Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / MSI Z270 XPower Gaming Titanium – podkręcanie dla leniwych?

MSI Z270 XPower Gaming Titanium – podkręcanie dla leniwych?

MSI Z270 XPower Gaming TitaniumMSI Z270 XPower Gaming Titanium to najnowsza płyta serii Z270 dedykowana procesorom Kaby Lake, która powinna trafić na warsztat mniej doświadczonych overclockerów, a przynajmniej tych z nieco bardziej zasobnym portfelem.

MSI Z270 XPower Gaming Titanium CPU-Z

Większa przystępność przetaktowywania zawdzięczana jest funkcji “Game Boost“, która została przetestowana na wspomnianej płycie głównej MSI przy użyciu procesora Core i7-7700K. Ta właśnie jednostka Intela osiągneła pułap 5,20 GHz, aczkolwiek aby to było możliwe, do chłodzenia zostało użyte chłodzenie cieczą. Funkcja Game Boost oddaje żuytkownikowi 11 stopni przetaktowywania, z 5,2 GHz na szczycie, osiąganymi przy użyciu mnożnika 52 x 100 MHz, napięcia zasilania procesora 1.507V (vCore) oraz pamięci 1.2V (vDIMM). Tzw. stany C-states zostały zablokowane.

Dostęp do narzędzi podkręcania płyty MSI Z270 XPower Gaming Titanium uzyskuje się z poziomu BIOSu UEFI i zapewnia mniej doświadczonym adeptom sztuki OC narzędzie do zwiększenia wydajności komputera z użyciem zautomatyzowanych narzędzi, także testujących stabilność całego systemu. Po wyborze konkretnej wartości OC komputer kilkukrotnie się zresetuje upewniając, że wszystko jest w porządku, a następnie powinna nastąpić normalna praca systemu.

Należy podkreślić, że zarówno ten model, jak i sama firma MSI nie neguje prawdziwego potencjału tej konstrukcji ani nie chce zniechęcać do swojego produktu osoby profesjonalnie zajmujące się podkręcaniem na codzień. Płyta XPower Gaming Titanium serii Z270 to naszym zdaniem doskonała fuzja możliwości, które mogą być wykorzystane dosłownie przez każdego, beż względu na doświadczenie.

MSI Z270 XPower Gaming Titanium BIOS

Źródło informacji: LegitReviews

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.