Home / Telefonia mobilna / Motorola Moto Z oficjalny – smartfon jest naprawdę imponujący

Motorola Moto Z oficjalny – smartfon jest naprawdę imponujący

Moto Z Lenovo

Na flagowy smartfon Motorola (Lenovo) Moto Z trzeba było trochę czekać. Niemniej jednak zaprezentowany właśnie smartfon zaskakuje bardzo pozytywnie, zarówno pod względem jakości wykonania jak i akcesoriów które oferuje. Do tego dochodzi bardzo cienki profil tego urządzenia, które jak twierdzi producent czyni go najcieńszym smartfonem klasy premium na rynku.

Moto Z 01

Zacznijmy zatem od numerków. Nowy Moto Z to 5,5 calowy smartfon z ekranem QHD (2560 x 1440), który wspierany jest przez procesor Snapdragon 820, 4 GB of RAM oraz 64 GB pamięci masowej.

Mocnymi atutami tego urządzenia będą z pewnością kamery, z których pierwsza (przednia) to 5 MP wyposażona w szerokokątną optykę, zaś główna umieszczona z tyłu to 12 MP oferująca laserowy autofokus, optyczną stabilizację obrazu i podwójny flash, a także przesłonę f/1.8. Smartfon umożliwia nagrywanie treści w rozdzielczości 4K, jak również 1080p w tym w slow-motion. Baterię jaką uraczył nas Lenovo w tym modelu to 2600 mAh.

Moto Z Force Droid Edition product photography

Moto Z Force

Na wstępie należy również wspomnieć, że producent ten zaprezentował dwa warianty a mianowicie Moto Z oraz Moto Z Force, z których pierwszy ma normalny ekran, zaś drugi tzw. shatter-proof, znany z modelu Moto Droid, charakteryzujący się prawie “niezniszczalnością”. Pozatym Force ma lepszą kamerę (21 MP) oraz pojemniejszą baterię 3500 mAh.

Mierzące jedynie 5,19 mm grubości i ważące 136g smartfony charakteryzuje ponadto brak 3,5 mm złącza słuchawkowego, czegoś o czym głośno jest przy okazji iPhone 7. Jak widać ktoś poczynił pierwszy krok i teraz należy pomału przyzwyczajać się do słuchawek bluetooth. Na szczęscie ze smartfonem dostarczana będzie przejściówka usb typu C – gniazdo słuchawkowe.

Moto Z akcesoria 01Moto Z akcesoria

Poza wspomnianą jakością wykonania nie sposób ominąć możliwości dostosowywania obu urządzeń do własnych preferencji. Zarówno Motorola jak i teraz Lenovo kontynuuje tradycje poprzedników, czego rezultatem są akcesoria im dedykowane. Mamy tu bowiem zarówno moduł piko projektora, tylne panele (wśród nich drewniane, skórzane i z ciekawymi wzorami), moduł baterii (wydłużający czas pracy urządzenia do 22 godzin) czy głośników JBL (poprawiających znacznie jakość dźwięku.   

Z informacji jakie udzieliło Lenovo wynika, że podczas gdy Moto Z ukarze się na europejskim rynku, tak wersja Force będzie dedykowana wyłącznie Stanom Zjednoczonym. Premiera rynkowa wstępnie ustalona na wrzesień, bez deklaracji odnośnie ceny.