Home / Aktualności / MSI prezentuje aż 12 płyt głównych z chipsetem Z590

MSI prezentuje aż 12 płyt głównych z chipsetem Z590

Choć do premiery 11-generacji procesorów Intel Core pozostało jeszcze trochę czasu, to producenci płyt głównych już zaczynają prezentować swoje konstrukcje, które będą współpracowały z tymi jednostkami.

Firma MSI zaprezentowała nie tylko wygląd aż 12 modeli z chipsetami Intel Z590, ale także podała ich sugerowane ceny detaliczne. Wbrew plotkom o ekstremalnie drogich konstrukcjach, które nakręcane były w niektórych newsach dostępnych w Internecie, aby zrobić przysłowiowy „hype”, nie jest aż tak źle w tej kwestii. Otóż cena najtańszej płyty z układem Z590 o nazwie MSI Z590-A Pro wynosić ma 185 euro (już z podatkiem VAT), co jest o około 30 euro wyższą kwotą od modelu schodzącej z rynku generacji (MSI Z490-A Pro) z chipsetem Z490.

Pamiętajmy jednak, że w konstrukcjach opartych z najnowszą Z-tką częściej spotkamy lepszy kodek audio Realtek ALC 4080, Wi-Fi 6E (6 GHz), złącza USB 4.0 czy rozbudowane sekcje zasilające CPU wyposażone nawet w kilkadziesiąt faz zasilania. Standardem dla nadchodzących płyt głównych będzie także złącze PCI Express 4.0.

Poniżej prezentujemy pełną listę ogłoszonych przez MSI modeli z serii Z590. Wśród 12-modeli z pewnością zwrócicie uwagę na dwie topowe konstrukcje w postaci MEG Z590 ACE oraz MEG Z590 GODLIKE, których ceny wynoszące odpowiednio 479 i 999 euro zdają się iść w parach z ich oszałamiającym wyglądem.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.