Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / MSI Z170 XPower Gaming Titanium Edition -czyli dobra płyta premium

MSI Z170 XPower Gaming Titanium Edition -czyli dobra płyta premium

MSI Z170 XPower Gaming Titanium Edition 01

MSI Z170 XPower Gaming Titanium Edition to najnowsza płyta główna uznanego producenta, łącząca funkcje przetaktowywania (z osobnym panelemzewnętrznym widocznym na zdjęciu), czyli jednych z ważniejszych funkcji dla graczy, wkracza do chipsetu Z170.

Atrakcyjnie wyglądająca płyta główna MSI w formaie ATX z białą płytką PCB i srebrnym kolorem radiatorów na chipsetach i układach VRM oferuje cały szereg interesujących funkcji i technologii.

Wśród nich znalazły się złącza PCI-Express 3.0 x16 (połączone bezpośrednio z procesorem), 24-pinowe  (ATX) oraz 8-pinowe (EPS) a także 4-pinowe ATX i 6-pinowe PCIe gniazda zasilania, 16 fazowa sekcja zasilania z kondensatoranmi wykonanymi z tantalum (metalu bardzo odpornego na korozję) czy 4 gniazda pamięci DDR4 (max. 64 GB – tryb dwu-kanałowy) również podłączone bezpośrednio do procesora.

Gniazda rozszerzeń wpłycie MSI Z170 XPower Gaming Titanium Edition szczeóglnie ważne dla gracy obejmują 4 x PCI-Express 3.0 x16, z których aż trzy są połączone bezpośrednio z procesorem (elektrycnie x16/NC/NC or x8/NC/x8 or x8/x4/x4). Czwarte z kolei jest połączone elektrycznie z PCH i oferuje orędkość x4.

Niemniej ważne są złącza M.2 32 Gb/s oraz dwa SATA-Express 16 Gb/s i aż osiem SATA 6 Gb/s. Do tego należy doliczyć po jednym HDMI oraz DisplayPort odpowiedzialne za przesyłanie obrazu na monitory.

Połączenia z peryferiami realizowane mogą byćprzy pomocy 4 złączy USB 3.1 (będących kombinacją typu A i C).

Z kolei układ audio AudioBoost i układ sieciowy Killer E2200 odpowiadają odpowiednio za czystość dźwięku (i inne funkcje dźwiękowe) i jakość połączeń sieciowych (w tym pioryteryzacji pakietów sieciowych pochodzących z gier względem innych).

Płyta główna MSI Z170 XPower Gaming Titanium Edition jest pierwszą z konstrukcji z podstawką LGA1151, tej firmy która wkracza na rynek. Niestety na chwilę obecną nie jest znana jej cena.