Home / Aktualności / MSI R9 270X Gaming 2G ITX – konkurent mini wersji GTX 760

MSI R9 270X Gaming 2G ITX – konkurent mini wersji GTX 760

MSI R9 270X Gaming 2G ITX 01

Firma MSI zaprezentowała swoją najnowszą kartę graficzną z serii Gaming, która konkurować będzie z takimi modelami jak ASUS GTX 670 DirectCU Mini oraz GTX 760 DirectCU Mini.

Opisywana w niniejszej wiadomości karta graficzna, to niepierwsza konstrukcja tego typu w ofercie firmy Microstar, ponieważ od jakiegoś czasu oferuje ona także ”miniaturowego” GTX-a 760 o nazwie GTX 760 Gaming ITX (N760 2GD5/OC ITX).

Tym razem przyszła pora na wykorzystanie układu graficznego z rodziny AMD Radeon R9 i stworzenie na jego bazie karty graficznej dedykowanej niewielkim komputerom z płytami głównymi w formacie Mini-ITX.

Karta graficzna MSI R9 270X Gaming 2G ITX posiada płytkę PCB o długości zaledwie 17 cm, na której znajduje się m.in. dwuslotowy układ chłodzenia z aluminiowym, okrągłym radiatorem z miedzianą rurką cieplną oraz pojedynczym wentylatorem MSI RADAX, który wg deklaracji producenta oferuje aż o 30 proc. wyższą wydajność w stosunku do rozwiązań konkurencji.

Producent zwraca naszą uwagę także na użycie w ww. modelu komponentów Military Class 4 oraz bezproblemową współpracę z płytami głównymi MSI z serii Gaming, które wraz z najnowszym oprogramowaniem XSplit Gamecaster oraz MSI Predator umożliwiają natychmiastowe i efektywne podkręcenie karty graficznej, a także przechwytywanie materiałów video z naszych rozgrywek w wysokiej jakości.

Dokładne dane techniczne modelu MSI R9 270X Gaming 2G ITX prezentujemy na jednym z poniższych slajdów.

MSI R9 270X Gaming 2G ITX - specyfikacja

Źródło: Informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.