Home / Aktualności / Moto 360 – inteligentny zegarek od Motoroli

Moto 360 – inteligentny zegarek od Motoroli

Moto 360 smartwatch
Moto 360 ma być pierwszym oficjalnie zaprezentowanym inteligentnym zegarkiem od Motoroli. Póki co wiadomo iż pojawić ma się w sezonie letnim, kiedy dokładnie? To tajemnica.

Moto 360 pełna niespodzianek i funkcji głosowych

Jak można się było spodziewać zegarek będzie działał pod kontrolą systemu Android. W związku z tym sterować nim można także za pomocą komend głosowych zaczynając od „OK Google”. Dla Motorolii może to powodować pewnien niesmak po „rozwodzie”, lecz jak to w interesach bywa, mówi się przykro i żyje się dalej.

Innymi ciekawymi komendami głosowymi jakie rozumieć ma Moto 360 jest pytanie o wynik rozgrywki sportowej, czas przylotu lub odlotu, ustawienie przypomnienia w kalendarzu czy napisanie wiadomości tekstowej, tudzież ustawienie alarmu budzika.

Motorola skupiła się jak widać w Moto 360 na implementacji komend głosowych, wychodząc z założenia iż jego użytkownicy będa korzystać z zegarka podczas aktywności ruchowej lub prowadzenia pojazdów. Tą szansę najwyraźniej zaprzepaścił Samsung w swoich zegarkach i bransoletkach fitnes z systemem Tizen.

Rzeczą, która może zyskać sobie przychylność tłumów jest niezaprzeczalnie atrakcyjny wygląd Moto 360. Jest on zarówno elegancki, klasyczny jak i praktyczny pod względem funkcji jakie oferuje.

Szkoda tylko, że Motorola nie udzieliła żadnych informacji na temat specyfikacji w tym czasie pracy na jednym ładowaniu baterii. W sumie przynajmniej nam aż tak się nie spieszy z jego kupnem. Mamy tylko nadzieję, że Moto 360 nie będzie kosztować np. 360 dolarów.