Z97S SLI Krait Edition to płyta główna w formacie ATX, którą cechuje niezwykle oryginalny design z czarno-białą kolorystyką laminatu oraz zainstalowanych na jej powierzchni złączy i portów.

Jak przedstawia jedno z zamieszczonych poniżej zdjęć w oparciu o ww. płytę firmy MSI, a także dobór odpowiednich komponentów innych producentów możemy zbudować bardzo atrakcyjny wizualnie komputer, który szczególnie przypadnie do gustu zwolennikom moddingu.

W kwestii możliwości technicznych to model Z97S SLI Krait Edition swoim użytkownikom oferuje obsługę procesorów Intel począwszy od jednostek z rodziny Celeron, a kończąc na najwydajniejszych układach z serii Core i7.

Dodatkowo zapewnia ona wsparcie dla 32 GB pamięci DDR3-3300 (OC) w trybie dual channel, obsługę konfiguracji SLI (x8 + x8), a także możliwość podłączenia dysków wykorzystujących nie tylko złącza SATA III (6 Gb/s), ale również M.2 czy SATA Express (oba oferujące przepustowość 10 Gb/s).

MSI Z97S SLI Krait Edition 02 MSI Z97S SLI Krait Edition 03

MSI Z97S SLI Krait Edition 04

Źródło: MSI

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.