Home / Aktualności / Monitor gamingowy INZONE M9 Od Sony już wkrótce

Monitor gamingowy INZONE M9 Od Sony już wkrótce

Monitor gamingowy INZONE M9 to propozycja dla graczy, którzy pragną stworzyć sobie lepsze warunki do gry, poprawiając widoczność szczegółów w najciemniejszych i najjaśniejszych obszarach obrazu. Model ten łączy rozdzielczość 4K z wysokim kontrastem zapewnianym przez podświetlenie Full Array Local Dimming. Obraz odświeżany z częstotliwością 144 Hz pozwala szybciej reagować na wydarzenia, podobnie jak matryca IPS z czasem przejścia GtG (Gray to Gray) 1 ms.


Specjalna trójnożna podstawa o małej głębokości zapewnia maksimum wygody w czasie gry, a zarazem pozostawia więcej miejsca na urządzenia peryferyjne. Ponieważ sam monitor nie zajmuje dużej powierzchni, użytkownicy z łatwością umieszczą nachyloną klawiaturę i dużą podkładkę pod mysz gamingową obok lub pod spodem. Urządzenie pozwala też na regulację wysokości i nachylenia, wybór koloru światła z tyłu i ukrycie przewodów w celu utrzymania porządku na blacie.

Monitor jest wyposażony w automatyczny przełącznik KVM (automatyczny przełącznik koncentratora USB), umożliwiający obsługę dwóch komputerów przy użyciu tej samej klawiatury, myszy i słuchawek podłączonych do monitora. Po wybraniu trybu obrazu „Gra FPS” jasność i kontrast są optymalizowane tak, by poprawić widoczność przeciwników. Funkcja korektora czerni pozwala wydobyć detale ginące w cieniach.

Z myślą o lepszej współpracy z konsolą PlayStation®5 monitor INZONE M9 jest wyposażony w funkcję automatycznego odwzorowywania odcieni HDR, pozwalającą na automatyczne rozpoznanie monitora podczas początkowej konfiguracji i optymalizację ustawień HDR. Oprócz tego monitor automatycznie przełącza się w tryb Kino podczas oglądania filmów z PlayStation®5, a w tryb Gra podczas gry.

Monitory INZONE M9 można zamawiać w przedsprzedaży do 16 sierpnia w sieciach Media Expert, Media Markt, X-KOM i Sony Centre. Więcej informacji na temat oferty można znaleźć na stronach internetowych sieci handlowych biorących udział w akcji.

Monitory INZONE M9 — cechy i funkcje:

  • Rozdzielczość 4K, wysoki kontrast zapewniany przez podświetlenie Full Array Local Dimming, certyfikat DisplayHDR™ 600.
  • Pokrycie ponad 95% przestrzeni barw DCI-P3 pozwalające znakomicie oddawać intensywne światła oraz głęboką czerń i wiernie odwzorowywać kolory.
  • Odświeżanie obrazu z częstotliwością do 144 Hz.
  • Matryca IPS z czasem reakcji GtG (Gray to Gray) 1 ms.
  • Obsługa technologii zmiennej częstotliwości odświeżania: NVIDIA® G-SYNC® Compatible oraz VRR zdefiniowanej w standardzie HDMI 2.1.
  • Automatyczne przełączanie w tryb Kino podczas oglądania filmów z PlayStation®5, a w tryb Gra podczas gry.
  • Automatyczny przełącznik KVM (automatyczny przełącznik koncentratora USB), umożliwiający obsługę dwóch komputerów przy użyciu tej samej klawiatury.
  • Do sterowania monitorami INZONE służy opracowany przez Sony program INZONE Hub, dostępny w wersji na komputery PC[1]. Umożliwia on użytkownikom personalizację wrażeń poprzez dostosowywanie różnych parametrów i funkcji, w tym ustawień obrazu i dźwięku.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.