Home / Aktualności / MSI przedstawia płytę Mini-ITX oraz kartę GEFORCE GTX 760 z serii Gaming

MSI przedstawia płytę Mini-ITX oraz kartę GEFORCE GTX 760 z serii Gaming

Firma MSI zaprezentowała właśnie swoje dwa najnowsze produkty z linii Gaming. Pierwszym z nich jest miniaturowa płyta główna z chipsetem Z87 i gniazdem LGA 1150 o nazwie MSI Z87I GAMING AC, podczas gdy druga z nowości, to karta graficzna z serii GTX 760 Mini-ITX OC Edition.

Płyta główna MSI Z87I GAMING AC to konstrukcja typu Mini-ITX dedykowana do obsługi procesorów Intel Core 4-generacji (Haswell). Zbudowana jest ona w oparciu o wysokiej jakości komponenty Military Class 4. Na płytce PCB (Printed Circuit Board) odnajdziemy takie elementy jak pięć portów SATA III (6 Gb/s), złącze PCI Express 3.0 x16, układ sieciowy Killer E2200, 8-kanałowy kodek audio z obsługą technologii Audio Boost, a także wsparcie dla standardu Wi-Fi 802.11ac.

Z kolei karta graficzna MSI GEFORCE GTX 760 Mini-ITX OC Edition swoim wyglądem nawiązuje do obecnej już na rynku konkurencyjnej karty GTX 760 DirectCU Mini. Model ten kierowany jest do osób, które posiadają lub chcą zbudowac komputer wyposażony w niewielką obudowę typu Mini-ITX, HTPC lub Mini Tower. Karta ta wyposażona jest w układ graficzny GK104 (1152 rdzenie CUDA) oraz najprawdopodobniej 2 GB pamięci GDDR5 (256 bit).

Niestety na chwilę obecną MSI nie ujawnia żadnych dodatkowych informacji nt. ww. urządzeń.

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.