Home / Komputery mobilne i tablety / MSI GS60 Ghost Pro 3K – laptop dla wymagająych graczy

MSI GS60 Ghost Pro 3K – laptop dla wymagająych graczy

MSI GS60 Ghost Pro 3K

Jeśli jesteś profesjonalnym graczem lub chcesz za takiego się uznawać powienieneś korzystać z urządzeń z najwyższej półki takich jak MSI GS60 Ghost Pro 3K.

Stanowiący kompromis pod względem ekranu z uwagi na użycie rozdzielczości 3K (2880 x 1620 pikseli) przy wielkości ekranu 15,6 cala, nie poświęca niczego poza nią.

Zarówno wydajny czterordzeniowy procesor Intel Core i7-4710HQ taktowany zegarem 2,5GHz jak i karta graficzna Nvidia GeForce GTX 870M z 3GB pamięci na pokładzie podoła każdej grze, nawet w takiej rozdzielczości.

16 GB pamięci RAM taktowanej zegarem 1600 MHz, może na pierwszy rzut oka nie zachwyca, lecz możecie nam wieżyć na słowo, że nie powoduje żadnych ograniczeń przy pracy MSI GS60 Ghost Pro 3K. Częściowo za błykawiczną pracę można „winić” 128 GB dysk SSD, który wspomaga tradycyjnego twardziela 7200 obr/min. Jednak owy SSD okazuje się przeciętny gdy porównamy go do konkurensji np. Razer Blade 14, szczególnie podczas zapisu.

MSI GS60 Ghost Pro 3K 05Nowy Ghost Pro 3K to poza niezwykle wydajnymi i starannie dobranymi podzespołami, także niezwykły wygląd, który potwierdzają jego wymiary 41.9 x 28.7 x 2.1 cm (dł x szer x wys). Ze swoim głęboko szarym, wypolerowanym aluminium, dodatkowo uwydationym poprzez podświetlaną klawiaturę SteelSeries, szczególnie podczas grania w nocy otrzymujemy przepiękną aurę, która towarzyszy naszym rozgrywkom.

MSI GS60 Ghost Pro 3K 02
GeForce GTX 870M jednak robi swoje i pod względem wydajności, jak i pod względem wydzielania ciepła, które uchodzi dzięki dwo potężnym wentylatorom z otworów, które przypominają ochronę głośników.

MSI GS60 Ghost Pro 3K wydajność w grach
Temperatura jest na tyle dużą, że w okolicach klawisza ESC prawie się wszystko gotuje (oczywiście podczas dłuższej, bardziej wymagającej gry). Z tego też powodu należy postarać się o odpowiednie umiezczenie laptopa, a na pewno nie na kolanach.

Powyższe wyniki wydajności w grach dotyczą jak możecie zauważyć rozdzielczości 1080p. Gdy podwyższymy ją do maksymalnej, wydajność drastycznie spada i np. gra Bioshock Infinite uzyskuje 28 klatek, a Watch Dogs jedyne 12. Wniosek nsuwa się sam – ekran, a właściwie jego wysoka rozdzielczość, nada się do grania ale w mniej wymagające gry lub np. do bardzo przyjemnej pracy.

MSI GS60 Ghost Pro 3K 04

Jednak co by nie było MSI GS60 Ghost Pro 3K to nie tylko laptop do grania, tekst i zdjęcia czy filmy wyglądają po prostu zdumiewająco. Kąty widzenia są bardzo szeokie, czyli dokładnie takie jakie powinniści oczekiwać od panelu IPS.

MSI GS60 Ghost Pro 3K katy widzenia

Czy więc można polecić ten laptop, czy to dla graczy czy pasjonatów z dużym portfelem? Z pewnością tak, gdyż choć MSI GS60 Ghost Pro 3K kosztujący ok. 1400 funtów na chwilę obecną nie jest oferowany w polskich sklepach, to z pewnością do nich trafi ze względu na duży potencjał do mobilnej rozrywki.

Także jak wspominaliśmy ekran stanowi kompromis pomiędzy ceną a rodzielczośćią, co oatrakcyjnia go jeszcze bardziej. Co więcej wszystkie podzespoły oraz oprogramowanie pracujące pod kontrolą Windows 8.1 wydają się współpracować idealnie. Nic tylko odkładać pieniądze na ten jakże udany produkt MSI.

Jeśli jesteś profesjonalnym graczem lub chcesz za takiego się uznawać powienieneś korzystać z urządzeń z najwyższej półki takich jak MSI GS60 Ghost Pro 3K. Stanowiący kompromis pod względem ekranu z uwagi na użycie rozdzielczości 3K (2880 x 1620 pikseli) przy wielkości ekranu 15,6 cala, nie poświęca niczego poza nią. Zarówno wydajny czterordzeniowy procesor Intel Core …

Ocena końcowa

Wykonanie
Wydajność
Funkcje
Cena

Godny polecenia!

Podsumowanie : MSI GS60 Ghost Pro 3K to dobrze wykonany laptop dla graczy oferujący bardzo wysoką wydajność. Oczywiście można znaleźć tańsze rozwiązania konkurencji, ale nie dadzą one nam tyle frajdy co "duch" od MSI.

Twoja ocena: 4.45 ( 1 votes)
85