Home / Aktualności / MOTA – inteligentna obrączka na palec

MOTA – inteligentna obrączka na palec

mota ring
MOTA czyli inteligentna obraczka na palec to najnowsza propozycja od firmy Silicon Valley design, która wedug jego nadziei ma sprawić iż korzystający z niej będą mniej sprawdzać swój smartfon.

Wśród powiadomień jakie MOTA będzie w stanie wyświetlić znajdują się te odnośnie wiadomości tekstowych sms, e-mail czy nieodebranych połączeń, które po naszym zaznajomieniu się można usunąć poprzez przejechanie po niej palcem.

Jak informuje nas producent, ta obrączka z elranem OLED i wyświetlającymi treść w 4 różnych kolorach ma wytrzymać do 36 godzin na pojedynczym ładowaniu co poniekąd nie dziwi z uwagi na małe rozmiary i niezbyt wyrafinowane funkcje jakie sobą oferuje.

Na chwilę obecną projekt ten jest w stanie rozwoju i wygląda tak jak na zdjęciu poniżej z podłączonymi do obrączki MOTA przewodami prowadzącymi do baterii. Być może zostanie to wyeliminowane poprzez użycie wbudowanej baterii oraz ładowania indukcyjnego, które da też tej obrączce wodoodporność.

mota ring prototypZ nadzieją na rozpoczęcie masowej produkcji w styczniu 2015 roku, firma musi przezywiężyć chociażby problemy z baterią.

Również mniejsze sprawdzanie smartfonu na rzecz wykorzystania obrączki jest może mniej niegrzeczne podczas spotkania lub rozmowy z kimś. Niesie to za sobą takie samo rozkojarzenie oraz fakt iż z przewijającej się w wolnym tempie wiadomości na obrączce MOTA spędzimy więcej czasu niż np. czytając ową wiadomość na ekranie smartfonu lub chociażby inteligentnego zegarka.

MOTA ma być dostępna w kolorach czarnym lub białym i na obecnym stadium można wspomóc projekt poprzez wpłatę co najmniej 75 dolarów (firma ma nadzieję zebrać 150 tys. dolarów na Indiegogo) lub gdy trafi ona do sprzedaży będzie dostępna w cenie 100 dolarów.

Kupujący obawiający się o dopasowanie obrączki do palca Silicon Valley design uspokaja, że dostępne będą stosowne akcesoria umożliwiające dopasowanie jego produktu do każdego palca.