Home / Aktualności / Monitor dla graczy Asus Swift PG278Q Republic of Gamers

Monitor dla graczy Asus Swift PG278Q Republic of Gamers

Asus Swift PG278Q to świeża bułeczka w piekarni monitorów z serii Republic of Gamers Asusa. Ten 27 calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (WQHD) i odświeżaniu 144 Hz jak i 1 ms czasowi reakcji ma skusić do siebie zapalonych fanów tej marki.

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach i dlatego Asus przyłożył się dosłownie do czego tylko mógł. Mowa tutaj o umieszczeniu wewnątrz tego monitora modułu NVIDIA G-SYNC dla jeszcze płynniejszej gry czy przełącznik odświeżania pomiędzy 60, 120 i 144 Hz.

Dla przypomnienia NVIDIA G-SYNC służy do synchronizacji obrazu monitora z kartą graficzną serii GeForce GTX. eliminując tym samym zacinanie się obrazu czy powstawanie artefaktów.

Nabywcy monitora Asus Swift PG278Q Republic of Gamers skorzystają zapewne z przycisku GamePlus pomagającemu im poprzez wyświetlanie np. jednego z 4 celowników w grze w zależności od swoich preferencji czy zegarka odliczającego czas do tzw. respawnu.

Poza atrakcyjną obudową której długie sesje grania nie będą problemem ze względu na duże otwory wentylacyjne czy 6 mm ramką wokół ekranu, uwagę przyciąga intuicyjny 5-cio kierunkowy dżojstik nawigacyjny pomiędzy ustawieniami monitora. Istotną cechą PG278Q jest możliwość obrotu, pochylenia oraz regulacji wysokości.

Jednak ważniejszą informacją jest zapewne zawarcie portów DisplayPort 1.2 umożliwiającemu uzyskanie rozdzielczości WQHD oraz dwa porty USB 3.0 do podłączania urządzeń zewnętrznych.

Monitor Asus Swift PG278Q Republic of Gamers jest już dostępny w całej europie w cenie 800 dolarów. Naszym zdaniem jak za monitor z takimi parametrami nie jest ona wygórowana. W podobnej cenie można co prawda doszukać się monitorów 4K, lecz ich parametry pozostawiają jeszcze dużo do życzenia.Asus SWIFTPG278Q ROG

Asus SWIFTPG278Q ROG 01