Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / MSI B250M Bazooka Opt Boost oraz Z270 Tomahawk Opt Boost z 16 GB dyskami Intel Optane

MSI B250M Bazooka Opt Boost oraz Z270 Tomahawk Opt Boost z 16 GB dyskami Intel Optane

MSI B250M Bazooka Opt BoostNie tak dawno jak wczoraj pisaliśmy o dyskach Intel Optane, a tu doszły nas informacje jako że firma MSI wyposaży w nie swoje płyty główne B250M Bazooka Opt Boost oraz Z270 Tomahawk Opt Boost.

Pomimo, że MSI wyposaży wspomniane płyty w 16 GB wersje dysków SSD przyspieszających mechaniczne dyski twarde, to wbrew pozorom nie będą one darmowe lecz tańsze niż kupione osobno. Jak informowaliśmy poprzednio, należy upewnić się, że do zestawu dobierzemy także odpowiedni procesor Kaby Lake (co najmniej core i3) aby cieszyć się prędkościami do 14 razy większymi niż tradycyjne dyski HDD. Co więcej, kupując zestaw płyt B250M Bazooka Opt Boost oraz Z270 Tomahawk Opt Boost z dyskami Optane nie będziemy musieli się martwić o ich montaż czy konfiguracje, a to z racji, że zatroszczył się o to już ich producent.

Na chwilę obecną MSI nie poinformowała o cenach zestawów płyta + dysk SSD. Mamy nadzieję, że inni producenci także pójdą za MSI i uwzględnią dyski Optane ze swoimi płytami głównymi.

MSI Z270 Tomahawk Opt Boost

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.