mody do Fallout 4

Mody czyli popularne modyfikacje (z ang. modds) wchodzą do Fallout 4 na PC dzięki narzędziu dzięki Creation Kit. To coś czego można było się spodziewać od samego początku, już po tym jak studio Bethesda o tym wspomniała przy premierze tej gry.

Creation Kit dostępny jest poprzez platformę Steam i umożliwia pobranie modów innych użytkowników oraz dodanie własnych. Co więcej, narzędzie to zostało także użyte do stworzenia podstawy Fallouta 4 o czym również informuje producent tej gry. Wazne napomnienia jest to, że po wrzuceniu własnej modyfikacji na Bethesda.net, będzie ona widoczna dla społeczności , a poza tym ocenić ją i zainstalować bez wychodzenia z tej gry.

Aby odbezpieczyć mody na Fallout 4 należy po pierwsze zalogować się do swojego konta Steam, użyć prawego przycisku myszy na nazwie gry w naszej bibliotece a następnie we Właściwościach i Beta wybrać “Beta” z rozszerzalnej listy wyboru. Gra powinna się zaktualizować i być wyświetlana jako Fallout 4 [Beta].

Ważną informacją dla posiadaczy konsol, którzy chcieliby również korzystać z modów do tej gry jert ta, że taka możliwość będzie dostępna zarówno dla Xbox One i PlayStation 4 już w czerwcu.