Home / Komputery mobilne i tablety / MSI GT72 Dominator Pro G – laptop dla hardcorowych graczy

MSI GT72 Dominator Pro G – laptop dla hardcorowych graczy

MSI GT72 Dominator Pro G 01

W celu uczczenia 29 rocznicy firma MSI, przygotowała dla hardcorowych graczy laptop GT72 Dominator Pro G, który posiada jedne z najmocniejszych podzespołów dostępnych dla rynku.

Wewnątrz najnowszego dominatora znalazł się m.in. 17,3 calowy ekran FHD, procesor Intel Core i7-6820HK czy mocna karta graficzna NVIDIA GTX 980. Takie dodatki jak USB 3.1 typu C, (w tym również jeden oferujący wyjście 4K). Laptop możemy także doposażyć do max. 64GB pamięci DDR4 co z pewnością jeszcze bardziej go przyspieszy.

MSI postarało się także o wydajność pamięci masowej, w której główne skrzypce gra Super RAID 4, podbijając prędkości odczytu do 3300MB/s. Wśród pozostałych imponujących funkcji należy wspomnieć o układzie dźwiękowym ESS SABRE HiFi Audio DAC, układzie sieciowym Killer Doubleshot Pro czy w końcu układzie wzbogacającym audio Nahimic.

Pozostając przy wydajności należy wspomnieć, że GT72 Dominator Pro G po delikatnym podkręceniu osiągnął wynik P14,500 w teście 3D Mark 11.W kwestii OC, MSI zawarło w swoim produkcie Technologię SHIFT, która podkręca procesor do najwyższych wartości dostępnych w konkurencyjnych rozwiązaniach.

Mając to na uwadze, można tylko domyślać się, że laptop powinien sobie poradzić bez problemu w wielu grach 4K, po podłączeniu do zewnętrznego monitora chociażby za pomocą portu DisplayPort (4K @ 60 fps).

Mamy nadzieję, że MSI poinformuje nas niebawem o cenach GT72 Dominator Pro G oraz jego cenie, które na chwilę obecną nie są nam znane.

MSI GT72 Dominator Pro G