Home / Aktualności / Moduły pamięci DDR4 3200MHz firmy ADATA wkraczają na rynek mobiilny i przemysłowy

Moduły pamięci DDR4 3200MHz firmy ADATA wkraczają na rynek mobiilny i przemysłowy

Jedna z firm specjalizujących się w produkcji pamięci masowej oraz RAM – ADATA Technology, ogłosiła właśnie wprowadzenie na rynek przemysłowych 32 GB modułów pamięci DDR4-3200. Dzięki przetestowanym prędkościom transferu do 3200 MT / si pojemności 32 GB, moduły są idealne dla segmentów i aplikacji, w których występuje ciągły wzrost tymczasowo przechowywanych danych np. w wyniku używania sieci 5G i AIoT, a zatem wymagających większej pojemności i wydajności. Te segmenty i zastosowania obejmują między innymi telekomunikację, systemy nadzoru, pojazdy autonomiczne, sprzęt medyczny i roboty przemysłowe. Wartym wspomnienia jest również rynek mobilny, który dotychczas korzystał głównie z modułów pracujących z częstotliwością 2400MHz. Wprowadzenie mobilnych układów Ryzen serii 4000 oraz rodziny Core 10 generacji zapoczątkował nieco szybsze taktowania pamięci. Oznacza to, że wprowadzane przez firmę ADATA moduły 3200MHz będą doskonałą opcją dla laptopów wyposażonych w procesory AMD i Intela w niedalekiej przyszłości.

Moduły są dostępne w wersjach U-DIMM, SO-DIMM, R-DIMM, ECC-DIMM i ECC SO-DIMM. Wykorzystując konstrukcję 288-pinową, napięcie robocze zostało zmniejszone z 1,5 V w DDR3 do 1,2 V obecne w DDR4, co nie tylko pomaga oszczędzać energię o 20%, ale także zwiększa prędkość transferu. Na chwilę obecną nie znamy cen opisywanych tu nowych modułów. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.