Home / Aktualności / Monitor do rozgrywki konsolowej CG32UQ oraz inne monitory Asusa zaprezentowane na Computex 2018

Monitor do rozgrywki konsolowej CG32UQ oraz inne monitory Asusa zaprezentowane na Computex 2018

W związku z tym, że granie na konsoli nie ogranicza się tak jak kiedyś do korzystanie z telewizora, Asus pokazał na Computex monitor do rozgrywki konsolowej CG32UQ stworzony właśnie z myślą o zastosowaniu go w mniejszych przestrzeniach. 31,5 calowy w rozdzielczości 4K UHD wystarcza do gier typu Enhanced na Xbox oraz do rozgrywki na PlayStation. Obsługa technologii Adaptive Sync i HDR10 dodatkowo udoskonala wrażenia gamingowe i poziom rozrywki na różnych platformach, podczas gdy oświetlenie Halo Sync zapewnia reaktywną atmosferę rozciągającą się poza granice samego monitora.

Z kolei dla osób uwielbiających duże zabawki, ASUS przygotował Goliata, czyli monitor o oznaczeniu VG49V, który spełnia te wymogi oferując ogromny, 49 calowy ekran, który jest po brzegi wypełniony technologiami służącymi poprawie wrażeń podczas oglądania, niezależnie od tego, czy atakujesz w strzelance FPS przy częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz i wykorzystaniu technologii Adaptive Sync (FreeSync), czy też tworzysz piękną prezentację multimedialną do pracy.

Zastosowana w tym monitorze matryca VA oferuje współczynnik proporcji ekranu super-ultra-wide: 32:9 z zakrzywieniem na poziomie 1800R. Takie rozwiązanie sprawia, że boczne krawędzie są jeszcze bliżej oczu użytkownika i zapewnia bardzo wyciągające wrażenia podczas oglądania. Rozdzielczość 3840 x 1080 jest dokładnie dwa razy wyższa od rozdzielczości 1080p, dlatego została ona określona nazwą Double Full HD lub DFHD. Zapewnia ona dwa razy większą przestrzeń poziomą w porównaniu do monitora Full HD – co udostępnia użytkownikowi ogromną szerokość do maksymalnego rozszerzenia widoku podczas rozgrywki oraz przeglądania wielu otwartych okien i zakładek przeglądarki jednocześnie. Urządzenia zewnętrzne są podłączane za pośrednictwem zintegrowanego w monitorze VG49V gniazda DisplayPort 1.2 oraz dwóch wejść HDMI 2.0.

Z kolei kreatywni (czyli profesjonaliści), powinni spojrzeć przyjaznym okiem na Asusa ProArt PA34V zapewniającego idealną równowagę pomiędzy pracą a graniem / rozrywką. Oferuje on dokładność wyświetlania barw konieczną do wykonywania projektów polegających na intensywnej edycji mediów, jak również obsługę technologii Active Sync i częstotliwość odświeżania sięgającą 100 Hz. Dzięki takim specyfikacjom monitor ten zapewnia również bardzo płynne wrażenia podczas rozgrywki. 34 calowy ekran o współczynniku proporcji 21:9 wyświetla obraz w rozdzielczości UWQHD 3440 x 1440. Każdy monitor jest kalibrowany przez ASUS przed jego wysłaniem do sprzedaży, co gwarantuje wartość różnicy kolorów Delta-E na poziomie poniżej 2.0. W razie potrzeby użytkownicy mogą jeszcze bardziej dostosować kalibrację, a technologia kalibracji ProArt pozwala im na zapisywanie profili z ustawieniami kolorów bezpośrednio w pamięci monitora.

Dla umożliwienia podłączenia kilku źródeł sygnału monitor ProArt PA34V oferuje wejście DisplayPort 1.2 oraz parę gniazd HDMI 2.0. Dwa złącza Thunderbolt 3 dodają niesamowitej elastyczności połączeń, posiadają gniazda USB Type-C (USB-C) do podłączania dowolną stroną wtyczki, a także obsługują przepustowość rzędu nawet 40 Gb/s. Dzięki temu użytkownik ma do dyspozycji ogromną przepustowość do pracy nad treściami zapisanymi na zewnętrznych dyskach.

Trzy nowe monitory Asusa będą dostępne w dalszej części tego roku. Na ceny jest oczywiście za wcześnie. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.