Home / Recenzje / Recenzje telefonów / Motorola Razr i

Motorola Razr i

Motorola razr i  z procesorem Intel

 

Motorola Razr i (procesor Intel Atom)

Motorola Razr i to nietypowy smartfon nie tylko ze względu na wygląd czy system operacyjny Androida lecz na procesor użyty w telefonie. Firma zdecydowała się na użycie procesora Intel Atom a nie jak konkurencja ARM, Qualcomm (m.in. smartfony Nokia, LG , TI (smartfony LG).Na uwagę zasługuje ekran 4,3″ o rozdzielczości 540 x 960 pixels z 256 ppi (podobna do iPhone 4S, który posiadał 640×960 rozdzielczość z 326 ppi) z niemalże niezauważalnymi krawędziami, do 2GHz częstotliwości taktowania procesora oraz do 20 godzin pracy na akumulatorze. Czas pracy według producenta powinien wystarczyć na swobodne korzystanie z telefonu (rozmowy, słuchanie muzyki, internet oraz oglądanie filmików.

MotorolaRAZRi

 

Mocną stroną smartfona jest wykorzystanie ochrony ekranu z wykorzystaniem technologii Corning Gorilla Glass, aluminiowej obudowy telefonu z powłoki z kevlaru oraz zabezpieczenie samego telefonu przed kontaktem z wodą. Patrząc z punktu widzenia wykonania telefonu Motorola wykonała kawał dobrej roboty lecz naszym zdaniem nie daje jej to z tego powodu palmy pierwszeństwa chociażby dlatego, że wielu producentów już stosuje takie elementy.

 

Kolejną kwestia na którą zwróciliśmy uwagę jest nieco przestarzały jak na obecną chwilę system operacyjny produktu Motoroli, którym jest Android 4.0 (Ice cream sandwich). Nie należy jednak z tego powodu przekreślać Motoroli Razr i gdyż smartfon jak możemy przypuszczać otrzyma aktualizację do Jelly Bean chociażby z powodu należenia firmy do Google.

 

8MP tylna kamera telefonu umożliwia zapisywanie filmów z rozdzielczością 1920×1080 przy 30 klatkach na sekundę. Przednia kamera 0.3MP jest naszym zdaniem w porządku jednak nie powinniśmy oczekiwać od niej zbyt wiele. Z własnego doświadczenia możemy stwierdzić, że nie jest ona zbyt często wykorzystywana co nie powinno być problemem jej mała rozdzielczość.

 

Pod względem łączności smartfon Motoroli jest również dobrze wyposażony. Dwuzakresowa łączność wi-fi (2.4 oraz 5GHZ) dobrze się sprawdza w zatłoczonym paśmie częstotliwości. Podobało nam się użycie DLNA oraz NFC, które jeszcze mało popularne to myślimy, że to tylko kwestia czasu zanim ta technologia się przyjmie gdyż coraz wielu producentów decyduje się na jej użycie (łącznie z pogłoskami o samym Apple w iPhone 5S).

Ocena końcowa smartfonu Motorola Razr i

Choć telefon był zapowiedziany we wrześniu 2012 roku to nie opanował na tyle rynku aby stać się znaczącym produktem. Naszym zdaniem spowodowane to było częściowo brakiem finansów Motoroli przeznaczonej na dopracowanie telefonu oraz jego promocji w mediach. Kilka wspomnianych cech wyróżniających ten smartfon z tłumu nie wystarczyło by zawojować rynek. Niemniej jednak uważamy, że produkt Motoroli jest dobry i przy odpowiedniej polityce cenowej operatorów powinien znaleźć szybko nabywców chociażby z powodu dosyć dobrej specyfikacji. W cenie ok 1500zł (np. redcoon.pl) można naszym zdaniem znaleźć nieco lepsze produkty.

 

Galeria

  Motorola Razr i (procesor Intel Atom) Motorola Razr i to nietypowy smartfon nie tylko ze względu na wygląd czy system operacyjny Androida lecz na procesor użyty w telefonie. Firma zdecydowała się na użycie procesora Intel Atom a nie jak konkurencja ARM, Qualcomm (m.in. smartfony Nokia, LG , TI (smartfony LG). Na uwagę zasługuje ekran 4,3″ o …

Ocena końcowa

Ekran
Kamera
System Operacyjny
Funkcje
Cena

Przeciętniak

Podsumowanie : Pomimo wsparcia Intela telefon raczej przeciętny. Wygląd może się podobać jednak na pewno nie wszystkim. Niezaprzeczalny atut to czas 20 godzin pracy na baterii.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
72
The following table lists largest bank holding companies in the United States ranked by total assets of September 30, 2021 per the Federal Financial Institutions Examination Council; their market capitalization is also shown. This list does not include some large commercial banks, which are not holding companies.