Home / Aktualności / MSI Radeon RX 5700 XT Evoke -tak się bawią ludzie o złotych zębach

MSI Radeon RX 5700 XT Evoke -tak się bawią ludzie o złotych zębach

MSI udostępniło zdjęcia swojej nadchodzącej karty graficznej Radeon RX 5700 XT Evoke, która trafi na półki już za 6 dni czyli 15 sierpnia.

Opisana tu karta jest to debiutem linii Evoke firmy MSI, która narodziła się wraz z architekturą Navi. Seria Evoke skierowana jest do twórców treści, takich jak streamerzy lub osób edytujących wideo, szukających najlepszej wydajności i zajmuje drugie miejsce w hierarchii MSI, bezpośrednio między serią Gaming X i Mech. Karta ta z pewnością będzie się dobrze eksponować zarówno w otwartych, jak i przeszklonych na wskroś obudowach.

Radeon RX 5700 XT Evoke wyróżnia się z elegancką metalową obudową w kolorze szampańskiego złota z piaskowanym wykończeniem i diamentowymi krawędziami. Także backplate wydaje się całkiem dobrze komponować z ogólnym wyglądem karty. 

Trudno jest ocenić na podstawie samych zdjęć, ale wygląda na to, że Radeon RX 5700 XT używa prawdopodobnie układu chłodzenia Twin Frozr VII. W takim przypadku pod osłoną powinien znajdować się aluminiowy radiator połączony miedzianymi rurkami cieplnymi z niklowaną miedzianą płytą podstawy. Wydaje się, że chłodzenie jest ograniczone do pary wentylatorów Torx 3.0, które, jeśli nasza teoria jest słuszna, używa technologii Zero Frozr (uruchamia wentylator tylko wtedy, gdy temperatura GPU osiągnie pewny ustalony limit).

MSI nie ujawniło specyfikacji Radeona RX 5700 XT Evoke. Jednak jako propozycja produktu z segmentu premium, karta graficzna prawdopodobnie będzie miała znaczny fabryczny overclock. Nie jesteśmy pewni ale wydaje nam się, że Radeon RX 5700 XT Evoke został wyprodukowany z referencyjną płytką drukowaną AMD Rx 5700 XT. Jeśli to prawda, design powinien powinien uwzględniać 8-pinowe i 6-pinowe złącza zasilania PCIe dla zewnętrznego zasilania. Wyjścia wyświetlacza z kolei powinny zawierać trzy złącza DisplayPort 1.4 i jeden port HDMI 2.0b.

Źródło: Igor’s Lab

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.