Home / Aktualności / Moto Z3 – pierwszym smartfonem ze wsparciem 5G

Moto Z3 – pierwszym smartfonem ze wsparciem 5G

Właśnie zaprezentowany przez Motorolę (należącą do Lenovo marki) model Moto Z3, to pierwszy smartfon oferujący wsparcie technologii 5G. Będący innowacyjnym pod pewnymi względami telefon, przynajmniej przez jakiś czas po pojawieniu się na rynku (16 sierpnia) będzie się nieco marnował. Dlaczego? Chociażby z uwagi na ograniczoną populację sieci 5G, która w Europie dostępna jest dosłownie w kilku miejscach np. w Estonii. W Polsce, pomimo, że są wielkie plany na rozwój sieci komórkowej nowej generacji, z uwagi na ogromne koszty całej inwestycji, postęp ten idzie strasznie wolno.

Wracając jednak do Moto Z3, to jest to całkiem ciekawe urządzenie o przekątnej ekranu 6 cali i napędzane procesorem Qualcomm Snapdragon 835. Smartfon do dyspozycji ma ponadto 4GB pamięci RAM, 64GB pamięci masowej, dwie 12 MP kamery z tyłu, jedną 8 MP z przodu oraz aluminiową obudowę z aluminium serii 6000.

Moto Z3 tak jak inne smartfony z rodziny Moto zapewniać będzie wsparcie szeregu przeróżnych dodatków takich jak projektor, głośnik czy związane z kamerami i podłączanych przez magnetyczne gniazdo z tyłu.

Polscy nabywcy opisywanego tu Z3 nie będą mimo wszystko na przegranej pozycji. Wsparcie technologii 5G smartfon zaoferuje dopiero w 2019 roku. Do czasu jej propagacji można z powodzeniem korzystać z 4G, które jest nadal szybkie i cieszyć się smartfonem o dobrej specyfikacji. Kiedy 5G zawita do naszego kraju, jego nabywcy będą gotowi od pierwszego dnia, a ponieważ Moto Z3 pojawi się w sklepach w cenie ok. 1700 zł, nie zrujnuje naszego portfela. 

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.