Home / Aktualności / MSI prezentuje GeForce GTX 1080 Ti GAMING X TRIO oraz GTX 1080 Ti GAMING TRIO – stare, nowe karty

MSI prezentuje GeForce GTX 1080 Ti GAMING X TRIO oraz GTX 1080 Ti GAMING TRIO – stare, nowe karty

MSI GTX 1080 Ti GAMING X TRIOJak wie każdy szanujący się gracz, rynek kart graficznych nie stoi w miejscu. Nawet gdy nie pojawiają się kolejne generacje grafik, producenci raczą nas nowymi, zmodyfikowanymi konstrukacjami. Nie inaczej jest w przypadku fiirmy MSI, która zaprezentowała nam odświeżony model GTX-a 1080 Ti –  GeForce GTX 1080 Ti GAMING X TRIO występujący rónwież bez ozaczenia X w nazwie.

Nowa konstrukcja to przedewszystkim, choć nie tylko, trzy nowe wentylatory, wsparcie podświetlenia Mystic Light RGB oraz wysokiej jakości komponenty Military Class, które z pewnością wzbogacą obudowę każdego gracza. Jak chwali się producent, użytkownik za pomocą oprogramowania MSI Mystic Light będzie w stanie mógł kontrolować oświetlenie karty aż w trzech jej strefach. Ciekawe rozwiązanie, które umożliwi nam jeszcze większa personalizację oraz synchronizację z pozostałymi podzespołami w obudowie.

GAMING X TRIO to także doskonałe chłodzenie, które MSI osiągnęło dzięki zastosowaniu trzech ulepszoych wentylatorów TORX 2.0 (2 x 10 cm oraz 1 x 9 cm) i systemowi TRI-FROZR. Rozwiązanie to łączy zalety wentylatora z tradycyjnymi oraz rozpraszającymi łopatkami, które w rezultacie powodują zwiększoną ilość przepływającego powietrza przy praktycznie bezgłośnym działaniu. Kartę wyposażono ponadto w dwa 8 mm ciepłowody przesyłające ciepło z żeberek i umożliwiających rozproszenie do 300W ciepła na zewnątrz.

Pomimo, że jak można zauważyć ze zdjęć tajwańskiego producenta zaprezentował on dwa rodzaje kart GeForce GTX 1080 Ti z oznaczeniem GAMING X TRIO oraz GAMING TRIO, to nie pochwalił się istotnymi dlaużytkownika róznicami. Domyślać się możemy, że model X posiada znacznie lub choć trochę wyższe taktowanie.

MSI poinformowało o tym, że karta GTX 1080 Ti GAMING X TRIO dostępna będzie w sprzedaży już w listopadzie. Cena jednak na chwilę obecną pozostaje tajemnicą.

 

Kluczowe dane karty MSI GTX 1080 Ti GAMING X TRIO

Taktowanie rdzenia /pamięci

 • Boost Clock / Base Clock / Memory Frequency
  1683 MHz / 1569 MHz / 11124 MHz (OC Mode)
  1657 MHz / 1544 MHz / 11016 MHz (Gaming Mode)
  1582 MHz / 1480 MHz / 11016 MHz (Silent Mode)
 • 11GB GDDR5X

Podświetlenie RGB Mystic Light

 • Możliwość kontroli podświetlenia i efektów za pomoca oprogramowania

System chłodzenia TRI-FROZR oraz wentylatory TORX FAN 2.0

Aplikacja dla graczy (Gaming App)

 • Możliwość ustawienia trybu performance lub bezgłośnego z poziomu aplikacji
 • Kontrola podświetlenia LED z dowolnego urządzenia mobilnego

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.