Home / Aktualności / Możesz nie wiedzieć, że twój Pixel 6 odrzuca połączenia przychodzące

Możesz nie wiedzieć, że twój Pixel 6 odrzuca połączenia przychodzące

Błędy w oprogramowaniu zdarzają się cały czas ale takie jak te, które obecnie doświadczają posiadacze Pixel 6 chyba nie za często. Wygląda na to, że jego posiadacze mogą nie zauważać odrzucanych przez ich urządzenie przychodzących połączeń telefonicznych. W związku z licznymi doniesieniami od użytkowników smartfonu Google pojawia się wiele raportów, które twierdzą, że Pixel 6 automatycznie odrzuca połączenia i nie pokazuje żadnych powiadomień o nieodebranych połączeniach.

Według wspomnianych doniesień urządzenie automatycznie odrzucają połączenia telefoniczne i przekierowują je bezpośrednio do poczty głosowej. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy rozmówcą jest osoba z zapisanej listy kontaktów odbiorcy. Te same doniesienia pojawiły się również na forach pomocy technicznej Pixela firmy Google.

Jeden z użytkowników urządzenia Pixel 6 Merryjaina sprawdziła kilka funkcji, które mogły powodować problem: filtrowanie połączeń spamowych, połączeń przez Wi-Fi i tryb „Nie przeszkadzać”, ale wszystkie zostały wyłączone. Zresetowano także ustawienia sieciowe a także sprawdzono czy kontakty nie są ustawione tak, aby przechodziły bezpośrednio do poczty głosowej i upewniono się, że sygnał jest silny, ale nic nie pomogło. Operatorzy komórkowi potwierdzili, że nie był to również problem z ich strony. Dziwne jest również to, że czasami nieodebrane połączenia przychodzą, więc jest to sporadyczny problem.

Jeden z użytkowników zasugerował, że osoby doświadczające problemu mogły przypadkowo włączyć Harmonogramy, które aktywują tryb „Nie przeszkadzać” w określonych warunkach. Ale niektórzy z dotkniętych problemem twierdzą, że zaczęło się to dziać dopiero po kwietniowej aktualizacji. Inni z kolei twierdzą, że jest to długotrwały problem z telefonami Pixel, który sięga wstecz do Pixela 2. Jednak aby mieć pełny obraz Google musi jeszcze potwierdzić ten problem.

Pixel 6 doświadczył sporej części problemów, w tym powolnego skanera linii papilarnych, migotania wyświetlacza i niemożności dodzwonienia się na numery alarmowe po zainstalowaniu usługi Teams, ale Google zaadresowało te problemy stosownymi poprawkami dla każdego z nich.

A czy wy macie / mieliście jakieś problem z urządzeniami z rodziny Pixel?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.