Home / Aktualności / MSI prezentuje Alpha 15 i 17 z zniesławionym przez Intela procesorem ryzen 7 4800H i Radeonem RX 5600M

MSI prezentuje Alpha 15 i 17 z zniesławionym przez Intela procesorem ryzen 7 4800H i Radeonem RX 5600M

Podczas ostatniej prezentacji Intela gdzie zaprezentowano procesory Tiger Lake (pod taką nazwą będą znali ją chyba wszyscy z uwagi na skomplikowane nazewnictwo tych układów), próbowano wyeliminować zalety mobilnego procesora AMD Ryzen 7 4800U, który udowodnił swoją wyższość w aplikacjach produktywnych w wielu testach. Przy przeprowadzonych benchmarkach w tych samych zakresach mocy, to właśnie układ AMD był górą. 

Być może dlatego jeden z producentów gamingowych laptopów MSI, zaprezentowało laptopy MSI Alpha 15 i 17 łączące w sobie najnowocześniejszy sprzęt w tym procesor mobilny AMD Ryzen 7 4800H i kartę graficzną AMD Radeon RX 5600M, które razem oferują wydajność klasy komputerów stacjonarnych. Jak pokazuje wykres, kombinacja 7 nm znacznie przyspiesza szybkość i wydajność w przypadku wielozadaniowości, dużego obciążenia pracą lub grania w popularne gry, takie jak „Grand Theft Auto V”, „Shadow of the Tomb Raider” i „Borderlands 3”.

Alpha 15 i 17 są także bezkompromisowe, jeśli chodzi o wyświetlacz. POferowane z opcjonalnym wyświetlaczem 144 Hz AMD FreeSync Premium umożliwiają uzyskanie jasnego i zaskakująco wiernego odwzorowania kolorów oraz płynną i pozbawioną efektu rozrywania ekranu rozgrywkę. Dzięki temu gracze mogą cieszyć się najbardziej żywym obrazem i wciągającymi wrażeniami w grach bez utraty liczby klatek czy innych walorów wizualnych.

Oba modele oferują ponadto klawiaturę z podświetleniem RGB, które jest konfigurowane na poziomie pojedyńczych klawiszy i ulepszonym gigantycznym głośnikom. Wydajność podczas grania ma nie być okraszona podwyższonymi temperaturami za sprawą 7 ciepłowodów, aby zapewnić maksymalny przepływ powietrza wewnątrz obudowy.

 

Wraz z prezentacją MSI nie poinformowało o cenach. Mamy nadzieje, że stosowna informacja wraz z dostępnością na polskim rynku pojawi się już niebawem. Specyfikację obu wariantów można zobaczyć poniżej.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.