Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / MSI Z270 SLI Plus – pierwsze informacje o plycie glownej serii 200

MSI Z270 SLI Plus – pierwsze informacje o plycie glownej serii 200

msi-z270-sli-plus

MSI Z270 SLI Plus, czyli konstrukcja wykorzystująca nadchodzący układ Intela Z270, na razie nieoficjalnie ujrzała światło dzienne. Wystarczyło to aby uzyskać ogólny zarys o tej płycie głównej i poniekąd wyrobić sobie na jej temat zdanie.

Wykorzystująca czarno-białą kolorystykę płyta wykonana jest w formacie ATX i posiada m.in. cztery gniazda DDR4 wspierające XMP, trzy PCIe 3.0 x16 (x16/x8/x8 elektrycznie), trzy PCIe 3.0 x1 oraz dwa Turbo M.2 NVMe. Nie wybijając się poza konkurencyjne rozwiązania, mamy tu 6 portów SATA III czy dwa USB 3.0 dostępne na przednim panelu.

Jeśli chodzi o pamięci, a dokładnie ich gniazda, to MSI postarało się o metalowe osłonki, zaś w przypadku systemu audio zastosowało najnowszą technologię ulepszania dźwięku Audio Boost oraz system podświetlania LED RGD czyli tzw. “Mystic Light”.

Jak się dowiadujemy, Z270 SLI Plus jest bliźniaczo podobna do zaprezentowanej niedawno Z270 SLI, zaś główna różnica to kolorystyka, bardziej stabilna konstrukcja chłodzenia oraz nieco bardziej atrakcyjna osłona pamięci RAM w przypadku Plusa. Najnowsza płyta główna MSI jest więc naprawdę solidna i jeśli wyceniona zostanie podobnie do poprzedniego modelu, z pewnością stanowić będzie ciekawą propozycję dla osób szukających solidnej konstrukcji dla swojego komputera.

msi-z270-sli-sli-pro

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.