Home / Aktualności / gry / Mr. Crab – recenzja gry [iOS]

Mr. Crab – recenzja gry [iOS]

Mr-Crab-iOS-recenzja

Zupełnie przypadkiem trafiliśmy na grę Mr.Crab dla iOS w AppStore, po czym niezwłocznie postanowiliśmy ją sami przetestować i zrecenzować zachęceni kilkuminutową grą, postanowiliśmy pójść na całość.

Choć gra jest darmowa, to tak jak wiele innych typu gier IAP (in-App purchases) oferuje mozliowść dokupienia dodatkowych rzeczy, w tym poziomów, krabów czy też obu tych rzeczy w pakiecie. Kapelusze możemy odblokować w grze w normalny sposób. Należy jednak wspomnieć, iż niektóre (nieliczne) kraby można też uzyskać zamieniając je na zdobyte w grze gwiazdki.

Do samej gry zachęca atrakcyjna, kolorystyczna grafika oraz prosta, lecz chwytliwa muzyka, przypominająca nam nieco Hawajsko-Karaibskie kompozycje.

Potem rozpoczyna się już właściwa rozgrywka, w której pukając w ekrannaszego iPhone, iPada powodujemy podskakiwanie Pana Kraba, unikając pojawiających się przeszkód czy przeciwników (skakając na nich możemy się w tenwłaśnie sposób pozbyć) oraz zdobywając bombelki.

Mr Crab 06

Nie jest to jednak typowe, platformowe skakanie, choć grę z pewnością do takich można zaliczyć. Poziom bowiem obraca się, a my pukając w odpowiednim momencie ekran powodujemy podskakiwanie naszej postaci, z tym, że gdy napotka ona na przeszkodę, poziom zaczyna obracać się w stronę przeciwną.

Przemierzając poziomy przygarniamy także małe kraby, które co prawda nie wprowadzają niczego do gry, lecz umilają rozgrywkę swoją obecnością.

Czasami bardzo irytującą rzeczą (aczkolwiek wynikającą z braku wprawy w tą grę) było spadanie naszego Kraba o wiele pięter niżej, powodując konieczność przechodzenia ich po raz kolejny. Chciałbym jednak wspomnieć, iż plansza (wieża) to jedno, a piętro to tylko jeden z elementów danego poziomu.

Mr Crab 07

Co jakiś czas przyjdzie nam jak w każdej porządnej platformówce zmierzyć się z tzw. bossem, czyli postacią kończącą danyetap gry. Tak jak wcześniej, wskakując na nią (w dalszym ciągu w obracającej się planszy), powodujemy obrażenia, w rezultacie których owy boss, zostaje pokonany (lub polega nasz Krab).

Gra Mr. Crab jest krótsza lub dłuższa a także mniej lub bardziej interesująca dzięki zakupionym dodatkom. Poświęcając kilka / kilkanaście złotych możemy spowodować, że grać się będzie nieco inaczej. Nawet decydując się na te wydatki jestem pewny, że warto to zrobić w niektórych wypadkach, szczególnie jeśli w grę gra więcej niż jedna osoba (np. nasze dzieci).

Mr Crab 03

 

Zalety:

+ ciekawa grafika oraz muzyka w grze

+ wiele interesujących poziomów

+ bossowie w grze

 

Wady:

  • dodatkowa zawartość za opłatą (w tym poziomy czy postacie)
  • czasami dosyć irytująca trudność w grze

Zupełnie przypadkiem trafiliśmy na grę Mr.Crab dla iOS w AppStore, po czym niezwłocznie postanowiliśmy ją sami przetestować i zrecenzować zachęceni kilkuminutową grą, postanowiliśmy pójść na całość. Choć gra jest darmowa, to tak jak wiele innych typu gier IAP (in-App purchases) oferuje mozliowść dokupienia dodatkowych rzeczy, w tym poziomów, krabów czy też obu tych rzeczy w …

Ocena końcowa

Grafika
Myzyka / Dźwięk
Akcja
Ocena ogólna

Polecamy!

Podsumowanie : Darmowa gra z IAP (in-app purchases), która oferuje ogromną ilość dobrej zabawy bez jakichkolwiek wydatków. Dodatkowe elementy można zakupić, jednak nie są one na tyle kluczowe aby znacząco zmieniały sens (lub jego brak) grania w grę Mr. Crab

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
90