Home / Aktualności / Motor Show 2014 – druga i ostatnia część relacji z największych targów motoryzacyjnych w Polsce‏

Motor Show 2014 – druga i ostatnia część relacji z największych targów motoryzacyjnych w Polsce‏

Następny przystanek w zwiedzaniu targów Motor Show 2014 nazwaliśmy „Stoiska i atrakcje plenerowe”. Pod tym z pozoru tajemniczym tytułem kryją się zazwyczaj niewielkie, pojedyncze boksy, które prezentowały dość atrakcyjne i zarazem oryginalne produkty oraz rozwiązania. To jednak nie wszystko, ponieważ ww. tytuł obejmuje także tak duże przestrzenie wystawowe jak ŠKODA Auto Lab czy off-roadowy tor Skoda, po którym można było podróżować jako pasażer Skody Yeti kierowanej przez instruktorów Szkoły Auto ŠKODA.

Wycieczkę po ww. stanowiskach rozpoczniemy od dwóch punktów z gadżetami, które nierzadko były wyjątkowo atrakcyjne i oryginalne, jak choćby koszulki z Polonezem, Fiatem 126p czy zabawnymi sentencjami. Jeden z takich punktów znajdował się w jednej z hal MTP, drugi zaś był zlokalizowany na przestrzeni pomiędzy halami.

Tuż obok jednego z powyższych stanowisk znajdował się punkt wystawowy firmy Parrot. W jednym z samochodów demonstracyjnych – Honda CRV – zainstalowane były trzy wyjątkowo atrakcyjne urządzenia o nazwie Parrot ASTEROID Tablet. Jeden z nich to mobilny system multimedialny, przypominający swoim wyglądem tradycyjną nawigację samochodową, który w odróżnieniu od niej oferuje znacznie więcej funkcji będąc swoistym połączeniem nawigacji oraz tabletu z systemem Android.

 

Drugim interesującym rozwiązaniem był system multimedialny Parrot ASTEROID Smart w formacie 2DIN instalowany w miejscu fabrycznego zestawu audio. Jak deklaruje producent ma on w swojej ofercie nakładki wykończeniowe do wielu współcześnie produkowanych samochodów, tak by po instalacji zestawu całość wyglądała jakby pochodziła od producenta. Produkt ten posiada 6,2-calowy ekran LCD, system operacyjny Android 2.3, moduły Bluetooth 3.0 oraz Wi-Fi 802.11 n, 4-kanałowy wzmacniacz (4 x 55W), a także instalowane w podłokietniku złącza komunikacyjne (m.in. USB, Line-in). Produkt ten wyposażony jest w mikrofon, dzięki któremu możemy wydawać urządzeniu komendy głosowe, zlecać wyszukiwanie muzyki lub innych treści w Internecie czy skomunikowanych z nim innych naszych urządzeń mobilnych. Zakładając swoją skrzynkę e-mail w serwisie producenta urządzenie będzie w stanie odczytać nam podczas jazdy wiadomości na nią otrzymane, a my będziemy mogli zlecić naszej „asteroidzie” wysłanie krótkiej informacji zwrotnej. Ponadto umożliwia on wyświetlanie obrazu z kamery cofania czy wyświetlania filmów na opcjonalnych ekranach instalowanych w zagłówkach.

Trzecią z propozycji firmy Parrot był masażer instalowany w fotelach. Nie omieszkaliśmy sprawdzić jego działania i faktycznie działa ono tak jak powinno oferując nam miły i relaksujący masaż. Koszt instalacji masażera wynosi około 1900-2000 zł netto za komplet na dwa przednie fotele.

Tuż obok stoiska Parrot Polska swój boks miała Galeria Plakatu. Można było tam zapoznać się z dziesiątkami interesujących plakatów.

W tej samej hali można było także odwiedzić stoisko firmy ZTECH oferującej przede wszystkim rowery elektryczne.

Pomiędzy halami odwiedziliśmy także stanowisko firmy PZU, na którym można było skorzystać z symulatora dachowania. Pomimo niewielkiej prędkości z jaką samochód się obracał można było doskonale poczuć, co by się działo we wnętrzu pojazdu, gdybyśmy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Z kolei kilka metrów obok na innym stoisku można było skorzystać z alko-gogli i przejść się pomiędzy rozstawionymi na dystansie kilkunastu metrów pachołkami, a także skorzystać z krótkiej przejażdżki jako pasażer w Fordzie Fiesta z zainstalowanymi na głowie alko-goglami.

Jedną z największych plenerowych przestrzeni wystawowych zajmowała czeska Skoda. Zwiedzający mogli tam poznać bliżej modele Superb 4×4 (wersja po faceliftingu), Octavia III 4×4 czy też odświeżoną skodę Yeti. Ponadto w namiocie Skody można było zrobić sobie oryginalne zdjęcie na tzw. green screenie, do którego wybieraliśmy tło. Ponadto po zarejestrowaniu się można było w roli pasażera odbyć krótką przejażdżkę po sztucznym torze off-roadowym i zapoznać się z terenowymi możliwościami nowego Yeti.

Z kolei wracając ponownie do hal MTP odwiedziliśmy punkt ŠKODA Auto Lab, gdzie prezentowane były nie tylko systemy bezpieczeństwa biernego (wzmocnienia karoserii), ale także modele samochodów po kolizjach.

1. Wstęp
2. Tuning
3. Zlot Audi Quattro
4. Samochody zabytkowe
5. Zawody Car Audio
6. Stoiska i atrakcje plenerowe
7. Miasto Kobiet
8. Stoiska warsztatowe/serwisowe
9. Caravaning oraz samoloty i helikoptery
10. Zakończenie

Następny przystanek w zwiedzaniu targów Motor Show 2014 nazwaliśmy „Stoiska i atrakcje plenerowe”. Pod tym z pozoru tajemniczym tytułem kryją się zazwyczaj niewielkie, pojedyncze boksy, które prezentowały dość atrakcyjne i zarazem oryginalne produkty oraz rozwiązania. To jednak nie wszystko, ponieważ ww. tytuł obejmuje także tak duże przestrzenie wystawowe jak ŠKODA Auto Lab czy off-roadowy tor Skoda, …

Ocena końcowa

Ocena ogólna

Sukces!

Podsumowanie : Tegoroczne targi Motor Show okazały się niekwestionowanym sukcesem, który potwierdziła nie tylko ogromna ilość wystawców i reprezentantów świata mediów, ale także rekordowa frekwencja wśród zwiedzających.

Twoja ocena: 4.85 ( 1 votes)
95

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.